IMT

ma i ja kupio kao iskrin,sto bi rekao jedan moj bivsi kolega original nemacki deo prosao vozac dva puta pokraj nemacke ambasade,u iskrinom slucaju pokraj Slovenacke
 
Nisam primetio prethodni pesutov odgovor u kom je dobro objasnio kako ispitati grejac,to je ispravan i jedini nacin.
 
Da se nebi pisalo bezveze jer ovo neko cita da napisem kako ustvari jeste.
Traktori 540,542,549,560,567,565,577,578,588.....i slicni nemogu da rade bez dobre AC pumpe jer oni vuku gorivo odozgo preko plovka,kad crkne AC pumpa ili oslabi vise nema voznje i palenja,a na traktorima 560,567 grejac je povezan preko drugog filtera goriva i nafta na grejac stize preko AC pumpe a ne slobodnim padom kao na 533,539.
 
Da se nebi pisalo bezveze jer ovo neko cita da napisem kako ustvari jeste.
Traktori 540,542,549,560,567,565,577,578,588.....i slicni nemogu da rade bez dobre AC pumpe jer oni vuku gorivo odozgo preko plovka,kad crkne AC pumpa ili oslabi vise nema voznje i palenja,a na traktorima 560,567 grejac je povezan preko drugog filtera goriva i nafta na grejac stize preko AC pumpe a ne slobodnim padom kao na 533,539.

a 539 P ili DV i u njih je cinimi se odozgo ili grijesim????
 
Pitanje... da li je izlazna vratila ista kod imt 533 i 539?
Imam jedno kuci novo,nisam siguran da li je to deda kupio za zamenu na imt 533.Nosio sam ga na uporedjene kod prijatelja koji je menjao na svom 539 i ovo je duze za nekih 10cm.
 
a 539 P ili DV i u njih je cinimi se odozgo ili grijesim????
Odozdo slobodnim padom

- - - - - - - - - -

Pitanje... da li je izlazna vratila ista kod imt 533 i 539?
Imam jedno kuci novo,nisam siguran da li je to deda kupio za zamenu na imt 533.Nosio sam ga na uporedjene kod prijatelja koji je menjao na svom 539 i ovo je duze za nekih 10cm.
533 i 539 imaju isto,a 540,542,549 imaju malo duze
 
img1805.jpg
[/IMG]Vidite ova tri grejaca og golfa ugradjena u komori?Danas sam ih poskidao jer uopste ne pali bolje na njih.

- - - - - - - - - -

A jel zna neko sta se dogadja ako se malo vrti ovaj veliki sraf iza membrane?
 
Kako da ne cak vuku sva tri preko 30 Ampera pa dok ga grejem i sa grejacima zajedno palim anlaser se malo sporije vrti.To sam ja jos prosle godine ugradio i jos odma video da nije efikasno ali danas sutra i nikako da ih poskidam.Danas mu promenio onaj svoj fabricki i upalio je bez starta/doduse nije stajao napolju videcemo ovih dana kada ga izbacim iz radionice.
 
Zemljak taj veliki sraf ti je presudan za rad,ne znam sta se time konkretno steluje ali dramaticno utice na rad motora i paljenje.Obrati paznju na to,probaj u oba smera pa ces videti gde je bolje.
 
I ja sam bio ubedjen da sa tim grejacima ce da pali bolje pa sam i sam hteo da ih ugradim na 560.Otisao kod coveka u susedno selo koji ima ugradjeno na rakovicu 60 i covek mi demonstrirao kako pali,katastrofa.Zagrejao klasican grejac i sasvim lepo upali rajka sa sporim anlaserom.Medjutim u medjuvremenu resim palenje na 560,sad dobro pali,topla voda,brzi anlaser,bez grejaca,akumulator 75ah,veoma lak start.
 
Ja sam to prosle pri kraju zime bio ugradio i jedno jutro ga probam sa ova tri i on vergla 5-6 kruga pocne da se javlja i taman i kad bi upalio aku.mi vec izgubi obrtaje i nista,onda drugo jutro probam sa njegovim koji je ispravan bio ali zacepio pa ne propusta naftu tako da samo sto je bio zagrejavao vazduh upalio mi na 4-5 okretaj radilice,i tako ga isprobao jos neki dan i uvideo da si je njegov grejac zakon samo kada je dobar,i otad ih vise nisam ni koristio.I ja sam pre ugradnje bio siguran da ce sa njima da pali malte ne kao mina ali zasto nece jos uvek mi nije jasno.A pre mene i moj komsija bio ugradio i ja ga pitam kako je...kaze da nesto nije odusevljen ja pomislih ma sta on zna ili nije ugradio kako treba i tako to.
 
