IMT

Jedno hitno pitanje:

IMT 533 jesenas parkiran kao ispravan. Juce upaljen ali na leru radi lose. Dimi i trokira. Ler gas povecan. Poluga za gasenje motora ne reaguje. Danas sam skinuo bosch pumpu i ustanovio da je pocepana membrana. Kupio sam drugu za 730din malopre ali je ocigledno mnogo losijeg kvaliteta nego stara, a trenutno ne mogu da nadjem bolju. Hod membrane je sigurno jedno 2cm, a kod stare je ona kozica znatno zategnutija i ima hod od mozda 5-6mm.

1) Da li je uopste membrana problem?
2) Da li ce ta nova membrana zahtevati i neko dodatno podesavanje, jer se razlikuje od stare?

Molim za hitan i konkretan odgovor jer sutra idem u selo da to sklapam.

Pozz svima :)
 
i bosch pumpa kod 533 ima membranu ali ne znam dal mozes sam da zamenis to

Ma ne brini za zamenu :osmeh: Čim sam je skinuo, uspeću i da stavim novu. Prilično je prosto. Samo ne znam da li će morati da se šteluje onaj šraf s prednje strane pumpe, pošto se membrana očigledno razlikuje od stare. Mnogo veći hod ima. Dimenzije su iste, tako da će moći da se ugradi
 
Katastofalan je problem ta membrana na 533,ja sam rrecimo juce kupio i platio u Nisu 310 din a u susednoj radnji je ista 530din.Generalno su jako lose i traju samo par godina.Mislim da ces stelovanjem srafa sa leve strane pumpe resiti problem velikog hoda i napravilnog gasa koji nastaje usled te neoriginalne membrane.Losa membrana daje jako los rad traktoru,lici kao da je pred samu generalnu,nema snagu,dimi.Lako mozes da pomislis sve najgore,kad ono samo do membrane.
 
moze li mi neko pomoci oko aparata za kocenje prikolice, znaci aparat je postavljen na traktoru sa gornje strane aparata je dovedeno crevo iz boce i ide u aparat i dalje u sat za pritisak, ali mi dole ne izlaci vazduha na donjoj strani odakle se vodi vazduh do prikljucka za prikolicu, na satu je crvena uvek na 0 a crna je cim se upali na 5, zna li neko sta je u pitanju, da li je neko imao slican problem, Hvala
 
Katastofalan je problem ta membrana na 533,ja sam rrecimo juce kupio i platio u Nisu 310 din a u susednoj radnji je ista 530din.Generalno su jako lose i traju samo par godina.Mislim da ces stelovanjem srafa sa leve strane pumpe resiti problem velikog hoda i napravilnog gasa koji nastaje usled te neoriginalne membrane.Losa membrana daje jako los rad traktoru,lici kao da je pred samu generalnu,nema snagu,dimi.Lako mozes da pomislis sve najgore,kad ono samo do membrane.

Ja sam platio 730din. Kad sam pogledao, ona vec probusena. Vratio sam se kod prodavca malopre i vratio mi je pare. Onda sam kod drugog uzeo neku drugu za 450 din ali i ona ima veliki hod. Samo da napomenem da je ova membrana koju sada menjam ugrađena 1996. godine. Od tada je pumpa samo jednom skidana jer se bio raspao fiber koji je pokreće. Tad je stavljen bakelitni koji je još u odličnom stanju i neću ga sada menjati.
Inače traktor je parkiran kao ispravan i jedino mi je logično da je membrana popustila usled dugog stajanja.

- - - - - - - - - -

moze li mi neko pomoci oko aparata za kocenje prikolice, znaci aparat je postavljen na traktoru sa gornje strane aparata je dovedeno crevo iz boce i ide u aparat i dalje u sat za pritisak, ali mi dole ne izlaci vazduha na donjoj strani odakle se vodi vazduh do prikljucka za prikolicu, na satu je crvena uvek na 0 a crna je cim se upali na 5, zna li neko sta je u pitanju, da li je neko imao slican problem, Hvala

To deluje kao da ti je taj aparat zaglavljen u položaju maksimalnog kočenja prikolice. Jer zapravo prikolica koči vazduhom iz svog bureta, a signal za kočenje je pad pritiska u dovodnom crevu od traktora do prikolice. Znači kad ti prikočiš, u crevu pritisak padne ali se aktivira ventil koji vazduh iz bureta prikolice pusti do njenih kočionih cilindara. Ovo je tako napravljeno da bi prikolica sama ukočila u slučaju da se otkači od traktora.
Naravno, u početnom trenutku u crevu mora biti vazduha, tj crvena i bela kazaljka moraju da se poklapaju jer u protivnom do prikolice neće stići ni malo vazduha, njena boca ostaje prazna i naravno nema kočenja.
 
