IMT

Dobar traktor samo ko zna koja je cena ,naradio se taj ali moze se uz solidna ulaganja naraditi jos ihahaj . I bolje njega uzeti nego 539 za koju traze po 4000 e nego problem je i kabina . Ali za 4000 da imam sad da odvojim za traktpr ipak bi uzeo nesto od 540 -549 za te novce mislim da je bolja investicija nego 539 . Sta predlazete za svakodnevni rad sa cisternom od traktora imteovih ???
 
Ja mislim da su mu gume 14,9-28 ili 13,6-28.Mada ja nebi reko da je se dosta naradio,nekako mi deluje ocuvano.Ne svidja mi se menjac sa 3 brzine,a to sto nema kabinu i nije lose za sumu.
 
Pitao sam ima li razlike u diferencijalima zbog toga sto mi se cini da ovi 540 i 542 u odnosu na 539 nekako brzo proklizu.. Uporedjivao sam ih u sumi i mnogo bolje se pokazao 539. Mozda ovi sklopovi od IMT 560 bas i ne pasu na slabije motore i nemaju dobru primjenu bez planetarnih reduktora.... Ali opet eto isti su im konusno tanjirasti...
 
Recimo kad je 549 bio nov i gume nisu bile potrosene usporedjivali smo na 1500 okretaja putne brzine i na 2000 okretaja. u prve tri su isli skoro identicno. sad su mu se zadnje gume pojele do kraja i u 3. mu 539 bjezi samo tako ali opet je 549 u 5. doooosta brzi...

Nego, ne znam jesmo li ovdje pricali o klatecoj poteznici ili na HR forumu ali svakako vam skrecem paznju na ovaj 540 iz oglasa i na njegovu poteznicu pa mi recite da je ona i dalje sigurna za prijevoz jednoosovinske prikolice pod teretom ;)

Zanimljivo je sto je Mirko napisao da ih je puno islo za izvoz sto i "plavi" trup dokazuje... Gume mi se cine kao 13.6 posto se takve na 542 i 549 mogu dobiti uz malu nadoplatu.
 
Ko zna sta je sve islo za izvoz,a mi pojma nemamo.I ja sam mislio da je menjac sa 5 brzina brzi od onog sa 3,pogotovo sto kazu da su na menjac sa 3 samo nakalemljene jos 2 brzine.Nazalost cenu nisam uspeo da saznam.Javi mi se neko malo dete ili baba na izdisaju,prica nesto nerazumljivo i nekim cudnim naglaskom,a jos i veza losa,tako da sam morao da prekinem vezu.
 
E a bas sam mislio da postavim ovaj link sa ovim 540,malo ste brzi,svaka cast.

540 je mnogo sporiji od 542-549 da se ne lazemo.

Kod mene na 540 je tanjirasti 37 zuba.
 
Evo sa cim sam se ja zanimao ovih dana.
15012013604.jpg

15012013606.jpg

16012013608.jpg

15012013607.jpg

16012013613.jpg

Uradjene kocnice,zamenjen semering kardana,zamenjeno ulje u menjacu,zamenjen semering radilice..
 
Zdravo .Neki dan sam kupio jedan 5106 traktor .od rodjaka Malo je ne odrzavan ali su mu i menjac i diferencijal remontovani pre par godina a nije mnogo radio od tada postoi je imao os jedan isti koji je bolje palio .menjac ko menjac zamenjeno sta je bilo za zamenu a na diferencijalu su zamenjeni konusno tanjirasti par ,stavljeni su od tafe proizvodjaca za neki model MF traktora i taj konusno tanjirasti par imaveci broj zuba na tanjirastom pa je traktor usporen na diferencijalu i ima manje gume 18,4 .36 i znam da traktor lepo ore prvom brzinom.A i nesto oko pumpe vp nije uskladjeno tesko pali i vruc kao da mu nije nesto u fazi ili pumpa ne valja
Videcu na porolece kad otopli resio sam otvoriti diferencijal da proverim zazore i da pregledam malo a i kocnice cu raditi pa cu videti sta je unutra
 
CvejaPo,odlicni radovi a jos bolji petak.
Odlicna prilika da napravimo famoznu razliku izmedju 558 i 560.
Trup na 558 je od ferdze 533 sto dokazuju oznake na trupu,slika sve govori,a 560 ima pojacani i skroz drugaciji trup.Dosta se diskutovalo o razlikama.
2cpe3np.jpg

2a686c5.jpg
 
Simpaticno je kad se vidi da ovaj konusni nosi ceo traktor pri propinjanju :haha:...jel pase motor od 558 na 533? imam neku ideju da se on ubaci i pumpa podesi da ima do 50 ks ...
 
CvejaPo,odlicni radovi a jos bolji petak.
Odlicna prilika da napravimo famoznu razliku izmedju 558 i 560.
Trup na 558 je od ferdze 533 sto dokazuju oznake na trupu,slika sve govori,a 560 ima pojacani i skroz drugaciji trup.Dosta se diskutovalo o razlikama.
2cpe3np.jpg

2a686c5.jpg
znaci po tom vasem je na 577 kuciste od imt511
 
Moze motor od 558 na 533,jedini je problem srafljenje prednjeg trapa na karter od 558,leva strana pase sraf na sraf,a desna ne pase,mora budzenje-prepravka.

- - - - - - - - - -

ruja82,na 577 je kuciste diferencijala od 560,a menjaca od 549.
 
a koji je prvi broj posto vidim da si prikazao kao primer onaj broj sto pocinje sa 533.znaci pre je nastao 549 nego 577
 
Nazad
Vrh