IMT

Kazem, do danas sam bio ubjedjen u to... sad vise nisam ;) Rekoh, mislio sam da se taj motor poceo u isto vriejme ugradjivati u vise IMT traktora. znam da postoji serija 533 s tim motorom i svaki 539 od 1980 na dalje... te 540 ali nisam znao da su toliko prije poceli s 540 nego s 539.
 
Cak u katalogu 5100 i 5106 stoji da su im zadnje gume 18,4x34 i sa tim gumama ja verujem da su mogli 6 brzom da oru,a i niko na pamet nije poceo da "petlja"po menacu jer i sama fabrika proizvodi tri vrste zupcanika za usporavanje!
 
Stavljeni su manji tockovi iz prostog razloga "metar i centimetar" (znate na sta mislim)

KOliko vas je uopce procitalo upute za koristenje i odrzavanje koje se dobivaju uz traktor i koliki postotak ljudi uopce ima knjige od svojih traktora. IMT je uz svaki traktor davao i servisnu knjigu i upute a u krugu ljudi koje poznam ja sam od mozda 5 njih koji su procitali upute za koristenje i pregledao putne brzine pojedinih stupnjeva prijenosa i rad prilagodio stroju s kojim radim.

Drugi primjer cu navesti kad sam trazio upute za kombajn pa su mu se sprdali isti ljudi od kojih sam ih uzeo da ih iskopiram da bi me ni godinu dana poslije zvali i pitali za neki savjet na sta sam im rekao da to sve pise u knjizi i da se po tome ravnaju i jedini odgovor koji sam dobio "Ko ce to lud citati??"

Dakle, u IMT-u si vidjeli da ljudi na silu rade sa strojevima pa su naprosto bili NATJERANI da stavljaju nazad manje tockove jer s "rajom" ne mozes nista.

Inace, molio bih MAKAR JEDNU sliku novije brene koja iza ima tvornicki namontirane 34" tockove a ne link na konedata.net posto sam vidio i vozio brenu 1991.g. koja ima i dvokruzni sistem kocenja za prikolice i naj noviji tip zadnjeg kraja i imala je standardne 38" gume.

Ista stvar sa zupcanicima za usporavanje... lakse ces nekome dokazati da mjenjac treba usporavati, nego ga natjerati da ore 4. sporom...

Aj da vidim sto cete s nekim drugim traktorom orati u 1. transportnoj... OCETE KLINAC isto kao sto cete mu iz istog razloga otvarati i usporavati mjenjac... Molim vas lijepo nismo djeca.
 
Moj teca je kupio nov IMT 5136 i necu da lazem sad ali je tu oko 2000 godiste mozda i mladji... Naj noviji model (mozda i poslednji traktor iz te serije koj je mogao da se kupi nov) I na njemu su gume 38.. Siguran sam 99%.. Ako budem u prilici provericu... :ppozdrav:

- - - - - - - - - -

Taj traktor od mog tece je potpuno isti kao ovaj kod Corica...

http://www.coricagrar.rs/m146_imt_5136_traktori_poljoprivredna_mehanizacija_coric_agrar.html
 
Ma, ravnaju se po konedati kao da je sveto pismo a puno je gresaka tamo napisano...

Evo je jedna brena, rekao bih stara ko isusovo magare, nema ni desna vrata ali kako mi se cini da ima iza 34" felge... daleko je ovo od naj novijeg modela

agroinform_20110307145056_35540_337_IMT5106.jpeg
 
Ma, ravnaju se po konedati kao da je sveto pismo a puno je gresaka tamo napisano...

Evo je jedna brena, rekao bih stara ko isusovo magare, nema ni desna vrata ali kako mi se cini da ima iza 34" felge... daleko je ovo od naj novijeg modela

agroinform_20110307145056_35540_337_IMT5106.jpeg


Pa sa tim gumama pozadi i orginalnim napred (i orginal sve u menjacu i prednjoj) prednja vuca nemoze da radi??? :sta: Jer je na novim IMT 5136 kao ovaj kod corica,jer njima ceo menjac sinhronizovan???
 
Varas se. Traktor je original.

Inace, pogledao sam ovaj link od coricagrara i kolega je imao istu 5106. to je naj noviji tip zadnjeg kraja i naj zadnja linija tih traktora.
 
Varas se. Traktor je original.

