Prebacivanje kukuruza u zrnu pomoću elevatora, pužnog, vazdušnog transportera...(opšta tema).

Puzni transporter precnika160,koliko izbaci na h?Prodavac kaze 20-25 t na h,jel to puno?Motor4kw
 
Drustvo hocu da kupim puzni transporter 8 metara sa kolicima,e sad pitanje gde kupiti ima dosta firmi. Neka preporuka? sta gledati
 
Evo i moje duvaljke sređena, samo još farbanje da odradim. Motor je 9kW na 2959 obrtaja, rotor turbine se vrti na 2300 obrtaja. Nasuo sam u koš 50kg i mjerio za koje vrijeme je podigla na 4 metra visine i preko 3 koljena (90, 60 i 45 stepeni), cijevi su fi200. Nisam to mogao snimiti jer sam se gore borio sa vrećom (od kafe) da pohvatam kukuruz, otac je otvorio šiber na košu duvaljke a žena je mjerila vrijeme štopericom. Vreća od tačno 50kg je otišla za 15 sekundi, dakle to je 200kg u minuti x 60 minuta je 12.000kg na sat. Nek smo i malo pogriješili malo, opet je to najmanje 10 tona na sat što je i više nego dovoljno za moje potrebe.

 
Gde ima delova za Neuero duvaljke...nasao sam povoljno duvaljku ali turbina varena i baca kad se upali...da li ima delova za njih ili da li neko proizvodi od male privede...
 
Ове године их нисам видео на сајму, а предходних је била фирма из Падине, која заступа Неуеро.
Коло турбине на ОЛТ сејачици сам поправљао заваривањем пре 15-так година и од тада нисам ни каиш дотезао.
Дуваљку сам превио од турбине са велике ИМТ сајачице за пшеницу. Исправно коло сам исекао и проширио за скоро дупло.
После сваке поправке коло турбине треба балансирати.
 
Evo kako izgleda turbina kad verujes prodavcu na reč...Sad se pravi lud...jel može univerzalni strug da je balansira ili mora na neku posebnu mašinu...
253053a42ec4dea979a9998ad6202496.jpg
275578e402787ca500ed186d082920bf.jpg
348d1164e6ef832e14a892cb777bd967.jpg
3a1ae4f0cbb523f0ba1b5b58839a0afe.jpg


Послато са POCOPHONE F1 помоћу Тапатока
 
Ја сам радио статичко балансирање. Кроз главчину провучена осовина, ослоњена на два мања лежаја (а може и на две "оштрице ножа"). Покренеш полако коло (довољно је 1 круг), и када се после клаћења (лево-десно) заустави, на горњу страну додајеш пластелин, док не постигнеш да се коло зауставља у различитим позицијама (без клаћења). Затим измериш пластелин, и на то место ставиш тег (у тежини пластелина) који ће остати. Ја сам заваривао парче флаха (коло од гвозденог лима). Ово је ССМ варијанта (ако имаш времена и стрпљења).
Од ког материјала је твоје коло турбине, можда алуминијум?
 
Ја сам радио статичко балансирање. Кроз главчину провучена осовина, ослоњена на два мања лежаја (а може и на две "оштрице ножа"). Покренеш полако коло (довољно је 1 круг), и када се после клаћења (лево-десно) заустави, на горњу страну додајеш пластелин, док не постигнеш да се коло зауставља у различитим позицијама (без клаћења). Затим измериш пластелин, и на то место ставиш тег (у тежини пластелина) који ће остати. Ја сам заваривао парче флаха (коло од гвозденог лима). Ово је ССМ варијанта (ако имаш времена и стрпљења).
Од ког материјала је твоје коло турбине, можда алуминијум?
Da aluminijum ali mozda bi mogla recimo pop nitne jer vidim da ih ima uz duz cele turbine
 
Алуминијум квари ситуацију, треба и знати и имати прави апарат. Колико видим на сликама, све лопатице су мање-више оштећене, и заобљене, а требало би да су ивице под правим углом, да би оствариле потребан притисак. Овако долази до "муљања" ваздуха и смањене "компресије", а то се балансирањем неће променити. По мени, или ново, или половно, или правити од гвозденог лима, Једино ако имаш намеру да, овакву каква је, "проследиш" даље, балансирај.
 
Sta mislite o ovoj duvaljki za zito?
Duvaljka za zito ciklon (950 KM)

Prodavac mi je rekao da ima motor od 5,5kW, i da je kapacitet 9-10 tona na sat, zanima me da li moze prebaciti toliku kolicinu zita za sat vremena sa ovim motorom i sta je sve vazno pogledati na duvaljki kad se kupuje zato sto nemam iskustva sa ovakim masinama.
Koristim jednoosovinke prikolice sa nastavcima u koje moze stati do 4t zita i cilj mi je da ispraznim za pola sata u sta se ova duvaljka uklapa, sporiji ustovar smatram da bi bilo dangubljenje

Послато са SM-A202F помоћу Тапатока
 
Ja imam istu takvu duvaljku ali sa motorom od 9kW i 3000 obrtaja dok rotor duvaljke ima 2400 obrtaja. Kod mene istovari 4tone za 22 minuta (znači oko 12 tona na sat) na visinu od 5 metara, cijevi su pod uglom od oko 75 stepeni. Uklapa se sa time što taj prodavac tvrdi jer je kod mene veći motor. Potraži na Youtube moj kanal (Selmir Ikanović), ima snimaka kako radi.
 
Mislim da bi ona mogla i dosta više da digne da je manja visina i bolji raspored cijevi. Kod mene je jako tijesno tako da moram da izlomim cjevovod sa koljenima a i ugao dizanja je baš nezgodan (zamalo pa vertikalno). Da mogu da postavim cijev pod 45 stepeni uz neka 2 metra horizontalnog voda da zrno ubrza, mislim da bi mogla da digne još koju tonu na sat.
 
Nazad
Vrh