IMT

ja ovog mog kad sam hteo u februaru da ga upalim hije hteo ,nespe mu cale balon od pet litara vode vruce i sastavi odma. mislili smo da je motor losiji pa nismo nista ni pokusavali. ti kazes da si radio na svom al ne pomaze. ja necu mog ni dirati jer kad je napolju toplije pali on dobro prvi put samo ga jebe kad je ispod 10 c. kad sam ga kupio u septembru palio je dobro al jebega zima. jedino sto nisam grejac proverio, to moram nikako da se setim.
 
558.jpg
558-1.jpg
558-2.jpg
558-3.jpg
558-4.jpg
 
pumpu sam radio,proverio dizne,nastelovo ventile i opet nece,a kad mu prsnem sprej upali odma,

Pumpu sam radio je sirok pojam.U tvom slucaju vjerovatno nevalja hidraulicna glava na pumpi.To je najskuplja stavka na njoj.Najlakse je to primjetiti kad nece da pali na kljuc,a na guranje upali na metar.Jedan drugi laksi uzrok slabom palenju moze biti transfer ventil na pumpi. Problem je sto bosh-majstori uzmu finu lovu a ne odrade kako treba.
Inace IMT kao sto je 558,560 i slicno hoce dobar alanser i dobar akumulator.Tacnije hoce dobar startni obrtaj alansera.

- - - - - - - - - -

Niko da mo odgovori ??? I jos nesto da pitam, jel ista uzduvna grana na 539 i 549 za linijsku pumpu ???
ii

Kao sto rece @Galki nesmeta sto je kako kazes gumeni semering.I taj kako rece gumeni je metalni presvucen gumom.Obavezno namazi mascu zaptivnu usnu prije nego namontiras spojnicku.To pravilo vazi za sve semeringe.
 
moj 565 ima nov akumulator , malo troska ulje ,nedimi kad ga upalis kad je hladan , al kad je ispod 10 c tesko upali. mozda je pumpa , ko ce ga znati. ispraticu kolegu Djoku da vidim sta ce njemu majstor reci.
 
Postovane kolege, napravio sam veliku glupost. Naime, zaboravio sam ispustiti vodu iz 578 proslog vikenda kad sam radio sa njim... I posle ova dva dana minusa, setim se i odem danas da pogledam... Cini se da je pukao blok. Na oko se ne vidi nista, ali bilo je malo poput leda na bloku i crevima od pumpe. kao trakica malo manje sirine od santimetra. zeznuo sam stvar totalno.. Danas odvrnem onaj saraf na bloku za ispustanje i izscurelo je voda onako, laganim tempom... Kad otopli moram upaliti da vidim sta ce biti. Sta raditi sad, kakve opravke, koliko bi okvirno kostalo sanacija? Naravno zavisno od stanja stete jel...
 
Postovane kolege, napravio sam veliku glupost. Naime, zaboravio sam ispustiti vodu iz 578 proslog vikenda kad sam radio sa njim... I posle ova dva dana minusa, setim se i odem danas da pogledam... Cini se da je pukao blok. Na oko se ne vidi nista, ali bilo je malo poput leda na bloku i crevima od pumpe. kao trakica malo manje sirine od santimetra. zeznuo sam stvar totalno.. Danas odvrnem onaj saraf na bloku za ispustanje i izscurelo je voda onako, laganim tempom... Kad otopli moram upaliti da vidim sta ce biti. Sta raditi sad, kakve opravke, koliko bi okvirno kostalo sanacija? Naravno zavisno od stanja stete jel...

Obicno taj blok nepuca svana.Izbaci samo cepove.Naspi vodi i znaces kako si prosao.Nadam se da nije dobro smrznuo.Ako dobro izmrznu tad im hoce puknuti uljni kanal i pocne mjesati vodu i ulje.U tom slucaju se mjenja blok.
 
