IMT

Druze uz duzno postovanje ali mislim da nisi upravu,558 bolje ore od 560 na suvom tlu i ako 560 vuce 757.20 vuce ga i 558 i tu nepa price mozda ce ga i lakse vuci na suvome od 560 jer 560 gubi samo snagu na svojoj tezini (kod nas je 560 najveca krsina od traktora a 558 tenk) 560 bolje ore kada je mokro tlo jer mu pomaze njegova ne mala tezina....pozdrav :cao:
Druze izgleda da ti nisi radio sa 560.Ja sam imao 558 i vise nikad,posle smo imali stari tip 560,masina daleko bolja.
Evo naprimer sad sam sisao sa traktora,morali smo neke kukuruze da presejemo kod burazera,sve lepo propremili i dosao covek iz sela da poseje sa Nodetom-OLT(ima kutije za vestak)i 558.Ja ga pitam sto ne promene plasticne kutije sa njega jer su prsle i stavi metalne a on kaze i ove su suvisne,da mogu da ga olaksam jos.Za 6 godina je promenuo 5 hidraulicnih pumpi,a skoro mu je pukla klipnjaca na hidrauliku.558 ima super slab hidraulik za toliki traktor jer nosi hidraulicnu pumpu od fergusona,a 560 ima duplo jacu pumpu i hidraulik koji nosi 1500 kila.E zato je 558 masina bez mana a 560 kome hidraulik i menjac nikad ne crkne je teski krs.
Mnogo smo mi pametan narod,tako i 540 koji je izvozen na zapad samo tako na hiljade komada,kupovali ga do 1992 i nisu se zalili a kod nas je taj traktor okarakterisan kao teski krs.
 
Bi Zeleni- Sto kaze moj prijatelj Mirko ti nisi probao 560 pa govoris da 558 bolje ore... 558 je sve samo ne traktor za teske poslove kod nas u selu to su manje vise svi priznali kad su probali malo novije traktore ili 560... Sto kaze Sinisa polako ali sigurno odlazi u penziju posto ima svega 2-3 IMT 558 u zivotu kod mene u selu.... Vise ih nema svi su prodati...
 
Ćiro nemoj tako, i drvlje i kamenje na IMT 558!!!!!! Ja sam hteo da nafalim mog 58-ka pa da ga stavim ovde u oglase :haha::haha:
Ne znam za druge ali moj je naj bolji:osmeh::haha:
 
Kazem vam prijatelji (svi ste mi prijatelji na forumu) nemam ja nista protiv ali je bez veze nahvaljen toliko 558 kad ja nevidim nista posebno u njemu... Ali necemo dalje da se raspravljamo nadam se... :ppozdrav:
 
Moj otac je kupio novog 558 davne 1973 i prodao ga 1982. godine. Od tada sve poslove je preuzeo 577 i to dosta uspesnije nego prethodnik. Prikljucci koji su kupljeni tada uz 558 su Kongskilde setvospremac 2,9; mala nosena tanjiraca Olt X28 i plug Leopard krivi gredelj 2x35cm. 558 je dobar traktor ali su mladja braca bolja, pa i 560 upravo zbog hidraulika. Iako imaju iste motore, nisam siguran da su zamajci i kvacila isti na ta dva traktora.
 
E sad necu dalje u detalje da zalazim pogotovo kad je upitanju kabina na 560 (stara limarija) ja sedim u kabini i jedva vidim preko blatobrana... To mi se jedino nesvidja inace sve ostalo je dobro.. Tako mi se isto nesvidja sto na mojoj Rakovici 65 kad sedim u njoj nemogu lepo da drzim noge na onim limovima jer klizam sa sedista previse su ti limovi niski... Ali sta je tuje... Voleo bi da moze kabina na Rakovicu i na 560 da se odvoji od menjaca tad bi bili prave masine... :bravo:
 
Ljudi budimo realni, iako ga imam kući do unazad 6,7 godina je bio "glavni izvođač radova" u smislu težih poslova(oranje-757.2, spremanje i berač Z-222) ali vreme ih je zgazilo u svakom smislu!!! Moj 558 sada malo vuče veštak na njivu, vodu za prskalicu i "glupira" se do jeseni kada ga čeka Z-222 i sezona 2013 god.
 
