Koja banka daje najbolje uslove za kupovinu traktora?

Igor

Član
Učlanjen(a)
5 Avg 2008
Poruka
133
Lokacija
Apatin
Hocu da kupim IMT 539 na kredit pa me interesuje koja banka daje najbolje uslove ako se neko informisao u poslednje vreme?
 
Ako ides na subvencionisani kredit sve banke daju manje vise slicne uslove,jedino je kod nekih banaka procedur jednostavnija npr ja sam isao u intezu ali su tamo trazili da kasko osiguram traktor pa sam resio da kredit zavrsim u prokredit banci posto oni netraze kasko.Mozda je za nijansu jaca kamata ali su dosta jednostavniji od ostalih banaka.Znaci idi u banku koju hoces ali trazi kredit sa subvencijom ministarstva,mnogo je manja kamata od klasicnih bankarskih kredita :ppozdrav:
 
Ja sam danas jurio po bankama hocu da kupim tanjirace i skoro su sve banke iste ali u Procredit ti traze najmanje papirologije
 
ja sam cuo da lipaks iz beograda za damace traktore ide 5%kamata dok su svi mnogo jaci
 
Po meni je procredit banka ubedljivo prva što se kredita tiče.Procedura je krajnje jednostavna, a realizacija u roku par dana.
 
Kod nas su ti bankarski uslovi da se useres od muke,al kad se nema za kes onda moramo kod njih.Pro kredit je jos najnormalnija sa uslovima kreditiranja u poljoprivredi ali sve to treba dobro procitati. 2001.god sam hteo da uzmem ruju 820 na kredu kod micro-finance banke (danasnja prokredit) tad bi me kamata izasla na 5 god 1/4 cene traktora (pricali su mi o 7-8% a stvarno bi bilo 12-14%) Odustao sam od toga i kupio ga za kes u Madjarskoj doterao,ocarinio,prepisao i registrovao i izasao me 3500 dem manje nego nov u agropanonci.Normalno za neke vece investicije mores uzeti kredu al stvar je u tome da svi delju kozu sa ledja.Ima sve vise pristupnih i donatorskih fondova od evropske unije za razne kredite samo treba biti u toku i dobro informisan. :cao:
 
Ovaj subvencionisani kredit sto je Cici koristio je odlican.
 
Pa 40% kamate(tolko bese?) da ti drzava pokrije je mnogo bolje nego nista.Kad sam bio na nekim skupovima i predavanjima u master centru ove godine neko je iz ministarstva spominjao da imaju u planu subvencionisanje kombajna i traktora vece snage po modelu one sitne mehanizacije(prskalice,sejalice,kosacice...) 30-40% ako ti drzava vrati to bi bilo :D , mada to mi deluje malo daleko al ko zna.Takav sistem se primenjuje u mnogim eu zemljama pa valda ce ovi nasi i to ispratiti :cao:
 
Ja sam cuo da u sloveniji traktor za 539 drzava daje ucesce u ceni sa 40%.Proverena je informacija da je nasa drzava dala subvencije za jos oko 100 traktora domace proizvodnje.
 
u kragujevcu imt traktor dobijes na pet godina samo za vrednost traktora bez kamate ( drzava te subvencionise sa 40% , agrad kragujevac sa 60% kamate ) tako da ti kredit dodje dzabe.
 
Jeste da Procredit banka dere kozu ali ima najjednostavniju prceduru
za seljake defintivno. :bravo:
 
Ja sam na kraju i odradio preko ProCredit banke.. E sad jos samo da traktor stigne :)
 
Pozdrav svima. Nov sam na forumu. U vezi kredita- ja sam prosle godine uzeo 539 preko aik banke, za sada je sve ok. nije bilo komplikovano mnogo. za 539 sa novim tipom kabine i servo upravljacem dajem 149 eura mesecno, protivvrednost po srednjem kursu.
 
Nazad
Vrh