IMT

Na 560 jel bolje da gorivo iz rezervoara vuce preko plovka(odozgo)pod uslovom da se produzi cev do dna rezervoara ili da ostavim da vuce odozdo.Veliki rezervoar a kad je malo goriva 10 litara gasi se na nizbrdo i uzbrdo.Na 540 je nov rezervoar i plovak koji je do dna rezervoara i na 3-4 litre tanjiram uzbrdo nizbrdo i negasis se.
Kakava su iskustva sa 560,577 i slicnim jer imaju isti rezervoar?
 
Ja imam dolje spojeno gore nije valjalo.
A roto pumpe ne smije ostajati bez nafte tako ako traktor crkiva eto problema.
Neka se malo nagne krepane ovako do kapi mi izvuče .
 
Kako izvuce do kapi,jedino ako ides po ravnom,kod mene je na 560 prikljucak odozdo sa desne strane iznad anlasera i kad ima 10 litara u rezervoaru i ide nizbrdo gasi se 100% jer sva nafta ode napred jer je rezervoar veliki.
 
Kod mene na MF65 je odozdo na zadnjoj strani, tako da nizbrdo ostaje bez goriva ako je ispod 5-6 litara.
Videh dobru foru kod Kubote: ima prikljucak odozdo i napred i nazad na rezervoaru, tako da moze izvuci do kraja.
Neznam dali bi se poduhvatio posla da napravis oba prikljucka, ali eto to ti je resenje ako volis da vozis na rezervi.:osmeh:
 
Kod mene na MF65 je odozdo na zadnjoj strani, tako da nizbrdo ostaje bez goriva ako je ispod 5-6 litara.
Videh dobru foru kod Kubote: ima prikljucak odozdo i napred i nazad na rezervoaru, tako da moze izvuci do kraja.
Neznam dali bi se poduhvatio posla da napravis oba prikljucka, ali eto to ti je resenje ako volis da vozis na rezervi.:osmeh:
Bravo,odlicno resenje.Razmotricu mogucnosti ugradnje i prikljucka napred:ppozdrav:
 
Da li neko zna gde ima da se kupi i koja je cena nove AC pumpe za IMT539p 2005god? Novi tip AC pumpe sa drukalicom stoji na linijskoj pumpi visokog pritiska. Trazio sam po skoro svim prodavnicana traktorskih delova i niko nema takvu pumpu, kao da ga pravi Banglades a ne Srbija ::jako_besan::
 
Kako izvuce do kapi,jedino ako ides po ravnom,kod mene je na 560 prikljucak odozdo sa desne strane iznad anlasera i kad ima 10 litara u rezervoaru i ide nizbrdo gasi se 100% jer sva nafta ode napred jer je rezervoar veliki.

Vidiš kod mene ne možda ti je slabija pumpa ja sam svojoj novu glavu stavljao.
Do kapi izvuče dno vidiš suho natočim i radi dalje skoro mi zrak povuče.
Dok sam radio s 560 isti siptomi svako malo se gasi u čemu je razlika nezz.
 
Sta bi mogao biti problem. Menjao sam motor na 585 i stavio iz tama 75. Problem su prevelike vibracije. Na leru i do 1200 obrtaja motora nema vibracija,a preko toga ne moze da se sedi maltene na traktoru,oseca se na volanu,papucama kvacila i kocnica,tandrce limarija,al to manje vise. Ne bi znao sta da uradim s tim. PVP je ostala od tam-a,dizne,nista pipano nije. Rotaciona je pumpa. Potrosnja je korektna. Nisam primetio vecu potrosnju od proslog motora,cak i manje trosi u nekim radovima jer jako bolje vuce,moze drugom gde nekad je moralo prvom,i slicno. Pumpa uljna na starom motoru je bila s balanserima i nije vibrirala bas nikako. Sad je mala neka uljna pumpa.
 
verovatno je posledica nastala oko sklapanja motora i limarije,od motora ne trese sigurno,pogledaj kako ti stoje one gume po haubi i ostalim delovima gde se srafe na metal
 
Metal je resiv,al vibracije na volanu koje imam i na papucama su nepodnosljivi. Ima ga i kad stavim noge ili ruke na trup gde je menjac,diferencijal.... Ma ceo traktor vibrira.
 
Ugradjen hidro volan na Grobinu,sve radi ali ajnslang je smesan,vise nego smesan.Uradio sam kao orginal 560,sve u cm isto.Meni se ovo nesvidja,treba mi pola hektara da okrenem traktor,kako povecati ajnslang,na klipu vise nemoze jer ce popreka spona da udari u njega ako povecam.Zamolio bi ako neko moze ko ima 560 ili 577 noviji posle 199... i neke da slika prednji deo kako je resen jer ti noviji imaju fabricki povecan ajnslang.Uglavnom ovo nevalja,za moje vidjenje stvari ravno katastrofi i mora prepravka.
Evo kako su tekli radovi
15gdpav.jpg
zadlh.jpg
2m5ntzq.jpg
2uooyzr.jpg


- - - - - - - - - -

Jos koja zavrsna
1zge3hl.jpg
2nh40n8.jpg
5exzpl.jpg
308xlxj.jpg
2134zo3.jpg
 
Poslednja izmena:
@Mirko, meni se čini da je problem u širini prednjih točkova, vidim da su proširivani za jednu rupu. Smanji za jednu rupu, jer sad cilindar više nema kamo.
 
Nije u tome problem,sirina prednjih tockova odgovara sirini zadnjih i to je fabricki,mogu ja sad da povecam hod klipu ali popreka spona udari u njega,nema mesta dole u rupi za klip i sipku spone.
 
Zamolio bih ako neko hoce da napise nesto neka prvo pogleda slike mog traktora,a ne ovako da se pise sta se stigne samo da se napravi sto vise poruka pa posle ko ovo procita....
Druze nebi me cudilo da si okacio sliku Zetora ili Ursusa a ja imam traktor 560 bez prednje vuce.::lose::
 
Nazad
Vrh