IMT

moj 539 dimi puno isto tako i cini mi se da je i kod mene otisla pvp al nisu uredjeni imovniski odnosi pa ne planiram ulagat dok se to ne rijesi al recimo da zadnjim 300 400 obrtaja motora naglo dobije gas ma ko nov a do tad casi ko lud nakazaljki je pokazo oko 5500rs a radjen je jednom motor cini mi se zbog pregrijavanja nisam siguran glava motora nova stavljena skoro kod stare otiso dihtung pa nagrizlo glavu uglavnom nije joj bilo pomoci i kontrolisane su dizne kako mi je otac reko i kaze da su uredu a kako sam vidio 2 u iste 3 je neka drugacija nesto kao YAI
Ovo YAI ili YAU je oznaka nosaca dizni, a ne brend ulozaka.Mislim na katalosku oznaku.
 
Skinuo sam dizne veceras, jedna dizna nema pritisak uopste na aparatu samo pisa( znaci ide kao kad krozspric sipas). sutra cu da kupim novi element dizne i da vidim, a sigurno je do njega.
 
Pozdrav drugari.Jel ima neko IMT 560,a da ga kojim slucajem koristi za rad u sumi ili transport po losim putevima?Interesuje me da mi neko napise koja je njegova cuvena velika potrosnja u tim uslovima,odnosno koliko je to u litrima.Naso sam neki dobar na izgled,mada mi se neke stvari ne svidjaju sve bi mogo da mu oprostim,ali preveliku potrosnju nikako.
To je ovaj http://www.polovniautomobili.com/oglas4742965/imt_560/
 
Kod mene u kraju ovi što su novi tip i imaju rotacionu pumpu idu odlično i nisu veliki potrošači, ali nemam iskustva u radu u šumi.
Moj teča je imao 560 sa linijskom pumpom i to je bio mrtav traktor. Sada je u njega stavio motor sa rotacionom pumpom iz nekog agregata i to sada ide kao ludo.
 
Ne izgleda lose, samo bi cena mogla mozda malo dole. Moj teco iz Sakula je prodao zbog nemogucnosti koriscenja zimus 560 sa kabinom, grejanjem, hidro volanom, novim gumama, motor uradio pre par godina(za sebe, a ne za prodaju) za 4000e. Od ulaganja samo kocnice(za 200e se nzm bas kako prerade na mehanicke) i ulje u motoru je bilo potrebno zameniti. Inace sve je bilo tip top:ppozdrav:
 
Ja sam nasao jedan stari tip 560,godiste ne znam,motor odlican,gume ekstra,nov alnaser,limarijski sredjen za 2700 evra. Ima i papire,moze da se registruje. Ako se izborim s finansijama,uzeo bih,posto imam nekih usluga da radim,treba mi mnogo nafte,a ljudi trenutno nemaju gotov novac,pa me koci. Ako si ti,Aco zainteresovan,javi na PP da ti posaljem broj,rado cu ti ga prepustiti. Ljudi meni odrzavaju mehanizaciju i za preporuku su sa moje strane. Ionako imam 3 traktora u dvoristu trenutno,pa za ovaj bi me u kuci istukli ko vola.
Tomic Toma,kod mene su preradjene na 585 na mehanicke,trenutno su ekstra,kao na autu su. Mirko015 i Slavko015 mi radili,jeste bilo malo na brzinu,ali je ispalo super. Spasili su me tad i pored njihovog tada velikog posla.
 
560 nikako nije za šumu i blato, on je bogac, nesmije ni vidjeti blato ispred sebe, tu i ostane.
Pretežak prednji kraj i mora ga gurati u takvim uvjetima i obično uvjek ostaje u blatu, a k tome još dosta nizak klirens, pa pogotovo kad imaš donju poteznicu, ima da te nema.

Za uvjete šume i blata je bolja Rakovica 65.
 
