IMT

Imam novi problem s traktorom (IMT 55:cool: jako teško pali kad je motor zagrejan. Kada je hladan (ispod 50°) pali normalno, radi lepo, ima i snagu i turažu, ništa se loše ne čuje i ne dimi (preterano) i kada je hladan i kada je zagrejan. Problem je samo što vrlo teško pali kada je zagrejan. Tada se samo jedan cilindar čuje da kašlje i tako vergla desetak sekundi dok ne upali. Ranije je lakše palio pri malom gasu, sada traži da se gas otera skoro do kraja. Hladan može da upali i na leru.
Šta bi moglo da bude problem, brizgaljke, ventili, nešto treće? Nameravam da uskoro promenim filtere goriva, ali sumnjam da je to pošto nema nikakvih problema u radu.
Inače termostat rashladnog sistema je neispravan pa motor ne prelazi 65°, što je izgleda sreća, jer kako teško pali verovatno ne bi ni upalio da je zagrejan na propisnu radno temperaturu. Ventile sam štelovao sam pre malo više od godinu dana, tako da malo sumnjam na i to, ali zar ne bi ventili pravili problem prilikom hladnog starta (ako se ne otvaraju dovoljno)?

Hvala unapred.
 
Vojkane,gume na domacim traktorima su Trayal,a sto se tice reklamacije kod IMR-a nema problema,moja dva drugara imaju Rajke 65 i 76DV,sve sto je crklo reseno je u roku od dan-dva,ja sam se iznenadio koliko su azurni.Na DV je prednja guma ostecena krivicom vlasnika traktora,zamenuli su je bez problema odmah.Serviser mu je rekao samo teraj,ne stedi,sve sto crkne nemas brige,menjamo 100%.Nije da hvalim Rakovicu,pre bih kupio IMT ali brate cene su im strasne,uporedite Rajku 47 i IMT 549.Rajka jeftinija 3000 eura.

- - - - - - - - - -

Imam novi problem s traktorom (IMT 55:cool: jako teško pali kad je motor zagrejan. Kada je hladan (ispod 50°) pali normalno, radi lepo, ima i snagu i turažu, ništa se loše ne čuje i ne dimi (preterano) i kada je hladan i kada je zagrejan. Problem je samo što vrlo teško pali kada je zagrejan. Tada se samo jedan cilindar čuje da kašlje i tako vergla desetak sekundi dok ne upali. Ranije je lakše palio pri malom gasu, sada traži da se gas otera skoro do kraja. Hladan može da upali i na leru.
Šta bi moglo da bude problem, brizgaljke, ventili, nešto treće? Nameravam da uskoro promenim filtere goriva, ali sumnjam da je to pošto nema nikakvih problema u radu.
Inače termostat rashladnog sistema je neispravan pa motor ne prelazi 65°, što je izgleda sreća, jer kako teško pali verovatno ne bi ni upalio da je zagrejan na propisnu radno temperaturu. Ventile sam štelovao sam pre malo više od godinu dana, tako da malo sumnjam na i to, ali zar ne bi ventili pravili problem prilikom hladnog starta (ako se ne otvaraju dovoljno)?

Hvala unapred.
Klasican problem,crkla bos pumpa.Isti problem ima i moj komsija na 558.On tako tera,nemisli da popravlja.Nova pumpa ti je oko 180 eura.Remont tvoje je oko 160-170 eura.
 
Ja koliko sam zagledao da IMT-ovima koji su bili na sajmu gume su Ruma,tj cultor.I mislim da je to bolje resenje od Trajala.
 
na 2065 su Goodyear gume a msm isto tako i na 2050 i 555....Ja stvarno ne znam sta vi ocekujete od Imt kad imaju ovu cenu koju imaju,a to je da su JEFTINI i oni i rajke..sta bi vi da je kao Class a da kosta kao Imt 555 ili fergo,,,Ove god su odvojili na fergi kabinu od diferencijala,dobro je traktorce...Pljujete po njemu samo tako ajd nase je pa daj da se pljuje,a jel ko zagledao onaj arma trac pa krs zivi,pogotovo bez kabine,pa yto sama plastika i to ona ocajna,iako im je onaj sestak od 130 konja dobar traktor..Imt koliko kosta dobar je,pogotovo fergo,ima sitnica al KOJI TRAKTOR NEMA...ja da sam slusao takve komentre ne bih kupio novog fergu a evo ga hvala bogu preko 3500 sati i nijednog kvara,samo menjaj ulje i jednom zamenio spaner pukao...Sta to treba vise da ocekujem za te pare....
 