Inace, pogledao sam ovaj link od coricagrara i kolega je imao istu 5106. to je naj noviji tip zadnjeg kraja i naj zadnja linija tih traktora.


Pa to vam i kazem ovaj moj teca je to kupio gotovo na karju proizvodnje tih traktora... Znam da ga papreno platio taj 5136...

- - - - - - - - - -

najviše mi se sviđa što je usečen rezervar i ima staklo na kabini iznad rezervara da se vidi poteznica i poluge...


Lep traktor ovaj kod Corica tu nema sta.. Kad sam trazio traktor i njega sam zvao ali je to bilo previse ::novac::.. Koliko se secam oko 25.000 evra cene taj traktor a i dosta dugo stoji tu,niko ga nije kupio...
 
nisam mislio na to staklo(zadnju šoferku)što nije više u ramu i oborena ka unutra nego samonosivo staklo sa padom ka spolja nego horizontalnom staklu iza sedišta a iznad rezervara
 
Kolega je takvu 5106 prevezao u Srbiju kad se selio. Trazio je 14 000€ meni je prodavao za 12 000 i nisam se mogao odluciti jer meni je to previse novaca. NO moja brena je poslije 549 tiha a njegova je onda LIMUZINA... tamo se vozis i pricas na mobitel da je na gasu ne znam kakvom.

Evo, prije tjedan dana nesto trazio i naletim na ovaj oglas i prepoznam odmah traktor u pozadini. To je ta brena o kojoj pricam i kolegin oglas:

http://poljoprivredni.oglasi.rs/ogl...acionarnemasine+indjija+prikljucne+masine+imt

Ima tu vise oglasa i na jos jednom se brena vidi. nema sta. Uzeo ju je polovnu ali u stanju NOVO s nekih 500 radnih sati. covjek umro, zena prodavala jer im nije trebalo. ovaj ode i uzme i nije pozalio samo kad je probao 5136, odmah je i sebi kupio i 90% poslova radio s 5136 kaze da jedva ceka da zariba 5106 i da stavi unutra klipove 101 i da malo "navrne" pumpu da malo pojaca motor. U medjuvremenu se odselio i sad mu valja i ovako ;)

Evo je i njegova bivsa 5136: ima jos pokoja slika, strana 159 tema IMT ;)
dsc02726jd.jpg
 
Stavljeni su manji tockovi iz prostog razloga "metar i centimetar" (znate na sta mislim)

KOliko vas je uopce procitalo upute za koristenje i odrzavanje koje se dobivaju uz traktor i koliki postotak ljudi uopce ima knjige od svojih traktora. IMT je uz svaki traktor davao i servisnu knjigu i upute a u krugu ljudi koje poznam ja sam od mozda 5 njih koji su procitali upute za koristenje i pregledao putne brzine pojedinih stupnjeva prijenosa i rad prilagodio stroju s kojim radim.

Drugi primjer cu navesti kad sam trazio upute za kombajn pa su mu se sprdali isti ljudi od kojih sam ih uzeo da ih iskopiram da bi me ni godinu dana poslije zvali i pitali za neki savjet na sta sam im rekao da to sve pise u knjizi i da se po tome ravnaju i jedini odgovor koji sam dobio "Ko ce to lud citati??"

Dakle, u IMT-u si vidjeli da ljudi na silu rade sa strojevima pa su naprosto bili NATJERANI da stavljaju nazad manje tockove jer s "rajom" ne mozes nista.

Inace, molio bih MAKAR JEDNU sliku novije brene koja iza ima tvornicki namontirane 34" tockove a ne link na konedata.net posto sam vidio i vozio brenu 1991.g. koja ima i dvokruzni sistem kocenja za prikolice i naj noviji tip zadnjeg kraja i imala je standardne 38" gume.

Ista stvar sa zupcanicima za usporavanje... lakse ces nekome dokazati da mjenjac treba usporavati, nego ga natjerati da ore 4. sporom...

