IMT

Jel moguće da IMT539 nema filter za hidraulično ulje? Evo sat vremena pregledam kataloge rezervnih dijelova i uputstvo za upotrebu i nigdje se ne spominje.
 
Maticu, kad se sve sklopi kako treba i sa delovima kojim treba onda ce trajati a to sto mnogi imaju traktore koji imaju preko 10000 sati a ni ne znaju jer nisu prvi vlasnici to je vec jako relativna stvar.
 
Zombie: samo su rijetki 533 i jos rijedji 539 imali filter za hidraulicno ulje tvornicki ugradjen. Meni je jedan covjek poklonio nosac filtera koji se sarafi na usis pumpe, filter i dihtung, samo nikako da to namontiram, jer nemam radionu u kojoj bi to mogao odraditi u ovo kisno vrijeme...

Korisna stvar za imati, ako se mene pita.

Bubu: Ne bih se s tobom slozio... Covjek o kojem pricam je uredno nabavljao sve djelove za svoje traktore direktno iz IMT-a, tako je jednu ukapcalicu praradio na rucnu a drugu isao kupiti u IMT. Pumpe hidraulika, reduktori, zupcanici razni, klipovi, karike, stubline...

Ako taj traktor radi toliko posla kao sto su njegova dva 560 mogli u godinu dana odraditi i takvim tempom da ti pamet stane da su morali svake druge godine raditi full generalku. Onda znas koliko su radili i kolika je trajnosttih reduktora bila. U Rumi i na slicnim mjestima se uzimaju djelovi za kultivatore, spremace, sijacice, plugove... Traktorski djelovi se kupuju u trgovinama, pogotovo covjek koji zna da te djelove jako dobro iskoristava. Da je stavljao nesto sumnjive "kvalitete" ne bi sastavio dva dana rada bez sarafanja...
 
IMT 577 DV SUPER SPECIJAL :osmeh:

0fae7e194282913.jpg
[/URL] [/IMG]
 
Sto se tice tih bocnih reduktora-mislim da ne vredi raspravljati. Opet se postavlja pitanje kako recimo taj gazda vozi tog 560 kad mora da mu radi generalnu svake druge godine? Da mu mozda ne napravi 5000-6000 sati za te 2 godine? Ne bih rekao... Izgleda da se mnogi takmice ko ce pre pokvariti traktor pa da moze da se hvali!?
 
@Bubu
Predimenzionisani prikljucci su glavni razlog. Npr oranje sa IMT 560 i IMT 757.2 u 1 brzoj moze kada su uslovi dobri. Kada nisu mora 3. spora. Neki to ne mogu da shvate, pa bez obzira na sve idu 1. brzom. Za brdske predele, tu tek kako moze da se preoptereti traktor!
 
Lijepo sam napisao da su obadva 560 vukli 756.20 plugove, jer kod nas 560 i 757.20 samo u pricama za malu djecu moze ici... Tj moze ici, ali 20cm dubine MAKS u idealnim uvjetima...

Tanjurace 24 diska su vukli...


Kako ga je vozio, to znamo mi iz naseg kraja... Treba odraditi s dva 560 150kj zemlje i sve stici od oranja do transporta zrna... Traktori su bili dosta optereceni, ali to ipak znaci da je svaki u prosjeku odradio 75kj zemlje godisnje i sve teze radove na toj zemlji... 75kj za jedan 560 ne bi trebao biti veliki problem, zar ne? Nije to nikakvo ganjanje i preterivanje, jednostavno se radilo od jutra do mraka kad je sezona radova, nisu se gasili...

Tako su radili i sa sedmicama i zadnjih godinama jedna/dve brene kako kad i jedan 577 obican...


Kazem ti da IMT kad ga malo jace opteretis puca po savovima, a ko mi kaze da je 75kj previse za 560 i da to nije za njega ne zna sta prica...
 
Bocni reduktor crkava ako nema dovoljno ulja. A to lako moze da se desi jer je kolicina ulja mala i isto moze da ''pobegne'' u prostor prema kocnicama i da ni ne vidis da ulja fali. Nemojte mi reci da 577 koji tegli dve kamionke svaka po 10-11tona cele godine,manje trpi nego isti 577 u brdu sa ne znam ni ja kojim prikljuckom? Po 20+ godina ljudi ne prave bocne reduktore osim zamene semeringa kad procuri i matice koja dobije lufta na poluosovini. A valjda se za tih 20 godina nalupa neki motočas....
 
Ne znam na akvom si terenu, posto ne poznam Srbiju toliko dobro, ali ako je ravnica, kad se jednom zaletis, odrzavas samo tu brzinu bez obzira na teret... nemas nizbdica da kocis motorom, nemas uzbrdica da ga silis s tolikim teretom... Znaci dosta i cukanje pri saltanju brzina na brdu, npr. sto ljudi rade...

Moguce je da je ovaj moj bas naletio na lose traktore, ali ih je onda bas utrefio redom...

Po pitanju ulja, kazem da su traktori svi raskopavani preko zime i da se sve pregledavalo bas zato sto su dosta radili. valjda mu ne bi promaklo da nesto masti kocnice i kad rastavi reduktor da u njemu nema ulja i da je sve puno opiljaka?

