IMT

ImageShack.....
Kliknuti na sliku tj na kukicu-kvačicu koja se nalazi dole desno u uglu odabrane slike.
Sa desne strane u vertikalnom meniju imamo ponudu od 5 raznih opcija. Prva odozgo je get links. Kliknuti na tu ikonicu get links (simbol podseća na lanac ili slovo S postavljeno po dijagonali)
Na ekranu se pojavljuje prozorče GET LINKS (prozorčina) sa podacima o odabranoj slici. Kliknuti na malu crnu strelicu u polju,gde obično piše HTML,i odabrati Forum. Pojavljuje se link kojeg treba C/P iiii..... To je to. Sory na off-u,neka posle neko prebaci u odgovarajuću temu.
 
pinjon vracen danas i u drugoj radnji kupljen nov 2450 dindzi,nema nista da pise na njemu tako da ko znam ko proizvodi i kakvog je kvaliteta,za sada radi :) inace u radnji gde sam kupio prethodni (zamenjen) pocese da me ubedjuju sa nekakvim glupostima da sam ja to budzio :D ispostavi se po njihovom da su svi 560 stari tip kako kazu budzeni bar u mojoj blizoj okolini
 
Da li ima neka tema o sredjivanju instalacije kod imt 539 ili je ova tema za sve??? Treba mi savet u vezi instalacije, cena kablova i sta sve treba da se to promeni? ..
 
Da li ima neka tema o sredjivanju instalacije kod imt 539 ili je ova tema za sve??? Treba mi savet u vezi instalacije, cena kablova i sta sve treba da se to promeni? ..
Ima tema elektro instalacije. Dosta je govoreno o tim instalacijam. Recimo komplet kablova kosta oko 30e, ali ne znam kakav je kvalitet jer se nisam susretao sa tim. Mislim da je ipak bolje da nadjes neke kablove od auta i sam pravis instalaciju kako ti odgovara. Ubacujes kakve hoces kablove, razvodis gde god ti treba..
 
prvenstveno ti treba dobro znanje oko elektrike. ja to radim nanovo na traktorima i koristim licnaste kablove za kucnu upotrebu. za sve potrosace ti je dovoljan kabal od 1,5 mm sem za alternator ,alnaser i grejac. za dovod sa akumulatora do bravice i izmedju brava kablovi za napajanje glavni su deblji i njih ako nisu osteceni nemenjam. najcesce stradaju od kutije osiguraca pa do potrosaca. ali najbolje je za svaki potrosac dovesti po kabal . izbegavati nastavljanja kablova sto vise i zato vucem skoro svud kabal za svaki potrosac. posebno za jedan far ,posebno za drugi,posebno za jednu i drugu lampu zadnju itd. na svakom spoju hoce kasnije zezati. masu obavezno vucem do pod osigurace zajedno sa svakog potrosaca i tu mase sve povezem na jednu spojnicu pod vijak na masu. to je po meni obavezno na traktorima jer zbog cestog treskanja i losih spojeva limova cesto gubi potrosace. treba dosta sitnica i vremena ali kad se jednom uradi kako treba dugo sluzi bez ijednog problema
 
Zna li neko sta moze biti problem na 539 dimi plavo kad ide niz brdo. Motor bi trebao da je dobar, u ostalim situacijama nema nikakvog dima?
 
To je meni na 577 kad ide bez gasa isto al je meni lošiji recimo motor.

- - - - - - - - - -

Da li ima neka tema o sredjivanju instalacije kod imt 539 ili je ova tema za sve??? Treba mi savet u vezi instalacije, cena kablova i sta sve treba da se to promeni? ..

Kupiš tursku postaviš i milna ja stavljao kvaliteta dobra ..
Jer kad spajaš sam nije to to.
 
Skini ti ac pumpu i pogledaj kakva je polugica koja naleze na bregastu. Imao sam skoro isti problem pa sam zamenuo celu ac pumpu i resio problem.

Danas sve ponovo rasklopio, proverio ac pumpu,polugica ok,jedino sto sam zamenio membranu jer bio je u dosta losem stanju ajd reko da ga tako nevracam,produvao ceo sistem nigde zapusenja,posle upalio traktor radi za sad,videcemo sutra na oranju,ako mi se desi jos jedanput ovako nesto onda menjam ac pumpu,drugo neznam sta vise raditi.
 
Danas sve ponovo rasklopio, proverio ac pumpu,polugica ok,jedino sto sam zamenio membranu jer bio je u dosta losem stanju ajd reko da ga tako nevracam,produvao ceo sistem nigde zapusenja,posle upalio traktor radi za sad,videcemo sutra na oranju,ako mi se desi jos jedanput ovako nesto onda menjam ac pumpu,drugo neznam sta vise raditi.
Slazem se sa Neskom takodje mislim da je do AC pumpe posto sam proletos na jednom imt-u 539 imao identican problem,radi 10-15 min normalno pa krene da gubi obrtaje pa se opet posle nekog vremena stabilizuje i radi normalno pa opet tako u krug.Nema sta mu nismo proveravali i dovod i rezervoar cistili pretresen je uzduz i popreko,na kraju skinem AC pumpu i na oko delovalo je sve ok,nije pokazivala nikakve znake istrosenosti sve je delovalo uredu ipak namontirao sam drugu AC pumpu koju sam imao u rezervi,evo i dan danas je na traktoru a traktor sad radi normalno promenom pumpe nestali su gore spomenuti simptomi,tako da ako nastavi da te zeza menjaj pumpu jer 99% je problem u njoj.
 
zaletio sam se da na 560 stavim prednju vucu. rijec je o staroj tipi. 82 godina proizvodnje. i sad na deklu diferencijala nemam izvod za onu bananu. pa me zanima da li sve pase sa nove tipe 560 ili nekog drugog traktora kuciste diferencijala da ne mijenjam nista unutra. nego da svoje dijelove prepakujem u drugo kuciste i nastavim sa projektom?
 
Slazem se sa Neskom takodje mislim da je do AC pumpe posto sam proletos na jednom imt-u 539 imao identican problem,radi 10-15 min normalno pa krene da gubi obrtaje pa se opet posle nekog vremena stabilizuje i radi normalno pa opet tako u krug.Nema sta mu nismo proveravali i dovod i rezervoar cistili pretresen je uzduz i popreko,na kraju skinem AC pumpu i na oko delovalo je sve ok,nije pokazivala nikakve znake istrosenosti sve je delovalo uredu ipak namontirao sam drugu AC pumpu koju sam imao u rezervi,evo i dan danas je na traktoru a traktor sad radi normalno promenom pumpe nestali su gore spomenuti simptomi,tako da ako nastavi da te zeza menjaj pumpu jer 99% je problem u njoj.
e ja sam taj problem imao pre 2 dana al nije bilo do ac pumpe nego casica bila puna prljavstine.ocistio i radi samo tako.
 
ne bih ti znao reci nista oko uvoza poljoprivrednih masina.
"kremator" ti mi ne bi znao rec dal je isto ili nije? tj malo me uputiti.
 
Jel paše ac pumpa od 577 na 560?

- - - - - - - - - -

Malopre se vratio sa oranja,išlo bez problema.:sta: Jel moguće da je problem bio do memrane?Nešto mi nelogično.No, videćemo sutra.
 
Nazad
Vrh