IMT

Nije isto sirina i precnik felne.Ja sam pitao za sirinu felne.
Danas sam izmerio na 558 je 33 cm sirine i to ce biti odlicno za gume 12.4-28.
 
@ Bubu _Kupio sam nove,i rečeno mi je da su to felne za gume 12,4 x 36 a da se može staviti i 13,6 bez problema.Uslika ću ih posle kad dođem iz grada.
 
Idu gume bez problema na te felge... Mirko prica neke pizdarije koje ni njemu nisu jasne. pumpaju ljudi gume zadnje na 2.5 bara pa se cude sto pucaju. Moj kolega je prije rata mjenjao guma na kombajnu zmaj 133 14.9x28 i iz zezancije ih namontirao na felge od 539. Traktor je tako isao GODINAMA i vukao tereta i tereta i gumama nije bilo nista. Sreca pa su bile "ocelave" pa su stale pod blatobrane nije morao siriti trag tockova.

Na felge od 539 idu gume 12.4 bez IKAKVIH problema, garantiram i mamom i tatom. Imam na 549 takve felge i gume 12.4 i to ide samo tako, na 539 cu iduce gume nazad montirati 12.4 i imaju ljudi iz sela tvornicki namontirane 12.4 gume na 539 i nikad nikakvih problema o kojima Mirko prica.

Bit ce red kupiti kvalitetniju gumu i pumpati kako treba a ne mjenjati felge...

Mirko trazis problem na krivom mjestu...
 
Sale, kakve felne si pazario i koja je cena ako nije tajna? Okaci neke slike?

Bobo, sve moze da se namontira i da ide, niko to ne spori ali i Mirko ima pravo, pogotovo gde su jako jako velika naprezanja.
 
Na 533 smo imali orginal zadnje gume Rekord 12,4-28 i izdržale su sve i svašta, a najteže što su durale je bio Carlo Pesci C4. Pumpane su bile do 2,5 bara bez ikakvih problema i podnosile teret. Na 549 su orginal zadnje gume u dimenziji 12,4-28 i na njemu već godinama u sezoni berbe jabuke imam zadnji viljuškar (sa ukočenjima, bez donjih traktorskih poluga) koji je sam težak oko 700-730 kg + teret koji stalno nosi i tovari od cca 600-700 kg, a godišnje utovari oko 400 tona i sigurno 200-300 tona prenese do mjesta utovara. Na prednjem kraju imam 240 kg utega. Zadnje gume se pumpaju na 2,5 bara. Dok smo imali dijagonalne zadnje gume durale su oko 3 sezone i kapija, ispucaju, istrunu... kraj. Kad sam malo dublje zavirio u šlajbok i kupio radijalne zadnje gume (Barum) od onda smo se preporodili. Te gume su sad stare 5-6 godina (nesjećam se točno) i dan danas izdržavaju svoj posao. Puno su mekše, mirnije, traktor je pod njima stabilniji... sve je bolje. Prava guma nikad nije skupa! A što se felgi tiče to nam nikad nije pucalo. Znao je točak otpast, al felga puknit nikad.
 
Platio sam ih 85 000 rsd. al je išlo preko jednog čoveka koji se ugradio u cenu sa par hiljadarki.Tako da mislim da se mogu nabaviti za oko 80 000 rsd.
30cn7rn.jpg
[/IMG]
2q0lrn6.jpg
[/IMG]
 
Digoste toliku buku oko problema koji zapravo i ne postoji.Slobodno mogu na felnu sirine 28cm da se montiraju i 11.2 i 12.4 gume.Mada mi nije jasno odakle nekome ideja da sirinu felne izrazava u cm kad se to radi u colovima ili jotima ili u krajnjem slucaju milimetrima.
Isto tako treba da znate da je 1col=25,4mm ili ako je nekome lakse 2,54cm.Znaci felna sirine "33cm" je sira od gume 12.4 jer je 12.4"x"2.54cm"=31,490cm,a ako je sira ne znam kako ce da bude taman.
Mislim kao sto neko rece da do pucanja boka gume dolazi zbog slabog kvaliteta i preopterecenja,a mozda i zbog slabog pritiska u gumi,a ne previse velikog pritiska.:ppozdrav:
 
@Aca OPEL

Traktorske felne se ne spominju nigde u jotima. Obicno je u colima ali smo mi pretvorili u mm ili cm a ti nemoj da se sekiras da cemo pogresiti. Znamo pretvaranje iz jedne u drugu meru.

Sale, sto ne uze od Ding Donga nove? Otprilke je ista cena a mislim da su malko jace felne..i nemaju duplo srce? Ne sekiraj se, na te felne i ide guma 13,6; samo sto je eto felna malko uza od onih koje si video kod mene.
 
Da u pravu si,kineske su čak i nešto jeftinije (80500 rsd) ali imaju samo od 38 cola a ja sam se ipak odlučio da stavim od 36 cola,nekako mi one 13,6 x 38 prevelike za IMT-a.
 
Ko nevidi razliku neka stavi naocare
Slike 1:Guma 12.4-28 na felni sirine 33cm(549 i Store 402)
wjwahk.jpg

2k3q5x.jpg



Slika 2:Guma 12.4-28 na felni 26cm(zgoljavi 549)
2j1kklf.jpg
 
Opet ja ;)

Mirko, kladimo se u janjca i gajbu piva da su na prvoj slici 13.6 gume, jer je to IMT tvornicka slika i svi imaju 13.6 namontirane. A i u prospektima lijepo pise 12.4 ili 13.6 po zelji a ja to pri kupovini traktora nisam znao, cak ne ide ni nadoplata nikakva a felge su na mom 539 i 549 garant iste, ne moram ni mjeriti. Dakle na te obruceve od 9.5 do 13.6 bez problema a kazem da je kolega GODINAMA 5-6 godina dok nije traktor prodan, nosio na original felgama od 539 gume 14.9 od kombajna, kazem s potrosenom sarom inace ne bi stale pod blatobrane (539 bez kabine). Gume nit su bile "napirene ko zaba" nit ista. normalno je radio s njima samo je puno gazio. gume su doslovce montirali jer nisu imali pametnijeg posla da manje tone u drljanju i kad su vidjeli da ide, tako i ostavili...

Po pitanju pre velikog ili pre malog pritiska, mislim da ce prije od pre velikog pritiska gume popucati nego od pre malog. 549 je oranje i tanjuranje radio s pritiskom u zadnjim gumama 0.8-0.9, sjetvospremac 1.0-1.2 a transport u zetvi 1.5-1.8 kako kad. Eno asfalt pojeo gume ali nista puklo nije. A kad dodju ljudi na registraciju s traktorom pa vidim da se guma vozi samo sredinom po cesti a krajevi ripni nisu safalta ni dirnuli to je po njima dobro napumpana guma. Sta ce mi tek reci kad na 549 nabacim i ja radijalne gume? Hehehe...
 
Mozda su na prvoj slici gume 13-ce ali na ovoj Stori 402 su gume 12.4-28 i felne na njoj su siroke 33cm.Storu vozim svakodnevno a i to je traktor na kom sam od detinstva i znam ga u detalj.Mogu i da slikam pa da vidite koja je guma na traktoru i kako izgleda burazerova Stora a kako moj zgoljavi 540 pored njega sa istim gumama.
 
Nazad
Vrh