Koliko sam ja imao prilike vidjeti u mom selu i susjednim selima da je u cjeloj prici jako velik problem kad ljudi pale traktor s grijacem, zagriju ga propisno na polozaju kljuca "H" i kad cuju "pucanje" grijaca, prekidaju grijanje i pale na polozaju kljuca "S" umjesto "HS" gdje prilikom verglanja grijac i dalje grije i pali naftu... Onda ponekad tako "griju" po 2-3 puta dok nekako traktor ne upali...

Rijetko tko kad grije pali na "HS" polozaju posto su najvjerovatnije neupuceni. NITKO od ljudi koje poznajem nije procitao uputstva koja su dosla uz traktor a rijetko tko i zna gdje im se ta knjizica nalazi. Sta ces kad je balkanski narod uvijek rodjen pametan ;) Jos je vece zlo sto je na traktor POSEBNO izdvojena i zanitana kraj bravice uputa za paljenje po hladnom vremenu...
 
Ja sam to prosle pri kraju zime bio ugradio i jedno jutro ga probam sa ova tri i on vergla 5-6 kruga pocne da se javlja i taman i kad bi upalio aku.mi vec izgubi obrtaje i nista,onda drugo jutro probam sa njegovim koji je ispravan bio ali zacepio pa ne propusta naftu tako da samo sto je bio zagrejavao vazduh upalio mi na 4-5 okretaj radilice,i tako ga isprobao jos neki dan i uvideo da si je njegov grejac zakon samo kada je dobar,i otad ih vise nisam ni koristio.I ja sam pre ugradnje bio siguran da ce sa njima da pali malte ne kao mina ali zasto nece jos uvek mi nije jasno.A pre mene i moj komsija bio ugradio i ja ga pitam kako je...kaze da nesto nije odusevljen ja pomislih ma sta on zna ili nije ugradio kako treba i tako to.
Ja sam to ugradio bratu na 533 ali kod njega glava bila problem,napukla,posle uradio generalku i nova glava i to je eliminisao ali opet nesto lose pali 33-ka.Tek sam pomislio da se zeznuo sto to nekoristi kad vidim razna negativna iskustva.Doduse ima i pozitivnih.Uglavnom ja odustao posto sam napravio 560,ceo problem u poklopcu bos pumpe,zaglavljivala poluga za gasenje pa ostane unutra povuceno gasenje motora i dok pali traktor ona se ponekad polako vrati i traktor upali a ponekad nece.Traktor dugo stojao a nova pumpa,u gorivu bilo parafina i eto problema.Bosista kom sam nosio pumpu da vidi staje priznao posle duze svadje da pumpu nije ni pipnuo jer kaze da vidi da je nova i da nije smeo da je otvara,stavio na probni sto i proverio da je dobra,cak mi je priznao da neke parametre on nebi mogao da podesi jer samo IPM i Zeravica ima Lukas sto za te pumpe a svi ostali Bos sto koji je 20 puta jeftiniji.Nakraju resio problem sam,kvar sam ustanovio tako sto sam pre palenja kuckao u poklopac pumpe i svaki put kad to uradim traktor odlicno pali.Ostale pare u dzepu:osmeh:
 
Zemljak taj veliki sraf ti je presudan za rad,ne znam sta se time konkretno steluje ali dramaticno utice na rad motora i paljenje.Obrati paznju na to,probaj u oba smera pa ces videti gde je bolje.
Ja sam njega letos kada sam menjao membranu malo vrteo cisto iz radoznalosti i sad ne znam gde je bio tacno da bih ga vratio na pravo mesto.

- - - - - - - - - -

Mora da postoji neko logicno objasnjenje za ovaj neuspeli eksperiment,naime kod golfa 1 i 2-ku,je stepen kompresije 23.5/1 a kod traktora samo 16.5/1,pa na to najvise sumnjam,jer ti grejaci ocigledno daju efekta samo pri dosta vecoj kompresiji sto kod ferge toga nema.
 
Nazad
Vrh