DEUTZ

Motor dobat, ali puno pije, ostalo 0.

Šta to ostalo ne valja? Kad znaš da ne valja sigurno ti je taj neko rekao i šta konkretno? Nije valjda da mu baš ništa ne valja? Ne pitam da bi se raspravljali nego čisto da saznam te informacije jer ovo zaista prvi put čujem od tebe a kako planiram u nekoj bližoj budućnosti kupovinu novog traktora svaka proverena informacija je dobrodošla...
 
Prva je na tapeti el. instalacija, ista stvar kao i na mom Axosu, jak alternator, puno potrošača, a žice slabe. Nakon par godina počnu problemi, pa treba to sve redom mijenjati, kaže serviser da je to velik posao. Zatim, kao što sam rekao, kvačilo otišlo odmah, to zamijenili, a sad se opet čudno ponaša, znači da tu nešto ne štima, općenito mu je stražnji kraj slab, i ne paše uz eksplozivan motor, koji je opet CR, a s našim gorivom je to zeznuta kombinacija. Svi ti traktori do cca 120ks su napravljeni za lakše poslove na većim imanjima, a mi kačimo za njih trobrazdne plugove, rotodrljače od 3 metra, prikolice od 15 tona, i onda to ne ispada kako treba. Tu nema pomoći. Ja bih kod kupnje gledao da je zastupnik blizu, i omjer cijena-oprema, a dalje kako mu Bog da...
 
Axos nije isti traktor kao Deutz 5g, nego je to naslednik Axosa zvani Atos, znači Atos=Deutz Fahr 5g. Jedan izdvojeni slučaj problema sa kvačilom opet nije neki reper koji će okarakterisati jednu celu seriju traktora kao lošu. CR motore ugrađuju i svi drugi proizvođači kako traktora tako i kombajna i svi zahtevaju čisto gorivo, pa ja tu ne vidim problem konkretno Dajca koji će ga okarakterisati ocenom 0.
Konstatacija za traktore od 120ks, bez obzira da li se radi o Dajcu ili nekom drugom, da su napravljeni samo za lakše poslove je čista glupost...
 
O Atosu i pričam, Axosa sam naveo kao primjer, i on je pun mana, a na novoj seriji nisu ništa napravili po tom pitanju, nije samo jedan traktor u pitanju.
Ja stojim iz svojih riječi, vidim dosta toga na svoje oči, a i ako pogledas strane forume, sve ti bude jasno, tamo su ljudi puno objektivniji u ocjenama. I dalje ne kužim zašto da ne vjerujem mehaničarima, nego nekim pričama? Ali svakom svoje.
 
Taj G ima u Lugovu selo pored mene. Ne znam sta je tacno bio problem, ali gazda je prolece radio sa Rusom. Sada vidim da opet vozaju G-a.

Moje misljenje je da ti traktori od 3-4t i 100+ks su samo za lake poslove. Na Agrofarmu je zadnji deo traktora komplet slab za teske prikljucke a G je naslednik agrofarma. Ja bi gledao naslednika Agrotona K 100-120ks mislim da se to zove samo serie 5.
 
O tome ja pričam.
I još mi bode oči to što ti svi traktori kao da nisu prošli nikakvu završnu kontrolu, cure na sve strane, pucaju crijeva, odvrču se vijci, ručke u kabini ne možeš pomaknuti... Ista stvar i na novoj žutoj felgi serije 6.
 
Ima li ko kakvo uputstvo za deutz fara 6507,,85 g...koji je Torpedo najsličniji njemu? Nedavno sam ga nabavio i prvi utisci su pomiješani...s jedne strane jjednostavan,,,lak za upravljanje,,skroman potrošač su plusevi...S druge strane kvalitet običnih dijelova,od vijaka pa na dalje mi se čini vrlo tanak...Više lipi da su švabe uzele licencu i standarde od nas nego mi od njih...Trenutno sam da rastavio radi farbanja,a još više radi kočnica...Skoro nikako nije kočio jer su semerinzi puštali ulje....Mislim da će to biti dovoljno,uz eventualno nitanje jedne od 4 lamele...Zbog toga bi mi trebao katalog,,Buni me što imaju dva semeringa68-100-10 mm,,,jel tako original fabrički ili je neko budžio?
 