Bubu,mocno izgleda 577. Ne sumnjam da ce biti fenomenalan kad ga jos budes sredio.

Katastofalan je problem ta membrana na 533,ja sam rrecimo juce kupio i platio u Nisu 310 din a u susednoj radnji je ista 530din.Generalno su jako lose i traju samo par godina.Mislim da ces stelovanjem srafa sa leve strane pumpe resiti problem velikog hoda i napravilnog gasa koji nastaje usled te neoriginalne membrane.Losa membrana daje jako los rad traktoru,lici kao da je pred samu generalnu,nema snagu,dimi.Lako mozes da pomislis sve najgore,kad ono samo do membrane.
Nemoj da se ja igram sa tim,a da nije to. Mada on ima snagu,malu potrosnju,al kad ga upalim jutru prvi put ne bitno kad sam ga pre tog palio dimi kao blesav,oce da se ugasi.
 
To deluje kao da ti je taj aparat zaglavljen u položaju maksimalnog kočenja prikolice. Jer zapravo prikolica koči vazduhom iz svog bureta, a signal za kočenje je pad pritiska u dovodnom crevu od traktora do prikolice. Znači kad ti prikočiš, u crevu pritisak padne ali se aktivira ventil koji vazduh iz bureta prikolice pusti do njenih kočionih cilindara. Ovo je tako napravljeno da bi prikolica sama ukočila u slučaju da se otkači od traktora.
Naravno, u početnom trenutku u crevu mora biti vazduha, tj crvena i bela kazaljka moraju da se poklapaju jer u protivnom do prikolice neće stići ni malo vazduha, njena boca ostaje prazna i naravno nema kočenja.
p;luga od kocenja povlaci aparat kako treba ali dole nema vazduha, ne znam da li moze nesto da hvali u aparatu pa ne gura onu gumicu da otvori prolaz vazduhu iz boce.
 
Bubu,mocno izgleda 577. Ne sumnjam da ce biti fenomenalan kad ga jos budes sredio.


Nemoj da se ja igram sa tim,a da nije to. Mada on ima snagu,malu potrosnju,al kad ga upalim jutru prvi put ne bitno kad sam ga pre tog palio dimi kao blesav,oce da se ugasi.
Ni ja sam nisam verovao koliko je ta membrana znacajna stvar traktoru IMT 533.Do pre neki dan sam imao muka sa traktorom,sve dimi,i ne vuce bas najbolje iako je sklop dobar.Trazio sam savet i na forumu i u ovoj temi sta bi sve moglo da mu bude i svasta sam menjao i opet nece bas najbolje da radi,sve mu je stelovano i kontrolisano do zadnjeg detalja ali membrana nije.Kada je pre neki dan poceo sam sebi da daje gas,tada smo se i setili da je otisla membrana i zamenili je.Sada je to neverovatan traktor,ima snage na pretek i ne dimi ni malo,ni hladan ni ugrejan.To je moj slucaj e sad ne mora da znaci da je to i kod tebe ali ti nije ni tesko da prekontrolises i uveris se.Posao 15min.
 
Jeste ima nesto manje od 160,bas steta razmisljao sam kako da ih skupim al vidim da ne moze,probao sam ih u redove od 50 i bas lepo ima lufta i sa jedne i druge strane a na 70 ima oko 8-9 cm do biljke, da su 12-ce gume na tim felnam ne bi mogao u 70 da ulazi.
 
Poslednja izmena:
Nemoj da se ja igram sa tim,a da nije to. Mada on ima snagu,malu potrosnju,al kad ga upalim jutru prvi put ne bitno kad sam ga pre tog palio dimi kao blesav,oce da se ugasi.

Zamenio sam membranu u svi simptomi su nestali. Radi kao sat. Nema dima.
Jedino mu nekada variraju obrtaji. Npr radi nekim konstantnim gasom, ja malo dodam ili oduzmem, i onda krene da varira. Blago dodaje i oduzima naizmenično gas 3-4 puta dok se ne stabilizuje. Nadam se da ću to srediti štelovanjem šrafa s prednje strane pupme. Pošto se nova membrana očigledno razlikuje od stare, pretpostavljam da je to toga. Ali to je baš blago variranje obrtaja tako da se danas nisam njim bavio jer mi je traktor trebao.
Sa starom membranom nije reagovala šipka za gašenje motora. Nije hteo da se ugasi, pa sam morao da ubacujem u treću :) Sada i to radi. Nalio sam malo ulja kod one tri opruge unutar pumpe. Kažu da ne škodi, a čim ne škodi verovatno koristi :) .

Hvala svima koji su pomogli :)
 
Nazad
Vrh