IMT

ma da je on naj savseni imt ja nebi uplatijo i ceko samo odma ili nista tesko je naci postenog dilera ili trgovca
 
Trebalo bi da se moze kupiti bar jedan ili dva na novosadskom sajmu,znaci probas,upalis pa ako ti se sve svidja das pare i vozis.Ako ne tu je rakovica 76,ako nista drugo nose bar isti motor.
 
E sad si me nasmejao svaka ti cast... :haha: :haha: :haha:
Pa koliko ih ucestvuje u proizvodnji fabrika ima bar 50 zaposlenih i nek svakom zaposlenom da po burek sa jogurtom i pivo oko podne to je 200din po glavi na dan=10 000din na dan i eto za mesec dana razlike u ceni,e sad druga stvar sto su produktivna firma pa rade cak po 2-4 traktora od jedared,jedino sto onda razvuku rok na 100dana za tih par traktora,ali to je to racunica je jasna. :osmeh: :ppozdrav:
 
Fond mi garantuje isporuku,samo sto je i u fondu kriza,kako kazu vi sto ste prosli ostaje vam sam oda cekate,jer mi trenutno para nemamo.. :osmeh:

Na placevima gde ima sklopljen traktor,nema subvencije,jer je traktor kupljen u prosloj godini i taj prodavac ga je platio pun iznos,stim on nema pravo na subvenciju...

E sada,jedi hvale drugi kude,uprava obecava...kada se sve sabere tuga je golema... Jednostavno kakve srece budem takav ce i traktor biti po svemu sudeci... :osmeh:
 
Sta je tu je,hteo sam neki univerzalan traktor a mislim da je 577 takav. Za mojih 30-tak jutara on i ferga bice sasvim dovoljni... Jedino nz dali sam napravio gresko oko izborea tockova,sve vise mislim da sam trebao uzeti sa uzanim felnama...
 
Nek mi kaze neko u vezi stelovanja lamele na 539,dal sam dobro shvatio da ne zajebem nesto
sdc10951.jpg

1. da ovaj sraf za stelovanje ne viri iz ovih polugica i da bude isti razmak od lamele na sve tri ?
2. Vidjao sam na nekim slikama da tu ide neki lim,kod mene to nema ?
3. da izmedju srafa za stelovanje i potisne ploce bude 2mm
Jel tako treba i ako moze neko da mi pojasni kako se pedala kvacila steluje ? ::pomoc:;
 
Joj druze lakse mi je da dodjem da ti nastelujem nego lepo objasnim ali pokusacu...

jeste ti srafcici sto vise iz pipaka moraju da budu jednaki a izmedju njih i druk lezaja (ili potisne ploce kako vec) treba da bude 2mm ili samo koliko da ne zakacinje druk lezaj u pipke i da se stalno vrti to nevalja... Sad stelovanje pedale kvacila se radi tako sto ces da olabavis onaj sraf sa poluge kvacila (nalazi se na osovinici potisne ploce) i ima izbusena rupa u osovinici tu stavis jedan srafciger da ti ne bi feder vratio skroz nazad potisnu plocu i tu nastelujes da lepo odvaja i da nemas veliki prazni hod... Mozes i pomocu onih navoja na sipci ali to je vec druga prica... Nadam se da sam malo pomogao lose objasnjavam skroz ne zamerite mi... :ppozdrav:
 
uglavnom tu nema neko stelovanje za pipke, kada stegnes srafove m8 to uglavnom dodje kako treba , netreba neko veliko stelovanje, a pedalu kvacila stelujes kao stpo je objasnio cira
 
Za vucnu lamelu ako sam ja dobro napisao kad je vec odvojen traktor od tog dela gde se ubacuje spojnicka u lamelu (otvor za spojnicku) e od pocetka znaci do vrha pipaka treba da bude od 4 do 5 cm.... Tako ja uvek radim i kad sastavim traktor gotovo da netreba vise nista samo jos malikice mozda predala i kraj...
 
ja zaboravio da stavim sliku ::namigivanje:: evo sad sam stavio. cira92, za 2 mm sam mislio evo na slici pod brojem 3 ,a ostalo mi je manje vise jasno :sta: . milos539 pa i nije neko veliko stelovanje nego da budem skroz siguran da tako treba ::super::
 
A hidraulicnu nasteluj odoka na otprilike jednu debljinu vrha obicnog srafcigera (ne zvezdastog naravno)..

Nadam se da sam malo bar pomogao... :ppozdrav:

- - - - - - - - - -

ja zaboravio da stavim sliku ::namigivanje:: evo sad sam stavio. cira92, za 2 mm sam mislio evo na slici pod brojem 3 ,a ostalo mi je manje vise jasno :sta: . milos539 pa i nije neko veliko stelovanje nego da budem skroz siguran da tako treba ::super::

Ma to druze sto si obelezio pod brojem 3 ja stelujem na jedan vrh obicnog srafcigera i nikad greske nikad to nisam spiunom stelovao uvek srafcigerom... A pipke stelujem od 4 do 5 cm od lamele do vrha i kraj.. :ppozdrav:
 
Vijke na capnama prvo uvrnes da uhvati kompletan navoj.Ne uvrtati ih do kraja vec jer se moze dogoditi da kad stisnes kvacilo zapinju za nitne kardanske lamele.Znaci uvrces ih tako da par mm projdu kroz navoj na capnama.Normalno tad ih nastelas da su jednakom razmaku od lamele.Kardanska lamela se stela na ta tri vijka m8.Razmak najtacnije stelas spijunom(Mjernim listicima).On ovisi o pohabanosti korpe.Znaci moze biti 2 mm ,a moze biti i 1,5mm.To ces najbolje znati kad nastelas pedalu.Tu otpustis vijak m12 ,neko ti pomogne da pridrzi papucu u gornjem polozaju.U rupu na osovini gurnes sraufciger i zakrenes osovinu u smjeru kazaljke na satu toliko da druk lezaj pruzi otpor prilikom naslona na vijke capni.Tad vratis nazad za koji mm.Stegnes dobro vijak m12 i to je to_Obicno papuca kad je dobro nastelano ima 1-2 cm lufta.
Provjeru stelanja kardanske lamele vrsis tako sto ukljucis kardan i kad stisnes kvcacilo do kraja nazad se kardansko vratilo mora okretati rukom.Znaci cim spojis traktor i stegnes dva srednja vijka na obe strane mozes da isprobas sta si radio.Ako si sta zaje.... mozes lakse da popravis.
 
Nazad
Vrh