IMT

Pravilo kaze da svaki put cim se skida glava moraju se staviti novi srafovi jer se stari isteglje.E sad sto mi to ne radimo to je druga star.
 
Mirosti nejde ta procedura badava tako ide postepeno da bi se postepeno pritiskao dihtung da nebi doslo do ostecenja prilikom stezanja da se nebi ustinuo nemoze odma na potrebnu kilazu to se prosto neradi tako .
Pa sta hoces da kazes:
Da ne treba ovako kako ja radim ili nesto drugo? Pises sve u jednoj recenici pa ne mogu da zakljucim sta si hteo da kazes?

- - - - - - - - - -

nikad ali nikad nisam dotezao glavu na imt posle generalne ili nekog remonta i nijedan nije produvao ali zato imam ureznicu kojom procistim navoje u bloku i nemam problema ,ako neko bude jurio da kupi ureznicu da se nezezne kao ja oznaka te ureznice je 7/16 ,20 koraka

Kod mene svi koji rade jedno stezanje obavezno produvaju. Kazem da su ovi sadasnji dihtunzi cisto djubre(sta da ocekujes od dihtunga za DM34 koji kosta 700 din). Jednom sam dosao do original Perkinsovog dihtunga(dvoslojni sendvic bakar) taj moze drzati i kako god ga stegnes.

- - - - - - - - - -

Pravilo kaze da svaki put cim se skida glava moraju se staviti novi srafovi jer se stari isteglje.E sad sto mi to ne radimo to je druga star.

Jeli to pravilo neko negde napisao?
Nove se obavezno stavljaju samo navrtke klipnjace(samoosiguravajuce).
 
Dobra je procedura kao sto kazes ali kontrola je obavezna posle izvesnog vremena ,a to sto kazes da su stari bakarni mogli na 10 direktno jednostavno kazem da nejde procedura cik cak i postepena kilaza zabadava da bi glava ravnomerno sela na dihtung.
 
Ako nekom mozda treba ima moj Teca IMT-560 stari tip sa servo volanom... Trazi za njega 2000 evra... On je prvi vlasnik... Ako nekog zanima nek pise na PP... :ppozdrav:

Izvinjavam se sto sam ovako napisao u temi... Nadam se da moderatori nece da se ljute... Ako ne nek izbrisu... :ppozdrav:
 
Poslednja izmena:
Evo ga moj traktor.IMT 533 77 god,drugi vlasnik,imao kabinu ali je skinuta...
img20130223093845.jpg
 
Zna neko razlike izmedju IMT 550.11 DW i IMT 2050 DW,osim vizuelnih naravno? Koliko vidim Motori su isti,stim sto 2050 ima pojacanu hidrauliku.
 
Polovnu u Rumi, ali idi rano ili dan prije.A imas haubu od Tafa, bar kod nas, u radnjama za nekih 150 evrova. E da li lijeze na 539, nisam upucen, mada mi je trgovac tvrdio da moze.
 
Zna neko razlike izmedju IMT 550.11 DW i IMT 2050 DW,osim vizuelnih naravno? Koliko vidim Motori su isti,stim sto 2050 ima pojacanu hidrauliku.

Ako mislis da kupis nov a nema kod prodavaca neces nigde naci, Ni 550.11 ni 2050 jer imt odavno nije nabavljao perkins motorea nece skoro ni da ih nabavlja.
imt 2050 ima bocne reduktore i vise izvoda hidraulike od 550.11.
 
Zna neko razlike izmedju IMT 550.11 DW i IMT 2050 DW,osim vizuelnih naravno? Koliko vidim Motori su isti,stim sto 2050 ima pojacanu hidrauliku.

2050 pojačan hidrulik, sinhroniziran mjenjač, jače gume 13.6 bočne reduktore, podesiv volan po visini mislim ima neku klimu, obrtaljka kao na autima malo bolja.
I imajoš nekih sitnica mokre kočnice ima puno je bolji od 550 ..
 
Ako mislis da kupis nov a nema kod prodavaca neces nigde naci, Ni 550.11 ni 2050 jer imt odavno nije nabavljao perkins motorea nece skoro ni da ih nabavlja.
imt 2050 ima bocne reduktore i vise izvoda hidraulike od 550.11.

Ima da se kupi kod prodavaca ne kod svih ali ima poneki, ja sam gledao. A ako hoces da narucis u IMT ceka se 90 dana. :osmeh:
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh