Prebacivanje kukuruza u zrnu pomoću elevatora, pužnog, vazdušnog transportera...(opšta tema).

Farmer II je napisao(la):
Koliko bi tebalo da bude jak motor koji bi pokretao taj elevator, da li moze neki monofazni ili mora trofazni?
Na transporteru čiji je deo prikazan stoji motor od 3 kw, ali je dužina pransportera 21 m.
Naravno obrtaji su redukovani na 110 o/min.
 
Ja sa obicnim levatorom lifam transportujem jecam na tavan,soju sam probao neide a za kukuruz moj stric ga transportuje u susare za duvan,a pod nagibom ga nisam isprobao
 
Možda bi bilo bolje da se na elevator za kukuruz stave gumene lopatice kao što su na kombajnima?
 
pa dal onda drobi i kukuruz?mozda lanac treba maksimalno stegnuti da lopatice grebu po koritu,da se ne savijaju tod teretom pa da ne naprave luft izmedju njih i korita?
 
Ne, nego je zrno soje mnog lakše "raspolutiti" i oguliti, dok je zrno kukuruza mnogo tvrđe.
 
sve je islo u supu, preko ograde od 1.5 metra.
nista prepravljao.
veci nagib nece da pali, jer se i ovako sranja s lopatice na lopaticu.
dva coveka s jupolkama su 'ladno mogla da ga "nahrane".
 
Ja imam elevator sa gumenom trakom i tako istovarao u cardak kroz siber na prikolici. Padne oko 200 kg na jednu zmajevku dole. Samo ne moze klasicno kroz vrata na krovu, prevelik nagib! Ali spustio sam kroz vrata i nagib od oko 20%.
 
Mene je 9m izaslo nesto preko 300e bez motora.Komplet domaca radinost, jedino sam lezajeve i srafove kupio.
 
Nazad
Vrh