Bubu je pitao za motore i generalke... To je druga prica, ali jednostavno, nije bilo razradjivanja, sastave motor i odmah pod plug, tanjuracu, sto god je bilo na redu. tokom druge godine rada, na dan mu 560 trosio 3l ulja i to je njemu bilo tolerantno, no to je vec dobar znak da trecu sezonu sastaviti nece...
 
Moj 577 ima preko 10000 sati i samo je jedan reduktor rađen jer je poluosovina otišla nešto.
To sam vidio kad sam rasklopio.
Kad sam rasklopio mjenjao sam ležaje i emeringe dzabe nov semering ako je loš ležaj.
I još lijepo unutra natrpao tovatne masti i nema ne curi ulja ima ..
A ne bih reći da je njemu to boljka osim loš vozač koji nema osjećaj s kvačilom takav bi potrgao svašta.
Dok prava generalna na motoru može da dura jako dugo npr moj kum je na 549 napravio generalnu 4000 sati od nje i traktor je kao metak a ide ko lud.
Sve je bitno ko radi i s kakvim dijelovima rade neki ne znaju ni karike pravilno staviti pa o čemu da se priča.
 
Bome ja u dve godine kvar semering od prve vuče koji nisam radio i instalacija stara orginal zamjenita i peglaj...
Prije će on mene sahranit neg ja njega.....:haha:
 
Bobo,vidi, nije preterano brdovito ali je i daleko od ravnog.... Itekako ima uzbrdica za uzvlacenje i nizbrdica za kocenje vazduhom jer je kocenje motorom besmisleno vec preko 15tona tereta... Ako iskopam negde neku sliku terena okačiću je.
 
NA, nije isto odraditi 150kj u 15 godina i u 2 godine... I zapamti, uz ta dva 560 je bio jedan 539 za dovoz sjemena do njive i za kojekakve sitne poslice... Ima ljudi koji imaju 560 i 539, pa s 539 siju, prskaju, kultiviraju, bacaju gnojivo... Ovdje to nije bio slucaj, sve su s 560 radili, pa zamisli koliko je to posla... Radilo se od jutra do mraka, na njivi se jelo bezbroj puta...

Izmedju ostalog, kako rekoste, ovisi od terena do terena...

Montoya, torpedo necu ni komentirati, zna vecina clanova ovog foruma koje je moje stajaliste prema tome i ne zelim zapocinjati besmislene rasprave.


Sve u svemu, kolega je svoje traktore dobrano iskoristavao i zaradjivali su mu dobre novce, ali su se i kvarili. Od toga se ne bjezi jer su to cinjenice...

Evo i moj 549 nece do 5000 sati dogurati ako ovako nastavi, stovise, trebat ce mu generalka za godinu dana jer vec sad baca ulje na odusak...
 
Nek ima ukupno 10rc po KJ ispadne da su traktori isli na generalnu posle 1500rc sto je opet premalo ... ili su to generalne radjene onako djuture ...
 
NA: Kazem ti da je moj 549 poceo bacati ulje na odusak poklopca ventila nakon 2000 sati samo teskih poslova... 2x12" plug, 24 diska tanjuraca, 2.2m spremac, prikolica, vuceni tarup, berac kukuruza. Na sve to dodaj i brdo i da vidis racunice. Moj traktor je reci cemo NOV, ali za njega je 50kj zemlje ocito puna kapa i ici ce dokle god bude mogao.

To sto ti otprilike iz glave racunas 1500 rh pa generalka, lako je moguce da su toliko odradjivali. Mozda je taj traktor mogao biti pouzdan jos dvije godine, a mozda nije... Toliko je okretao novca, da je bolje uradio remont motora pa je dvije godine miran, nego da u pola sezone radi generalku pa da kasni s ostalim poslovima...

Ja s mojim "traktoricem" radim 40kj zemlje sto moje sto zakupa a proslu jesen smo jos uz to sve usluzno orali tablu 10ha s njim i nismo ga gasili 46 sati. Na proljece je tu parcalu potanjurao i spremio za sjetvu... Jos zamisli da ganjam okolo zemlje sto god mogu dobiti, a vecina je na nekom grbavom terenu... Cude se ljudi sto puca koljevka. Ja se ne cudim uopce.

Pricao sam s dosta ljudi koji zemlju rade u relativno ravnim krajevima, s dobrim tablama zemlje, pa tu jedan 560 radi ko od sale tih "odokativnih" 75kj godisnje da se puno ni ne umori, jer nema tolikog opterecenja. Cak sam se cudio kad sam vidio da pojedinci na forumu s 560 vuku IMT 757.20, sto je meni bilo nepojmljivo jer na tu kombinaciju nikako nisam navikao.


Svaki dio kugle zemaljske je drugaciji, uvjeti rada se ocigledno razlikuju od sela do sela, od tipa zemlje do tipa zemlje a da ne izostavim redovno odrzavanje i kako tko tumaci taj pojam, kao i pazenje i normalan rad sa strojem... Jedno vuce drugo i nekome 549 radi 30 godina, a nekome 3 i to je to...
 
Nazad
Vrh