Prebacivanje kukuruza u zrnu pomoću elevatora, pužnog, vazdušnog transportera...(opšta tema).

tarana

Član
Učlanjen(a)
23 Okt 2007
Poruka
1.813
Lokacija
kikinda
ove godine će biti veliki problem s lagerom kukuruza.koliko čujem niko ne prima.
zakleo bih se da je neko pisao da je kukuruz u rinfuzu istovarao običnim elevatorom, ali ne mogu da nađem temu.
planiram da šupu od 50 kvadrata ispraznim i tu lagerujem kukuruz u zrnu.
dakle, može li s običnim elevatorom?
pužni transporter pravim dogodine.
 
Odg: pomoć - prebacivanje kukuruza u zrnu pomoću elevatora

može jasam iz džakova sipao kukuruz u običan elevator pa u prikolicu , malo dole iscuri ali nebude ni za jednu korpu i oće malo na spajanju elevatora na sredini da propadne koje zrno ali toje zanemarljivo , uglavnom radi :D
Post je spojen: [time]1253020947[/time]
_________________________________________________
I još nešto stari kukuruz koji sam ja sipao bilo je i žiška i svačega pa je tu lepo na sredini sav žižak poispadao i ona prašina ...
 
Odg: pomoć - prebacivanje kukuruza u zrnu pomoću elevatora

naravno da moze, i ja sam isto probao samo sto je puzni transporter mnogo poblje i efikasnije resenje!
 
Odg: pomoć - prebacivanje kukuruza u zrnu pomoću elevatora

ovo je bilo prinudno. kad sam počeo vršidbu, niko nije primao lager, samo prodaja je bila u igri.
pužni ćemo kupiti, kad dobijemo ostatak para za suncokret, prodamo, žito, kukuruz i pasulj.
ako do tad ne crknemo od gladi. ::namigivanje::
 
Odg: pomoć - prebacivanje kukuruza u zrnu pomoću elevatora

ja sam jednom prebacivao uz pomoć levatora , ali sa gumenom trakom umesto lanca, 80% odnese, 20% se prosipa sa strana
 
Odg: pomoć - prebacivanje kukuruza u zrnu pomoću elevatora

Ja sam radio jednom sa elevatorom i islo je dosta dobro samo sam resteku na dnu elevatora zatvorio limom...
 
Odg: pomoć - prebacivanje kukuruza u zrnu pomoću elevatora

opet treba pomoć. kuku ruz sam skladištio pod šupu.neki dan odem, a 30 golubova i 2-3 'iljade vrabaca kljuca li kljuca.rasteram, ih al' se vrnu za minut. prava napast...aj' što kljucaju - nego i seru.
šta da radim?
 
Odg: pomoć - prebacivanje kukuruza u zrnu pomoću elevatora

Stavi zicu za ogradu sitnog zrna.
Privremeno resenje ona mreza za sencenje plastenika
 
Odg: pomoć - prebacivanje kukuruza u zrnu pomoću elevatora

kupio neki drot *beš ga.
kontam - mož' biti da bi me jeftinije izašlo da sam i' pustio da kljucaju.
 
Odg: pomoć - prebacivanje kukuruza u zrnu pomoću elevatora

Vežeš nekog doža da šeta pored šupe i nema više ptica. :D
 
Odg: pomoć - prebacivanje kukuruza u zrnu pomoću elevatora

danas sam kod jednog poznanika video mali elevator sa lancom,a umesto klasicnih limenih lopatica ima gumene.Sluzi mu za prebacivanje soje iz selektora u susaru. Gledajuci to stvorio sam klasican elevator opsiven u donjoj i gornjoj zoni sa limom i umesto metalnih npr drvene lopatice samo sto bi bile malo zaobljene da povecaju zapreminu.El sretao neko takvo nesto?
 
Odg: pomoć - prebacivanje kukuruza u zrnu pomoću elevatora

Ja nisam. Postavi deder koju sliku tog tvog izuma... :cao:
 
Odg: pomoć - prebacivanje kukuruza u zrnu pomoću elevatora

Video sam kod jednog napravio elevator za zrno od apcunga od zmaj kombajna ali ga ne pomera stalno mu stoji na istom mestu
 
Odg: pomoć - prebacivanje kukuruza u zrnu pomoću elevatora

Farmer II je napisao(la):
Ja nisam. Postavi deder koju sliku tog tvog izuma... :cao:
Ma stvorio u glavi,moram se jos malo raspitati.Radio sam na razno raznim elevatorima, ali nigde nisam sreo lanac umesto trake.Ovo me danas odusevilo
 
Sasa 22, možda ovako nešto?
2mgv953.jpg


Ovaj transporter je postavljen vodoravno, ali može raditi i pod nagibom.
Možda se ne vidi jasno, ali gumene lopatice su postavljene na svaku drugu postojeću "ušku".Broj obrtaja je 110/min. i u ovoj izvedbi prenese 25 t/h.Širina lopatica je 170 mm.
 
Nešto slično ima, ako se ne varam, u prihvatnim jkanalima pored silosa, gde se kipuju prikolice.
 
Verovatno.
Inače lanac, lančanik i lopatice su sa nekog berača ( bar mi se čini).
U samogradnji ne bi bio mnogo skup, obzirom na kapacitet.Još se stavi na točkove kao pužni... i eto
 
Branko je napisao(la):
Nešto slično ima, ako se ne varam, u prihvatnim jkanalima pored silosa, gde se kipuju prikolice.
to slicno su regleri oni su predvidjeni za rad horizontalnom polozaju.Ovo kompajovo mi se izuzetno svidja.Mozda mala modifikacija sa naprimer dve letvice na krejevima lopatica oprilike da izgleda ovako:
[____]
bez tih gornjih kukica na slici.Ja sam svoj problem resio sa puznim transporterom koji ove godine nije nasao primenu zbog velike vlage, pa ce biti proban dogodine ako bog da.Jedino sto me brine je lom koji pravi spirala.Ako ga bude mnogo, moracemo se pozabaviti necim poput ovog od kolege Kompaja.
9qe5hi.jpg

inace komplet home made
 
Koliko bi tebalo da bude jak motor koji bi pokretao taj elevator, da li moze neki monofazni ili mora trofazni?
 
Nazad
Vrh