Nije me dugo bilo na forumu pa evo da doprinesem malo i ovom proizvodjacu traktora..Skoro sam bio na Agrotronu 106 u radu izgubio pedalu kvacila jednostavno nije odvajalo kvacilo..Bas tad mi procuri i pomocni cilindar kvacila pedale u kabini.Skinem,posaljem na remont jer je nov 55000+pdv.Montiram ..nista opet.A ima i donji cilindar.Zovem ovlasceni servis za savet..Kaze mi serviser .Pumpa je jedna koja tera sve a kroz taj donji cilindar ulje ide konstantno pod pritiskom mislim da je 18 bara e kad se stisne pedala taj donji cilindar prekida ulje i ulazi u brzinu...Nacin luftiranja bokirati povratno crevo sa donjeg cilinda koji se vraca u menjac ili gde vec samo ono je gumeno i na sisici ispod kabine luftirati menjacki sistem..sam usao u brzinu.Mozda sam bio od pomoci nikad se ne zna.

Послато са ZTE BLADE A0622 помоћу Тапатока
 
On ima 40 godina i verovatno broj 2 ispred napisanih radnih sati. Ja bih ti rekao da se manes ćorava posla i da kupiš nešto mladje.
 
Volim ja te stare Deutz traktore.
Ja bih kupio 13006 kada bi nasao.
Isto tako volim I massey-a starog, 1100 mnogo mi mocno izgledaju
 
Imam jedan problem na deutz fahr agrolux 60e 4wd. Traktor je nov ali je na 60 rs počeo pustati ulje na vratilu prednje vuče na ozlazu iz mjenjača. Servis je uamijenio semering na 150 rs ali je neki dan na 330 rs ponovo počeo pustati ulje. Dali je neko imao takav problem i dali zna o čemu se radi.

Citat
 
Miladin, dobio si sedmicu na lotu! Da li ti izlazna osovina na mjenjaču ima lufta, da li se može cimati lijevo-desno? Ako se cima. otišao ti je kuglični leža na osovini, koji ne možeš izvaditi prema naprijed već treba skinuti mjenjač i izvaditi na unutarnju stranu mjenjača. Znači za taj semering i kuglični ležaj od par dinara/kuna, najvjerojatnije češ morati skidati mjenjač. To je posao, barem kod mene na mojem Hurlimanu XA86, od cca 5000 kuna/78000 dinara. Ako ti je traktor u garanciji, traži da ti poprave kako treba jer češ cijeli život mijenjat taj semering dok ti ne dopizdi i onda češ sam plačati njihovu tvorničku /konstrukcijsku grešku. Ja sam na svojem hurlimanu došao do malo trajnijeg rješenja za taj semering, sada je isti već cca 450 rh, a ranije sam ih mijenjao svako malo.
 
Jednom je u garanciji zamijenjenjen semering, sad nije u garanciji, osovina nema lufta. Meni nije jasna ona čaura što semering ide na nju, ja mislim da ulje ne curi na semering nego između osovine i čaure gdje semering nema kontakt. Ta se čaura lako izvadi rukom tako da kontakt čaura osovina nema uljno dihtovanje.
 
Ima li gde kod nas da se nađe motor Deutz 1000.3AT ili delovi za njega? Je l' to isti motor kao i 1000.4 samo što ovaj ima jedan klip više?

Послато са SM-J510FN помоћу Тапатока
 
Ako ta čaura kao što kažeš se lako vadi rukom onda verovatno tu i curi ulje i tu bi trebalo na strugu napraviti pasent čauru ili namazati loktitom pa je onda nabiti na osovinu
 
Na osovini je O-ring, kakvih 2-3 cm od semeringa. Vidi se na onoj slici što si stavio, između zegera i kugličnog ležaja.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh