IMT

Ma vojkane takvog kupiš s prvom vučom i imat ćeš stroj baš te briga .
Ja sa svojim strojevima napravim posao kao neko ko da brdo para .
Ko može da baca novce na nešto skupo neka baca ova je pametnija kupovina...
 
Jos uvijek mi nije jasno na ovom forumu, da je uvredljivo napisati ako kazes da uvijek posotji bolji traktor od (IMT, RAKOVICE, ZETORA, URSUSA, TORPEDA itd.) Ako neko kaze da je bolji MF od IMT, cinjenica je. A da li je to nama pristupacno ili ne, to je vec nesto drugo.
 
ja sam rekao da ima boljih i to ne jedan nego 90% su bolji sto se svega tice,ali kada se uzme u obzir pristupacnost i cene odrzavanja prem amogucnosti nasih ljudi IMT je najbolja opcija za nas obicne smrtnike,a ko sebi moze da priusti nesto bolje skidam kapu,mada ima kod mene i belorusa kupljen nov,,jos ga nisam video da ore sa njim,fali mu tocak a kod nas sa tockom nece da moze ;) ne vredjam belorusa,to je stvarno masina od raktora ali za ravnicrske prdele kod mene nema nikakvog efektasve prema konfiguraciji terena i dubini dzepa sta ko sebi moze da priusti i odrzava
 
Пријатељу хоћеш да ти кажем нешто на ветеринарском факултету на катедри за зоохигијену кад те професор пита које критеријуме треба да испуни један детерџент да би био добар ти му кажеш:да није корозиван,да умерено пени,да не ствара каменац.... и на крају даје ЈЕФТИН,и то је један од основних услова.
Тако ти је и ово знамо ми да је ФЕНДТ најбољи и да су многи бољи од ИМТ али ајде иди и купи га и профитирај са њим ако можеш.Можеш само да гледаш и да ти тече вода на уста.
Сећам се кад је човек из Соко Бање добио трактор Џон Дир пре пар година на сајму у НС и одмах га продао.Питали га па зашто а он рекао шта ћу ја да радим да њим.Ми као нација једино можемо ИМТ и Руса да купујемо као нове машине и да нам се нешто исплати.ИМТ и не треба да траже они што раде по 500ха.
Још један пример:
Сада већ чувена демократско жута фирма Лазар Блаце која је све стекла за 10 година демократије и сада има 1000крава и ко зна колико механизације.Е они су радили имовину које је радио некад ПИК Алексинац,значи 100ха земље а класе која није орана 5 година.Дошли са 2 Дајца од 150 коња и обртним раоницима.Орали дубоко и покривили неке полуосовине на тракторима штета 16000е и све плугове покривили.То само они и могу да поправе.Ја ако купим тај трактор на кредит и једва зарађујем за рату и још ако ми се нешто недај боже сјебе ја могу само да се обесим.Зато молим вас има толико бољих трактора од ИМТ али као оно на испиту,треба много фактора који треба испунити да би то био добар трактор а не само да је скуп и као наводно толико квалитетан.
 
Bolji su samo na papiru ovako nisu bolji što se tiče održavanja ma ko je lud bacati danas novce u vjetar na nešto skupo.
Nešto ako je skupo nemora da znači da je i bolje ..
Al neka volim takve digne brdo kredita kupi najmodernije i onda ga eto na plodovima zemlje nemože da vraća kredit čuda.
 
Опет понављам треба много тога да се склопи да је нешто добро или да је боље а камо ли најбоље.Наши се пале на кабину и комфор а у основи је битно колико он плуга са исту снагу вуче и колико троши а као највећа ставка пошто су му делови и колико су му доступни.
 
osobno imam 577 i radije bi imo MF-a npr 3060,ali zelje su jedno a mogucnosti drugoo... eh da mi je na 577 rucno kvacilo kardana i kabina u rangu zetorove i nista vise netreba :osmeh:
 
Ma ja delam s tim traktorom i većinom brdo on pjeva makar neko tvrdi tamo po ravnicama .
Teška zemlja je kod mene on vuče drugom u sva brda tanjurača ide .
Nemam rječi najvažnije je da je ispravan nema kud neće ići .
Ako nema guma kočnica i takvih stvari kao neki to je druga stvar.
A što se tiče p linije on nema neku buku a i sic je pristojan.

online photo storage

Ako neko reče da ovakav stroj ne valja i nemože parirat zapadnom traktoru iste snage taj onda nema pojma.
Eto mjenja fendta za zetro ili imt ...
Sigurno se usrećio..
http://www.njuskalo.hr/traktori/fendt-turbomatik-309ls-zamjena-oglas-12305368
 
Poslednja izmena:
Stigla zima,rakija u kafani skupa a hladno za pivo ispred prodavnice pa trolovi nemaju sta drugo da rade sem da troluju ceo dan..
 
Монтоја,он тражи 9500е.
Колега 577,овај линк који си ти поставио,овај први тражи 11000 и он је нешто радио,као мењао само карике и радилица на прву специјалу.То је окачи мачку о реп.Једино ако би га дао за 7000 па да идем да га гледам а овај други линк види колико су му лоше гуме а он тражи 10000е,то нема шансе.
 
Vojkane,ako vec mozes da das 10000 evra,a ako moze da se poruci nov 577,sto ja ne znam,idi u banku i trazi kredit za ostatak traktora,bolja je varijanta nov. Dati toliki novac na polovan traktor je apsurd. Posebno za 577. Kad samo vidim kako ih voze,nije mi dobro. Ja meni planiram novu rakovicu 76 dv u toku sledece godine ako bude imalo da se kupi kao nova,iako sam vise za 577,ali mi je dovoljna i ona. Meni bolji trenutno nece trebati. :ppozdrav:
 
Nazad
Vrh