IMT

ljusha svaka cast,redovan traktor...stvarno je lepo videti odrzavan traktor...

- - - - - - - - - -

image1351109515476582.jpg
image1351109646955046.jpg
evo i moje azdaje....
 
extra u oranju je trenutno svaki dan...a kupljen je nov 83 on i jos jedan identican i doterani isti dan...jedan je prodat davno a taj nas sluzi extra..mada sam ga stavio na oglase jer mi treba traktor od bar 80 konja pa mi je ovaj mali..a imam i fergu..
 
znači, petar drapšin.......onda to budem i uzeo kada budem radio ovaj drugi 533......a klipnjače postoje samo neke turske, jel to nešto valja????
 
iskreno da ti kazem nikad nisam merio jer su kod nas parcele usitnjene,ja imam tek nekoliko koje su velicine hektar ili vise...pretezno su 1 kj....a nije veliki potrosac,mogu ti reci ovako da sam nasuo pun rezervoar prekujuce i uzorao oko 2 he do danas..sutra cu videti koliko je ostalo u rez pa cu napisati..sad mi je u garazi traktor...:ppozdrav:
 
a gle, što se tiče klipnjače, 2 su dobre, kada sam mjenjao čahure na njima, a u jednoj se okrenula čahura, i nju sam morao novu napraviti......i kada bi taj traktor sređivao, onda bi htio da bude sve novo.......jer koliko je on zaradio, mislim da je i zaslužio.......iako još dosta dobro funkcionira......al za godinu dana bi ga vjerojatno sređivao, pa sada skupljam informacije......
 
klip, kod mene u najbližoj radnji, petar drapšin, plava kutija, je 20€.......koliko je kod vas? a glava mislim da je oko 150€, prazna, indijska......a za reparaciju moje traže između 80 i 110€ svi djelovi njihovi......možda i svoju repariram, jer je dobra, i neoštečena, traktor nije nikad ubijan, da je prokuvao i slično, i da sam ga sa bilo čim preopteretio.......al od rada se samo sve istrošilo.......iako on kada je hladan ima pritisak ulja 4,2 a kada se ugrija na gasu drži 2 bara.......znači, ide još neko vrijeme

a drugi što sam sada kupio, on drži pritisak ulja na kraju zelenog, znači na oko 4,2 bara, bio hladan ili topal i radi kao sat......i uredno pali bez grijača, sada ujutro

nekako mi se čini da je velika razlika u cjeni......a kada uzimaš sve za motor, onda se tu dosta toga skupi.......

i da, kako su se pokazali oni silikonski semerinzi za radilicu kod zamajca sa kučištem, ja sam stari reparirao, i procurilo je za oko 200 sati.....
 
iskreno da ti kazem nikad nisam merio jer su kod nas parcele usitnjene,ja imam tek nekoliko koje su velicine hektar ili vise...pretezno su 1 kj....a nije veliki potrosac,mogu ti reci ovako da sam nasuo pun rezervoar prekujuce i uzorao oko 2 he do danas..sutra cu videti koliko je ostalo u rez pa cu napisati..sad mi je u garazi traktor...:ppozdrav:

Prekljuce je drugar sa 533 poorao 1h potanjirao,bacio seme ciklonom i podrljao sa 45l nafte.
Malo puno za fergusona :sta:
 
ja orem sa leopadom 10 coli dubina tako 25 cm....
Sasa P verovatno mu je motor pri kraju,ja kad naspem pun u 539 zaboravim kad sam sipao a imam puno da hodam od njive do njive...
Ivanz raspitacu se za koji dan cene kod nas,samo napisi u pp sta ti sve treba...:Dnije daleko Osijek,prolazio sam desetak puta na putu za Madjarsku...
 
@Nedjooo i mene je zacudio koliko je potrosio c obzirom da je orano plitko za psenicu. Traktor je ocuvan kod prvog vlasnika nije neki krs. Koliko trose vasi 533?
539 je u odnosu na 533 neuporedivo bolji traktor.
 
Sasa P po meni ne mora biti traktor krs ovako mozda mu nesto zeza u motoru pa trosi vise,msm ne razumem se bas toliko a i nema toliko 533 kod nas posto su to vec traktori u godinama,ali to je nerealna potrosnja za tu snagu i gabarite traktora..Clan N.A ima 533 msm on bi mogao reci za potrosnju..

- - - - - - - - - -

image032.jpg
evo moga 539 slikan iz daljine,bice bolje slike kad stignem..
 
oranje ove godine, 1 brazda, 10 litara

2010, sa šperom, bilo je dosta teško, 13,5 litara.....ili 40 litara za 3 jutra

sa plugom 2x10 lagano oranje, oko 15cm, strnište, oko 8 litara

sa traktorom 533
 
Nazad
Vrh