Nije ni medjuploca ista,ona je kao na 539,pa cak ni karter.Samo go motor je isti.
Bolje da zvoni hauba ali da gorivo i vodu sipam ko covek:osmeh:

Mi dok smo imali 558(1973 god,brzi)hidraulik smo popravljali svakih 2-3 meseca,nakraju smo ga prodali 199 i neke a hidraulik nismo resili,drugo je to vreme bilo,nije bilo servisa kao danas i delova,pumpa radjena nekoliko puta komplet pa kad se videlo da od toga nema leba onda samo krpljenje,kocnice su bile ispravne ali sila koja treba da se ostvari na pedale je bila sacuvaj boze,posto smo sa kilazom slabi tesko smo ga zaustavljali nizbrdo,pedale tvrde treba da sam Svarcineger da stisnem,a sistem rucne je za medalju,a nemam snage da stisnem pedale,ma beda teska.
 
Ja kad vozim ovaj 558 ni nepokusavam da ukocim... Sve planiram unapred ali moram priznati da mi je jako tesko to posto na svaki moj traktor imam kocnice koje koce umestu... Ma malo malo preznojim se sa 558 kad se zaletim a setim se da nema kocnice a blizi se mesto na kojem mora da se stane...

- - - - - - - - - -

Evo mog IMT 539 posle zavrsene setve...

IMG1798.jpg


Malo je ranjen ali nista strasno... :haha:
 
Necu nista da komentarisem,vozim 558 i 560 svaki dan u sumi i mnogo se bolje pokazao 558 na 560 je zakacena samo pecaljka za utovar trupaca bas zbog tog jakog hidraulika,ja sam samo svoje misljenje rekao,a vi odma digli frku..:ppozdrav:
Evo mog IMT 539 posle zavrsene setve...

IMG1798.jpg


Malo je ranjen ali nista strasno... :haha:
ciro sto nesejes sa vladimircem?zar ti on nije ekonomicniji?
 
NEsejem sa Vladimircem samo iz jednog razloga dok ne sredim luft u volanu... A nadam se da ce to biti za uskoro (par dana)... Onda moze i da sparta... Jos uvek nemam pneumatsku sejalicu tako da mi dvostepeno kvacilo treba tek kad je kupim... A i to se nadam da ce biti do sledece setve... Polako... :ppozdrav:
 
Da cim stisnes odmah staje i traktor i kardan... Nema kao 539 da do pola kad stisnes staje traktor a kardan idalje vrti,a kad stisnes do kraja stane i kardan... Jedina mana mu je to sto nema to dvostepeno kavacilo... Inace u svim poslovima IMT 539 nemoze ni do kolena da mu bude... Ja imam i Vladimirca i 539 i ako je Vladimirac stariju od 539 mnogooooooo nezaostaje za njim u nijednom poslu.... A moze mnogo vise da povuce i ponese na hidraulik od 539...
 
ja se sad dvoumim izmedju 539 i t25,539 sam vozio 100 puta,i ona njegova kabina je sranje zivo nemozes ni da udjes ni da izadjes,sad za 539 nemozes naci u pristojonom stanju izpod 2200e a t25 mozes za 1500e u odlicnom stanju sa kabinom...sad sta vi predlazete... treba mi da obradim 2 jutra mojeg i uzeo bi jos 3-4 u arendu izvinite za :off_topic:
 
Tu ja uopste ne bi razmisljao i odmah bi kupio T25 za te potrebe... Jeftinije odrzavanje,vise moze da povuce,lakse je da se udje izadje iz kabine,bolji raspored brzina (vise brzina) jaci hidraulik,bolje kocnice,teze se propne od 539... Prednost 539 je ta sto ima dvostepeno kvacilo....
 
Nazad
Vrh