Pa nisam ja toliko za 560,ali mi ovaj deluje kao domacinski traktor i nije mnogo daleko od mene,pa reko da se malo raspitam.Kod mene se ovde 558 dosta koristi po sumama i svi se hvale pa reko mozda nije ni 560 los,jos noviji i ima hidro volan,a dobro je sto je tezak napred zbog vuce trupaca,da se ne propinje.Ne znam,moram dobro da razmislim.Jos kad bi mi neko dao neki primer potrosnje.
Inace sam naso i jedan 577 DV,ali mi se cini dosta glomazan i neokretan.To je ovaj http://www.mojauto.rs/polovni-poljoprivredna/1662042__1986_god
 
Pozdrav drugari.Jel ima neko IMT 560,a da ga kojim slucajem koristi za rad u sumi ili transport po losim putevima?Interesuje me da mi neko napise koja je njegova cuvena velika potrosnja u tim uslovima,odnosno koliko je to u litrima.Naso sam neki dobar na izgled,mada mi se neke stvari ne svidjaju sve bi mogo da mu oprostim,ali preveliku potrosnju nikako.
To je ovaj http://www.polovniautomobili.com/oglas4742965/imt_560/

Koliko bi sume/metara radio godisnje?
 
Koliko to kod vas trose 560? Sa 20 litara dizela ja tanjiram parcelu od 3,5 ha. Linijska pumpa.
 
558 i 560 nebo i zemlja. Ali po onom što sam ja video 560 nije za to.
577 stari tip i još ako je dv, nema boljeg za vuču trupaca.
Sto kaze moj kum "placu ljudi za 558",a odnosi se na ove sto rade sa drvima.Meni se svidja taj 577dv,samo eto dosta je glomazan.Nego Šanana ti imas 565,sto je manje vise isto kao 560,znaci nisi zadovoljan?
Koliko bi sume/metara radio godisnje?
Pa manje od 300m godisnje ne planiram,ali je to veinom na losim terenima.
Koliko to kod vas trose 560? Sa 20 litara dizela ja tanjiram parcelu od 3,5 ha. Linijska pumpa.
A koliko vremenski treba da potanjiras 3,5h i na kojim obrtajima ga drzis?Zanima me da bi preracunao potrosnju za moje poslove.
 
558 i 560... Vjecita borba ;)

Ako cemo usporedjivati 558 i 560 s oglasa, nove linije s hidro volanom 558 nema sto traziti kraj njega, nema veze sto je linijska pumpa, malo ce biti lijen na gasu ali kad ga upregnes u teret ide bolje nego s rotacionom.

558 i 560 stare tipe s mehanickim volanom, e tu bi se vec dalo raspravljati posto su to mal te ne isti traktori sam osto 560 ima teske felge nazad, malo tezi prednji kraj i drugaciju limariju. Ali opet ako se uredno odrzava, bolji je i on od 558.

558 je po mnogima samo veci 539 i nista drugo. U doba kad je 539 bio bog i batina, ko je imao 558 je bio pravi gazda. Prozvali ga najboljim oracem a kod nas ga uprezu s 12" plugom. 560 ako se agregatira kako treba i ako noga nije teska na gasu, nece uopce puno potrositi goriva ali ako ga cjeli dan drzis na dobroj turazi i pod teretom, normalna stvar da ce i potrositi vise goriva. Navikli svi tociti 539 i 558 s dva kanistera 10l pa da bude pun rezervoar al kad je dosao 560 s 90l rezervoarom, nastali problemi, poceli ljudi pricati da puno trosi pa zato ima velik rezervoar.

Nista e ne boj 560 ni u kojem poslu samo ga redovno odrzavaj, nemoj ga lupati po sumi i vuci s njim 13 trupaca od jednom kao u temi "nikad ovako" drzi kocnice cistim i urednim i sluzit ce te jos dugo dugo vremena...
 
Vecito se svadjam sa svima kad mi kazu da je 558 bolji od 560... Po meni 558 nema sta da trazi protiv 560 i u oranju i u povlacenju veceg tereta....

A da... Proglasili ga najboljim oracem kad je 558 bio najveci traktor u selu a svi okolo imali 533 i male Vladimirce (situacija iz mog sela) ali kad su se pojavile TRAKTROCINE ucutali se ti pred prodavnicama sto samo znaju da se hvale... :cao:
 
Bobo,Lepo pisanje,potpisuje.
Malo mi ovo cudno sto narod prica a i pise se ovde.
558 laksi pozadi od 560 a ide bolje od njega a muceni 560 slajfuje kao lud sa tegovima pozadi.Prednju karlicu sam imao vedeti i uporediti od 560 stari tip i 558,razlika je samo u 15kg teza na 560.
Tako price o bogu 558 padaju u vodu.
 
Nazad
Vrh