Viljuškar

Pa za te pare od 2500-3000e može da se uzme Inos ili pobedin dizel i da te bog vidi. Mi smo kupili u Bečeju na otpadu Inos od 3,5t i do sad ništa nije uloženo u njega ima velike točkove tako da može ići i na neravnom bez problema jednostavno za održavanje. A kod elektičnog dal ga koristio ili ne akumlatori propadnu i novi akumlatori da se kupe nije baš jeftino.
 
Ne radim vise to. 2010 je bila poslednja sezona sto sam radio. Posle sam malo poceo sa laksim poslovima (mada viljuskar voziti i nije tesko). A ovaj sto je prevrnuo paletu je klasicno neznanje. Desavalo se svasta u tom poslu. Manje vise se desava sto nestrucni ljudi dodju da rade bez iskustva i da im se da istovaraju hladnjacu paletarom ili rampu kao sa snimka.
 
Jungheinrich je vrhunski viljuskar ali mu je i cena jako, jako visoka, mislim da obican rucni paletar kosta oko 50 000din.​ Mislim da za 2-3hiljade eura se ne moze kupiti nista nesto mladje, sve sto je malo bolje i mladje, cene su poprilicno visoke.Sto se tice rucnih paletara, moram da pohvalim Pramac koji imamo od 2008. godine i veoma dobro radi.
 
[/QUOTE]Pre par meseci sam uzeo ovako slicnog Jungheinrich -a sa dizanjem od 3 metra.1998. godiste veoma ocuvan za 300 eura sa neispravnim akumulatorom.Nosivost 1600kg.namesten i radi na dva traktorska akumulatora od 140Ah.[/QUOTE]

Radio sam sa ovakvim viljuskarima u koka koli na utovaru secera dizali su dzambo vrece 1000 do 1200 kg bez problema jedino sto zahtevaju vrlo ravnu podlogu bilo kakav nagib odmah proklizava ili nasedne i onda se otelis dok ga pomeris.Jednom za malo da mi polomi stopalo betonska podloga imala malu dolju jedva vidljivu golim okom
ja pustim gas on automatski ukljuci kocnicu ali pogonski tocak nije imao kontakt sa podlogom i viljuskar prokliza zamalo da naj..em prikljesti mi stopalo uz paletu spasila me radna cipela.
 
Ovaj kod mene ima podizanje donjih viljuski, moze da ide i gde nije bas 100% ravan beton, preko spojeva i slicno, na snimku taj deo krece od 01.10 sekundi.
 
Jel ga ima po oglasima?

- - - - - - - - - -

Jel ovaj?
http://www.kupujemprodajem.com/Vile-za-viljuskara-29176095-oglas.htm?filter_id=11045
Ovo su samo paletari.

- - - - - - - - - -

Nasao sam samo ovaj, mislim da je malo duzina 1m. jer paleta na duzoj starni ima 1,3m.
http://www.kupujemprodajem.com/Viljuske-za-viljuskar-29182444-oglas.htm?filter_id=11045
Ta je otpad,zovi imali su baš viljuške od viljuškara ne od paletara to sam gledao.
 
@dragan kovacev
Paleta je 120x100 ili EURO 120 x 80. Viljuske od metar su ti sasvim dovoljne.
 
Rus i traktorski viljuskar, isto imam krace viljuske al ide posao, gledacu da nabavim negde hidraulicni toplink , laksi je rad
 
Jel neko mozda skidao onaj veliki podizni cilindar na viljiskara, pobeda 32? Da li zna kako se razdvaja klipnjaca od cilindra? Gde se nalazi osigurač, ili stift
 
Nazad
Vrh