da u ovoj državi neko misli o tome IMT bi bio sila
najveća glupost je što ne mogu sami da prodaju svoje traktore već prodaja ide preko posrednika koji skidaju kajmak....
To za njih nije glupost.Neko u drzavi je to osmislio da bi se druge firme bogatile na racun IMT-a.A taj sto je to osmislio je verovatno povezan sa ovim firmama sto su postale dileri.Kao u Kolubari one masine sto radile 25 sati.Kod nas sve lopov do lopova.Sad kao IMT ne moze sam da prodaje traktore i rezervne delove nego im treba MD komerc i Agrorid itd koji se ugradjuju jedno 10-20% i posle kaze skup traktor,pa kako da i ne bude.Opet da kazem NEKO IMA DEBELE KORISTI pa je naterao IMT da prodaje masine i delove preko dilera.I ti sad nemozes ni biti siguran dal je deo original ili ne.
 
Krajnje zalosno.

- - - - - - - - - -

Znam da bi sigurno mnogi uzimali po ceni od 675 000 da im se omoguci direktna kupovina .
 
Pre ce da prejebes traktor nego sto ces da izcupas ora,lipu,bagrem ta drveca moras da iseces zile da bi mogo da i ih izvadis...
 
image0296.jpg
Evo jedan oko 11000 evropljana
 
A 549 4WD koliko evropljana kosta?
Koliko god da kosta-PREVISE JE!
iskreno,jako sam razocaran tim nekada jako dobrim traktorima...ono je kraj kraja...577dw curi na trubama,radilica takodje,549 svi filcovi,gume,i pregrade izolacione kod kabine vise,popucale,539 ima polovnih traktora-sto je za moj pojam sramota uneti na sajam traktor sa celavim gumama,gitovanom haubom na kojoj se vide tragovi koriscenja brusilice i kabinom koja kada se zatvori ima lufta da moze izmedju kabine i vrata prst da se zavuce...po meni najsiromasnije do sada.nisu vredni skoro ulozenih para.
 
I da je sa pederveom ne vredi tolike pare.
Taj isti 549 ima teleoptikov(navodno)kombinovani sat sa obrtomerom...i stoji kazaljka na 900 obrtaja...sve bi bilo ok da traktor radi,ali traktor bese ugasen...i takvih jos nekoliko nedostataka sam video,i sa naglaskom da nijedan traktor koji naprave nije isti...svaki se razlikuje u previse stvari,delova,a izrada je na nivou igracaka iz kine...cak kad smo kod kine da naglasim da yto 554 deluje i po ceni ,i po izradi mnogo uljudniji traktor od slicnog 549...
 
ako je suditi po cinjenicama koje su iznesene postavio bih logicno pitanje,koji je njihov cilj igre na sajmu i uopste,kada sa takvim proizvodima izlaze na jednoj od naj prestiznijih manifestacija u ovom delu regiona(mislim na balkan),cemu se uopste nadaju tamo :sta:
tuzno,tuzno, pa mozda cak i cemerno crno
 
Koliko je ove godine na sajmu kostao imt 549 sa prednjom vucom i imt 555 sa prednjom vucom?

555 je 18100 evra

- - - - - - - - - -

stigla prinova sa sajma 539 tafe motor orasje kabina 8160 evropljana

- - - - - - - - - -

Taj isti 549 ima teleoptikov(navodno)kombinovani sat sa obrtomerom...i stoji kazaljka na 900 obrtaja...sve bi bilo ok da traktor radi,ali traktor bese ugasen...i takvih jos nekoliko nedostataka sam video,i sa naglaskom da nijedan traktor koji naprave nije isti...svaki se razlikuje u previse stvari,delova,a izrada je na nivou igracaka iz kine...cak kad smo kod kine da naglasim da yto 554 deluje i po ceni ,i po izradi mnogo uljudniji traktor od slicnog 549...
probaj da prodas kineza za par godina

- - - - - - - - - -

I da je sa pederveom ne vredi tolike pare.
budimo realni sta drugo mozes da kupis za te pare
 
Nazad
Vrh