IMT

Za sitne radove je 539 dobar svukuda sa njim prolazis kroz sljivike u spicevima ga okrenes lako, jedino je mu mana sto proslajdra brzo, ovako je po meni sve ok.
 
Kod mene na 577 DV je hidraulicni volan naknadno ugradjen ali nije bio ogranicen kao redovan DV pa mi je traktor okretniji nego obican 577. Obicno ga u teskim operacijama ne motam do kraja ali u manevrisanju da.
 
Rade ljudi sa njima sve i svasta ,mali potrosac a srazmerno velicini (malo gazi itd*) uradi stvarno poprilicno .
 
zna da slajfuje ali nije on kriv sto je lagan, ispravite me ali rakovica bez dv slajfuje kao luda. za 539 je potrebno malo umeca i osecaja i ide to gde hoces, nije to traktor od 130 ks sa 4x4 samo das gas i cepaj, sa ferdzom je mnogo zanimljivije :haha:.
 
Nece rakovica da proslajfuje,ona se dize napred kao luda u potezanju ali zato i nosi.Teska je pozadi,laka napred.I rakovica sa DV ide uvis samo tako.
 
a znaci to, znam da ima nesto sa njom i njenim rasporedom tezine. znam da r60 i 65 manje moze da povuce od 560 i 565 :osmeh:, mislim u kaljuzi.
 
NE bi se slozio bas da Rakovica 65 moze manje da povuce od 560.. Pre bi rekao da su isti samo sto se 560 teze propinje...
 
dv :bravo:.... nije bas imt..

oka4au.jpg


2n1b2xl.jpg


2ywc02p.jpg
 
560 i Rajka 65 su po potezanju isti,mogu da se kolju bez problema,a 558 i Rajka 60 e tu bitku Rakovica odnosi veoma lako,a o 65 da ne pricam.
 
On i ima jak motor jos mu prednja fali pa da se ugasi... Mislim na 539... Za njeou snagu dovoljna mu je samo zadnja vuca i za poslove za koje je namenjen...
Koja glupost reci za neki traktor da mu motor nije jak za duplu vucu.Onda niko nebi uzimao Store 404(42ks) ili Tomo Vinkovic (18ks,21ks i 30ks).Samo ko nije iso u brdo i planinu,pa jos po blatu ne zna sta je dupla vuca.
Konkretno na 539 duplak mi se ne svidjaju mnogo mali prednji tockovi(6.00-16,da je bar 7.50-16),a samim tim i nizak klirens,a snage ima kao i standardni,valjda 39ks.
 
Na prednjoj vuči može se dobiti oko 7 ks nominalnih, a osećaj je taj da prilikom oranja ne staje i ne seca nego ravnomerno vuče, druge operacije su još više podrzane pomoću DW, a što se tiče pomenutog 3-o brzinskog menjača na novije imt se ugradjuje i 5-o brzinski http://www.imt.co.rs/Prospekti_traktori-PDF/IMT-539S.pdf, za neobaveštene članove. Jer je treća spora kod 3-o brzinskog menjača brža od treće spore 5-o bzinskog menjača, uverio sam se lično.
 
Daleko je Ferguson od kadrog traktora po blatu,samo zvalavi,klize,zanosi se al ne kopa u to sam se uverio ovog proleca kad nije mogao po ravnoj travi da vuce prikolicu dvoosovinku sa 5-6 meteri drva,jeste prikolica propala do polovine GUME (7.5-16) nije do felne propala znaci nista strasno,slajfovao bi on 2 dana ali nea kila da se ukopava,nista mu ne bi pomogla ni predna vuca kao ni blokada sto mu nije drasticno pomogla. Nije da ga kudim imam kuci 2 komada,ali je on daleko od univerzalnog traktora a jos dalje od traktora za teske poslove on je iskljucivo za lake poslove.
 
Izvlacio sam sa 539 kupus i po najvecem blatu, otkacim traktor i utabam 3-4 puta planiranu trasu i nema nikakvih problema........2t moze sigurno........naravno ne treba preterivati, ipak je to 39 ks.................
 
Cale je soferirao,cimao napred,nazad,blokada...kadar je cale vozac ali nije Fergo traktor za to,da je bila jednoosovinka bila bi druga prica,mada dalje na glavnim prosekama je bilo takvo blato da je rus 920 jedva vukao tu istu prikolicu(na taj deo smo isli svesno da to necemo proci nego smo imali dil da sa malim izvlacimo do blata i glavnih proseka),a ja sam jedva obisao praznim traktorom. Kad je suvo i normalno onda bez problema vuce 12 meteri u 2 prikolice dvoosovinke po 15-20km,preko mostova ide 2 brzom,dere se al ide.
 
Bogme, Zarkov i moj Ferga su junacki izdrzali svasta, razna blata su prosli a bilo je i da su bili izvlaceni iz brlje ali je poenta sa Fergom ubaciti u najveci stepen prenosa (obicno 2. brza) kojom moze da vuce i pun gas po takvim brljama..
 
Nazad
Vrh