IMT

dc83 da nisi okrenio obrnuto zupčanik na donjem snopu odmah prvi gledano od motora? Tj zupčanik kod tog kućišta što si menjao zbog napuknuća.... Ako nikako drugačije pokušaj kvačilom da "eliminišeš" zvuk. Naravno ako ti je ispravno kvačilo i dobro odvaja prvi i drugi stepen....
 
sinisa1979,mislim da ga nisam okrenuo naopako,mislis na onaj sto upada gore u kuciste spojnicke ? Ne desava se nista kad pritisnem kvacilo i na prvi i drugi stepen,zvuk se nimalo ne promeni . na ovaj mislis
sdc11048.jpg
 
Poslednja izmena:
Da na taj..... Onda ga rascepi na pola, možda zamajac negde kači..... A da nisi negde zavrtio duži šraf na spoju motora i menjača? Ili pogledaj odozdo na špijunku.
 
Videcu da nekako otkrijem odakle taj zvuk dolazi,al kako mi se cini tu je negde oko sastava motora i menjaca ,ili u prednjem delu menjaca ili je negde kod zamajca. Provericu i srafove . A nije mi jasno,kad pritisnem kvacilo ,trebalo bi da prestane ako je u menjacu,jer se tad menjac ne vrti :sta: ili gresim ?
 
Videcu da nekako otkrijem odakle taj zvuk dolazi,al kako mi se cini tu je negde oko sastava motora i menjaca ,ili u prednjem delu menjaca ili je negde kod zamajca. Provericu i srafove . A nije mi jasno,kad pritisnem kvacilo ,trebalo bi da prestane ako je u menjacu,jer se tad menjac ne vrti :sta: ili gresim ?
Da ti anlaser ne ostane ukopcan pa se on cuje?
 
:bravo: ljudi izgleda da sam resio problem :cool: bilo pokidano crevo za vazduh sto ide od kompresora do boce,al se nije videlo na prvi pogled od one zastite platnene ::jako_besan:: hvala svima na pomoci,miroslav440 je u komentaru na youtube napisao da proverim vazduh i bio je u pravu :ppozdrav:
 
juce sam razdvajao kocnice na 539 i desna mi dosta bolje koci od leve, bnas je mekana i lepo koci a leva zeza, za nju treba dista snage da se zakoci, pa mislim ako su menjati paknovi nisu valjda razliciti pa da jedan koci dobro a drugi lose, valjda je nesto do stelovanja
 
Jel zna neko gde ima ili mozda neko ima da proda konusni i tanjirasti za diferencijal za imt-a odnos je 6-34
 
Da li neko zna koji šraf ide gde se na 533 ispušta voda iz bloka? Nalazi se s desne strane između alnasera i alternatora. Koji navoj ide i da li ima taj šraf negde da se kupi? Izgubljen je kada je jesenas ispuštena voda, a sada je potreban :)
 
Zemljak imas to da kupis u svakoj radnji.Ima zaseban onaj suplji a ima i u kompletu onaj sto se bas srafi u blok.Mislim da je oko 250 din.
 
juce na 539 skidao tockove i dobose, unutra sve normalno, na obe strane dobri paknovi, isti, isto potroseni, dobosi dobri ali opet desna meka i koci dobro a leva tvrda i tesko koci
 
Nazad
Vrh