IMT

LISNIK,naravno vido sam da je donji lancanik za zub pomeren,ne znam kako se to desilo,nakon slikanja smo vratili na mesto.Nego imas li komentar na fiber i na momenat bacanja dizne?Receno je da slikam u stanju kakvom i jeste i ja sam to i uradio.
 
Kako sam te skontao iz postova kod tebe je IMT-539.Ima linijsku pumpu.U tom slucaju nemozes zaokrenuti za 180 stepeni.Njena veza sa zupcanikom je kajla.Znaci nemozes pogrjesiti.Kajla na osovini mora uci u utor na zupcaniku.Bitno je da prije postavke malo natuces kajlu i nabijes u osovinu tvrdo.Ako se lako vadi iz utora na osovini tesko ces postaviti PVP,a da kajla ne ispadne iz lezista.

- - - - - - - - - -

LISNIK,naravno vido sam da je donji lancanik za zub pomeren,ne znam kako se to desilo,nakon slikanja smo vratili na mesto.Nego imas li komentar na fiber i na momenat bacanja dizne?Receno je da slikam u stanju kakvom i jeste i ja sam to i uradio.

Ma sve je to ok.Kad smontiras sve otpusti ona dva vijka kljuc 13 na fiberu i pomjeri malo vise palenje kontra od smjera kazaljke na satu gledano spreda motora.Mislim da me razumijes.Ugasen traktor,otpustis vijke i pomocu sraufcigera i cekica flansnu na PVP zakrenes (ne do kraja) kontra od smjera kazalke na satu gledano spreda motora.Inace ja te strelice nepratim.Zakrecem toliko da lako pali i lijepo radi.Ako slucajno previse zakrenes na ranije palenje motor ce kad radi čekičati.Imace previse tvrd zuk.
Na slici vijci su oznaceni crvenim.Na zub oznacen zelenom strelicom ili direkt na vijak naslonis sraufciger i lagano kvrcnes čekićem da zakrenes PVP.Zatim stegnes jedan vijak i probas paliti.Nemoj zakrenuti malo pa verlati dok ne upali.Malo zakrenes pa stegnes jedan vijak i probas paliti.Pa ako se slabo javlja pomjeris jos malo.Tako pomalo sve dok se nepocne motor javljati.Nemoj kad palis odma gas dokraja.Dodaj ga samo malo.Kad se motor pocne javljati da bi kao upalio tad mozes dodati gas.Uglavnom tako najlakse pale ti motori.



Uploaded with ImageShack.us
 
Poslednja izmena:
Imao sam prilike da cujem taj zvuk 'cekicanja' kada se lose podesi PVP.
Bas bih voleo da saznam kako se to pogresi kada se montira bos pumpa za 180 stepeni u kontra smeru???
 
sova neće ti spasti zupčanik pogona PVP dole ako skineš kompresor. Da ti se nebi ovde objašnjavalo naširoko i nadugačko, u temi tehnička dokumentacija potraži radionički priručnik za 539 i sve će ti biti jasnije. Mnogo jasnije......:ppozdrav:
 
Imao sam prilike da cujem taj zvuk 'cekicanja' kada se lose podesi PVP.
Bas bih voleo da saznam kako se to pogresi kada se montira bos pumpa za 180 stepeni u kontra smeru???

Lako se pogresi.Na gornjoj slici pogledaj zub oznacen zelenom strelicom.Sa duge strane ima jos jedan takav zub.Sad kad skines PVP okrenes flansnu za 180stepeni i taj zub sa slike bice tamo do bloka a onaj otud ce biti tu gdje pokaziva strelica . To je dio(flansna) koja je namontirana na PVP.To ako pogresis traktor upali samo nasilu i radi samo pod punim gasom i da nepricam kako radi.Cim oduzmes gas ispod pola on se ugasi.
 
Au jbte, pa poznanik je jeftino iz uvoza kupio Renault 754 sa maksimalno razvaljenim motorom i dobrim gumama (sve iznutra je bilo za bacanje sem radilice koja je išla na bog zna koju specijalu) i generalka sa novom lamelom, korpom i druk ležajem, cilindrima, obradama, klipovima, klipnjačama, ležajevima, diznama, uljnom pumpom i drugim sitnicama ga izašla nešto manje od 5000KM, s tim da je sve radio sam jer je mehaničar. Inače se radilo o MWM motoru i svi dijelovi su kupljeni u Njemačkoj. Ovaj ako je uložio 6000KM u ovaj traktor onda ili je lud ili ga je neko (majstor) krvnički zaje*ao ili, što je najvjerovatnije, laže.

EDIT

Ovo zaista nije 558 već "Roda", vidi se po zadnjim reduktorima 100%.
 
Ako kaze da je toliko dao samo za generalku motora onda laze 10000% sem amo mu majstor nije uzeo 2000e za ruke... A za tih 3000 je mogao ceo traktor da uradi komplet i jos da pretekne... Koliko ceni traktor u evrima??? Izvinite jos jednom stvarno neznam kako ra izracunam... :ppozdrav:
 
Nazad
Vrh