Aha, hvala lepo Lisnik ! I ja se potajno nadam da nije... tesi me pomalo i to sto je iscurelo nesto vode iz njega, ne znam koliko to moze biti znacajno... jos nocas je valjda minus, od sutra su topliji dani, preostaje mi samo da sacekam i vidim sta ce biti... Kazite mi samo, koliko bi izaslo blok da se zameni, da bar okvirno znam? :udri:
 
Aha, hvala lepo Lisnik ! I ja se potajno nadam da nije... tesi me pomalo i to sto je iscurelo nesto vode iz njega, ne znam koliko to moze biti znacajno... jos nocas je valjda minus, od sutra su topliji dani, preostaje mi samo da sacekam i vidim sta ce biti... Kazite mi samo, koliko bi izaslo blok da se zameni, da bar okvirno znam? :udri:


Da ne idem u :off_topic:.. Ja sam kupio Znam 132 (Bolok je isti pretpostavljam) bivsi vlasnik je zaboravio vodu i puko blok... Nigde sa spoljne strane nije bilo naprsline sem izacenih cepova... Mi vratimo cepove i tesimo se da smo dobro pazarili kad ne lezi vraze kombajn mesa ulje i vodu.. Pa smo morao da rasturam motor i da promenim blok... Od starog bloka nije moglo nista da se uradi tj zavari.... Kupio sam drugi blok i prepakovao ga i zavrsio problem.. :ppozdrav:

- - - - - - - - - -

Mene je samo blok kostao 350e plis sto je trebalo da se ubace nove hilzne.. :ppozdrav:
 
Aha, hvala lepo Lisnik ! I ja se potajno nadam da nije... tesi me pomalo i to sto je iscurelo nesto vode iz njega, ne znam koliko to moze biti znacajno... jos nocas je valjda minus, od sutra su topliji dani, preostaje mi samo da sacekam i vidim sta ce biti... Kazite mi samo, koliko bi izaslo blok da se zameni, da bar okvirno znam? :udri:
Pa neces valjda jos jednu noc ostaviti traktor na minusu, jel to hoces da ga dokusuris. Trebao si sipati toplu vodu, grijalicu, toplu garazu da taj led unutra istopis i da sva voda iscuri, a onda si i odmah mogao provjeriti kako si prosao.
Ja sam inace prije 10_tak godina imao srecu sa 539, sva voda unutra zakovala u led, cepove nije ni pomakao, ali je istjerao onu krivu stucnu iznad pvp skroz dzumle sa selnom.Nista nije puklo ni spolja, a ni iznutra.
 
Veruj mi da nisam imao s cim da ga sredim... niti vode, nit grejalice, nit garaze... na salasu je pod supom...skinuo sam cep sa bloka i ispustio vodu sto je jos u tecnom stanju bila, odvrnuo slavinu na hladnjaku... jbg takva situacija. necu vise bez antifriza biti, nece me niko ziv ni mrtav nagovoriti... tesko je boriti se sa starijima, uvrteli su neke stvari u glavu i ne daju se promeniti ni malo...
 
Veruj mi da nisam imao s cim da ga sredim... niti vode, nit grejalice, nit garaze... na salasu je pod supom...skinuo sam cep sa bloka i ispustio vodu sto je jos u tecnom stanju bila, odvrnuo slavinu na hladnjaku... jbg takva situacija. necu vise bez antifriza biti, nece me niko ziv ni mrtav nagovoriti... tesko je boriti se sa starijima, uvrteli su neke stvari u glavu i ne daju se promeniti ni malo...

Nikako nisi trebao jos jednu noc da ostavis traktor mozda si prvi put imao srece ali moze sad da ga dokusuri... Sutra ujutru pravac traktor da proveris sta se desilo... Ugrej ga da se led istopi pa probaj da ga upalis....
 
Jedan moj drug je u sličnoj situaciji odledio traktor tako što ga je zalivao sa velikim količinama vrele vode. Evo kako je to uradio: na izlazu kotla za centralno grejanje je zatvorio ventile (i tako onemogućio da topla voda ide u kuću), ulaz za punjenje kotla spojio je na vodovod, a izlaz sa sigurnosnog ventila spojio na baštensko crevo. Sačekao da se voda u kotlu ugreje i onda pustio vruću vodu na sigurnosnom ventilu, i crevom zalivao traktor dok god se nije raskravio i voda krenula na slavine traktora. Kotao je na baliranu sojinu slamu i u njega stane velika količina vode, tako da je imao neograničene količine tople vode za zalivanje traktora.
 
Nazad
Vrh