Aj da vidim sto cete s nekim drugim traktorom orati u 1. transportnoj... OCETE KLINAC isto kao sto cete mu iz istog razloga otvarati i usporavati mjenjac... Molim vas lijepo nismo djeca.
Bobo dali si ti ikad pravio ili makar video rastavljen menjač,dif ili reduktore od 51xx? Možeš ti čitat uputstvo od imt-a 500puta kad menjač nije dobro složen. U originalu teške operacije taj traktor radi u 4 sh jer mu ta brzina odgovara ali je to greška jer planetarni stvara opiljke! A objasniću kasnije i po ko zna koji put šta su negativne posledice tih opiljaka.... Bobo ti stalno teraš neku spiku da je narod neuk da je stoka i da se iživljava na traktoru.... Pa jesi nekad pomislio da je možda neko od tih ljudi kupio taj traktor za sebe sa svojim teško stečenim parama i zašto bi onda taj neko urnisao sopstven traktor? Ajd mi objasni ovo. Ako isti ljudi rade istu površinu i istu zemlju sa imt traktorima 539,558,577 i sve operacije obavljaju u 1 bh i ne rastavlja im se menjač po 10,15 pa i više godina.(barem ne zbog planetarnog). Zatim kupe 51xx i nastave sve isto da rade naravno u 4sh jer u originalu u 1bh je motoru teško i odjednom je problem u tim ljudima jer se pokvario planetarni! Radni ventil hidraulike zaglavio jer je popio opiljak,opet su ti ljudi krivi? Kako sad to? Dosad sa "manjim" imt-ejcima nije bilo nekih problema a sad sa ovim ima? Zagazili ljudi u petu pa i šestu deceniju života i sad je u njima proradio crv zvani šumaher da urnišu traktore? Sad im se odjednom u njihovim godinama šrafi traktor u sred sezone??? Upamti jedno: Planetarni reduktor se nalazi iznad pumpe za hidrauliku i svi njegovi opiljci završe u radnom ventilu hidraulike i pored filtera! Ako te ništa ne natera (uglavnom planetarni i jedan ležaj 6005) da rastavljaš menjač-hidrauliku,opiljci u ventilu hoće! A isti ti opiljci se stvaraju zbog oranja u 4 sh! Usporavanjem 1bh stvaranje opiljaka nestaje jer opterećenje ne ide preko istog! Znači isti teret za motor,dif.,reduktore samo se u menjaču "zaobidje" planetarni i traktor ideeee! Doduše posle svih prepravki ostane problem k/t zupčanici koji se vremenom pojedu al za to moraš da naguraš oho-hooo moto časova.... Ajd mi još nešto objasni.... Ako svi imt traktori u bočnom reduktoru,pardon trubi, imaju dva ležaja koji drže poluosovinu a 51xx nema jel je to normalno? Zar to nije fabrička greška? Nije propust inženjera? To ne treba prepraviti? Ako se i prepravlja jel se prepravlja na lošije ili na bolje? Ne mogu da shvatim kako ti ne ide u glavu.... Ustvari shvatam..... Kad ti sa Brenom budeš radio malo više zemlje onda ćeš shvatiti o čemu sam ti ja ovde tupio. Što se tiče tvoje neverice oko originalnih 34' točkova.... Itekako postoji takav traktor. A to što si ti vozio i vidio Brenu '91 sa 38-icama... Pa jel je to poslednji tip-model 51xx koji je izašao iz IMT-a? Sliku 5135 sa 34-kama mogu da ti obezbedim sutra,šta više mislim da vlasnik prati temu ali nije registrovan pa nemože da piše. Nema veze otićiću do njega iako na netu ima slika sa sajma gde se vide niže gume.... A oranje u 1 transportnoj..... A kojom bi ti da radi npr 577 u kombinaciji sa plugom imt 757 2x14 pa i 2x16? Ili 558 sa 2x14 eventualno manjim 2x12? 5-om tj 3 sporom?
 
Sinisa ja nikad nisam imao te velike IMT 5xxx.. Zasto su u fabrici smanjili gume a nisu usporili fabricki menjac??? :sta: (samo sam radoznao i zelim da znam) Sigurno su se proizvodili vise tih novijih 5136 i sa 38 gumama i sa34 ali ovaj sto je od tece je sa 38 siguran sam skoro 99%.. Kod mene u okolini svi skoro usporili menjace ali nazalost problemi nisu nestali (bar kod ovih koje znam).. A sto se tice mog tece nije ni cudno sto mu nista nije crklo na 5136 jer je samo mozda 2-3 god radio preko 100 hektara.. A sad obradjuje manje od 10 hektara sa sledecim traktorima IMT 5210 (crko),IMT 5136,IMT 560,IMT 549.IMT 539 i IMT 533... Sto je smesno toliko traktora na 5-6 h zemlje... :haha:
 
Nazad
Vrh