IMT

Zasto 558 zovu petak?Kod mene za 555 kazu petak,a za 558 osmak.

e pa to ni meni nikad nije bilo jasno ali vidim da je to opšte rasprostranjen naziv.da li zato što je u klasi od 50-60 konja ili ga smatraju naslednikom 555 pa pogrešno smatraju da je i iste snage neznam

daj onda bilo kakve slike. baš me interesuje unutrašnjost ako si slikao da vidim kako je uklopio sedište,pedale,volan.jer ako ubaciš pedale gore i ravan pod,da bi sedeo i vozio normalno onda moraš i sedište da dižes da ne bi bio ceo zgrčen.ako digneš sedište moraš i volan da ne bi bio povijen.a ako sedište digneš previše udaraš glavom u krov(ako je original kabina).ovo mu dodje kao neki začarani krug.sve to mora da se složi ako misliš da se voziš i radiš udobno koliko je to moguće u traktoru iz 70 i neke
 
Kod mene u kabini od 560 skoro da mogu skroz da se isparavim kad ustanem, a visok sam 190 cm.... Kabina na tom 558 jeste njegova orasje, ali je bas izmenjena, ne moze da se prepozna, pod nije skroz ravan, ima Vazdusno Gramer sediste.... Potrudicu se da okacim slike, mada ga nisam bas detaljno slikao...
 
pa u osnovi motor ti je isti.samo su nijanse u pitanju.razlika u pumpi i težini.a posto su mašine u godinama rekao bih veća razlika u stanju i održavanju
a i nije ti neko merilo snage ovaj klip.više je merilo ljudske gluposti.

 
Razmišljao sam o i tome ali čini mi se da je lakše da se uradi onaj deblji-dublji krov i manje posla i lakse i lepse i dobiješ na visini unutra.taman tih nekih 15cm da ne udara glava kad te odbaci sedište ponekad
 
Veceras bio bata da mu uradim mehanizme.Kaze da je ubaci trube i kardan.Valjda ce sutra uspeti da zavrsi.:sta:

Evo slika 540,godiste 1990 iz uvoza.Video sam skoro jos jedan doteran iz Svajcarske 1989god,sa kabinom.Kako mi je krivo sto ga ne slika,bio je kao nov.Interesantno je da je 540 jedan od naj prodavaniji IMT traktora van granica bivse Juge.Proizvodio se sve do sankcija 1992 kad je izvoz stao.
qyzlu1.jpg

6dvoyr.jpg

ra9gco.jpg

20i6lmq.jpg
 
  • Like
Reagovanja: PKB
540 s novijom limarijom se nisam nadao da cu ikada vidjeti. Jos pogotovo s hidraulicnim volanom... A ovo da su se do '92 proizvodili me jos vise iznenadjuje...

Kod nas ako ima 540 svi su oni stari, a od novije limarije je tesko naci i 542. vecinom su 549...
 
Posten da budem nisam ni ja znao do skoro_Otiso ja u Pozarevac da natovarim plug kad kod coveka u dvoristu traktor IMT sa kabinom kao nov,ja pomislio 542 kad ono 540.Nisam mogao da verujem,kaze on da je 1989god i da ga je uvezao iz Svajcarske,kostao ga sa sve putom,carinom i ostalim troskovima 3500 eura,znaci ima sve,hidro volan,posebno rucice za kipovanje,6 prikljucaka za kipu,kabina Orasje-kontra se otvaraju vrata,retrovizori kao na kamionu i jos uvek na traktoru fabricke gume.Bas skoro sam upecao komsiju kad je stigao iz Beograda,bio je inzinjer u IMT-u pa sam ga malo ispitao za 540.Kaze da je najprodavaniji traktor van Juge,da je radjen do 1992,proizvodio se u lepom serijalu,isao je dosta,i da je svaki otisao sa hidro volanom.Rece da je bio ugovoren novi kontigent za izvoz sa novim tipom limarije ali su sankcije sve prekinule.
 
Može li mi neko ko je drage volje da kaže koliko je dužina ovog dela što sam označio žutim na slici na njegovom imt 558/560 ali originalno (samo tog donjeg dela sa navojom. od kraja do kraja) jer kod sebe to sad remontujem a to je neki karabudž pa mi se čini da je tu pokvaren navoj pa je neko samo zavario navrtku na to odgore i tako ostavio a samim tim i produžio taj deo više nego što treba? Nešto mi se čini da je to kod mene duže nego što treba jer plug kad podignem, jedva nekih 5-6cm ga dignem od zemlje. Zima je pa se zanimam. Nadam se da se uvaženi član Kosjerac neće ljutiti što sam iskoristio njegovu sliku kao primer. Eh da! Zanimaju me dužine i donjeg dela fiksne poluge i donjeg dela štelujuće poluge.
reshare.jpg
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh