IMT

i ja imam 533 koji je zreo za remont, MOTOR je boli glava, ostalo do boga ošlo u k....... garažiran 3 god, neznam dali da ulažem u njega ilida uzmem nešto drugo, zemlje i nemam nešto puno, ali selo je selo, traktor uvek treba
 
Moj kolega skoro kupio 533 za 2400!Sve cetiri gume lose,ostalo deluje ok.Ja nisam mogo da verujem.Najgore sto je prodao Vladimirca u odlicnom stanju,sa dobrim gumama,89.godiste za 1950 i onda dao 2400 za ovo cudo.
NJegov komentar oko svega toga jeste da je 533 jednostavan i prost.
 
Komsija radio 533 nekom svom drugaru. Komplet generalna traktora sem guma. delovi ga izasli negde oko 150 hiljada a koliko mu je uzeo za ruke neznam, ali uradjeno bas sve nijedan saf nije ostao neodvrnut.
 
Danas sam razgleadao jedan IMT 558, covek je potpuno remontovao, kabina je njegova original, ali je sredio, vrata se kontra otvaraju, tapaciran je u potpunosti, pod skoro ravan, zadihtovana 100 posto, ugradjena klima,, komande kvacila i kocnine stoje kao na 560 novom tipu, i jos dosta stvari.... Slikao sam ga ali me zeza racunar pa ne znam da li cu uspeti da prebacim slike.... Traktor nece ici u njivu, odradio je svoje i sada ce sluziti samo za vozanje...
 
Uf mora da ga je dobro sredio po cim vidim da je ubacio i klimu is ve zadihtovao.. Steta sto sad nece u njivu bilo bi milina raditi sa njim... :bravo:
 
E onda je to druga prica.. Svaka cast coveku,ni ja ne bi nikad prodao nas prvi traktor to ostaje za uspomenu... :ppozdrav:
 
Samo da vidite kakav je,perverzija 558.
Komso ako ne postavis slike ima da zapalis ljubitelje petaka.:osmeh:

- - - - - - - - - -

Ali ima manu,nema hidro volan:haha:
 
Cekamo slikee... Da vidimo to cudo od 558.. :bravo:

- - - - - - - - - -

E ja se ponadao da ima i hidro volan.. Onda dzaba sve... To je trebalo prvo da se uradi pa klima... Ali nema veze ako traktor ne sluzi vise za rad sta ce mu,moze da se vozika i bez hidro volana.. Sem ako gazda ne odoli i vrati ga u posao... :osmeh:
 
Sve zavisi kakv je pr trap . Evo ja imam 558 i što se tiče volana tolko je lak da nema nikakve potrebe za hidrauličnim . jedino mi neko kaže da je stavljen veće kolo volana nego originalno , a drugi opet kažu da tako i ide.
 
Cekamo slikee... Da vidimo to cudo od 558.. :bravo:

- - - - - - - - - -

E ja se ponadao da ima i hidro volan.. Onda dzaba sve... To je trebalo prvo da se uradi pa klima... Ali nema veze ako traktor ne sluzi vise za rad sta ce mu,moze da se vozika i bez hidro volana.. Sem ako gazda ne odoli i vrati ga u posao... :osmeh:
Nece odoleti sigurno, on u traktore i ne seda vec radnici... A 558 ce da stoji u garazi kao eksponat...
 
daj bre slike da vidimo tu mašinu.ima nas dosta ljubitelja i obozavaoca petaka.daj da ukradem još neku foru za moju mašinu.ostao mi je taj ravan pod nikako da ga odradim.nikako da smislim kako da ubacim pedale od 560 a da se ne rastura onaj deo ispod "instrument table" pošto on smeta definitivno

osećam da ćeš morati još neki put u fotografisanje detalja:cao:
 
daj bre slike da vidimo tu mašinu.ima nas dosta ljubitelja i obozavaoca petaka.daj da ukradem još neku foru za moju mašinu.ostao mi je taj ravan pod nikako da ga odradim.nikako da smislim kako da ubacim pedale od 560 a da se ne rastura onaj deo ispod "instrument table" pošto on smeta definitivno

osećam da ćeš morati još neki put u fotografisanje detalja:cao:
Rado bih ja njega jos fotografisao, ali tak traktor je oko 200 km udaljen od mene, skoro na Rumunskoj granici... Imao sam nekih obaveza tamo pa sam zato i uspeo da slikam traktor...
 
Nazad
Vrh