IMT

gle ovog prosvetitelja ,pa slabo mislis to sto negura u rikverc to je najmanji problem jer traktor neobavlja ni jednu tesku operaciju u rikverc prikolice ne racunamo i neradi odlicno to je jedan od naj vecih promasaja imt-a i bilo koje fabrike koja je pravila traktore sa prednjom vucom kad to u setvospremanju prvi prohod pocne da cima samo da zaplaces
@Veljo pa da dodam kad kažeš cimanje uzrok cimanja dolazi od lufta u akšenkama prednjeg mosta dabi to ibegli znaš i sam šta treba da se uradi jer automat za uključenje prednje vuče ima fin princip rada tako da on nemože da izaziva cimanje
 
Zare, da je na znam kako zamisljen, kad NE VALJA... da valja, ljudi to nikad ne bi preradjivali u rucni sistem... U mom kraju je ta automatika "tako fina i precizna" lomila poluosovine na 577 kao nista. Vjeruj mi CIMA pogotovo u tanjuranju u proljece. nako n prerade na rucno ukapcanje, radilo je bez greske i sa svim mogucom luftovima...

Jednom covjeku je diglo zivac, pa je nabavio poluosovine od nekog vojnog vozila, pretokario grajfove, i od onda mir, i na kraju je i on preradio na rucno ukapcanje.

Na vecim traktorima to mozda i radi kako treba, ali sumnjam... Nekad ce i taj veliki zapasti u nekom blatu i nece moci naprijed, jedini izla je rikverc i kad treba pogurati, nema sta... prednji tockovi stoje kao mrtav teret i od prednje vuce nikakve koristi.

rucno ukapcanje ZAKON za bilo koju automatiku.
 
Zare, da je na znam kako zamisljen, kad NE VALJA... da valja, ljudi to nikad ne bi preradjivali u rucni sistem... U mom kraju je ta automatika "tako fina i precizna" lomila poluosovine na 577 kao nista. Vjeruj mi CIMA pogotovo u tanjuranju u proljece. nako n prerade na rucno ukapcanje, radilo je bez greske i sa svim mogucom luftovima...

Jednom covjeku je diglo zivac, pa je nabavio poluosovine od nekog vojnog vozila, pretokario grajfove, i od onda mir, i na kraju je i on preradio na rucno ukapcanje.

Na vecim traktorima to mozda i radi kako treba, ali sumnjam... Nekad ce i taj veliki zapasti u nekom blatu i nece moci naprijed, jedini izla je rikverc i kad treba pogurati, nema sta... prednji tockovi stoje kao mrtav teret i od prednje vuce nikakve koristi.

rucno ukapcanje ZAKON za bilo koju automatiku.
Tačno tako je ja sam izneo samo prednosti i mane kako kod jednog tako i kod drugog rešenja prenosa prednje vuče .Pozzzzzzz
 
Auuu manite se prica da cima da zaplaces. U oranju kad zategne onda drzi sa kraja na kraj a u setvospremiranju nikada mi nije cimao jer takodje stalno drzi. Kad je pocelo da zeza ukljucivanje, ja sam rasklopio 'automatiku' i otklonio kvar i sada to radi ok. Stavio sam rucno ukljucivanje ali nisam skinuo automatski ukljucivac koji stoji na samom prednjem mostu jer nisam imao vremena a sad mi to nije ni potrebno.
 
Sta na prednjem mostu? E, za ovo nisam znao... Ako moze neka slika tog djela na prednjem mostu?

Bubu, vec sam rekao da ne znam kako u ravnici to radi, ali ovdje kod mene to masovno bacaju jer vise steti nego koristi. Da valja, ostavljali bi svi to na traktoru. kazem ti da su covjeku pucale pouosovine, cimanje prednjeg trapa u proljetnom tanjuranju je strasno... jedan ovdje je imao taj sistem a traktor koristi samo za sumu... u sumi mu je takodjer "jeb.lo tocak" i on povadio planetarce iz tockova i skinuo kardan i tako ga vozio bez prednjeg pogona dok nije nabavio ukljucivac...
 
Jbg to resenje nije najretnije ali u mom kraju ima traktora koji imaju i do 5000 radnih sati u originalnom stanju sa tom automatikom i nisu imali problema. Samo treba malo paziti i redovno je odrzavati. Nije predvidjeno da se siluje.
 
@ blaz
Nisu isti i ne pase.
Imao sam 5106 91 godiste sa automatskim ukljucivanjem prednje vuce, i nije bilo nikakvih problema ili cimanja ili ne znam ni ja cega.... :sta:
 
Drugaru stigao 539, isti je kao nas samo umesto sive boje ofarban na crno

f36cxu.jpg
 
Бобо на предходној страници си написао да 577 нема предњу вучу у рикверц или има проблема у рикверц са аутоматским укључивањем објасни ми то, има ли 577 предњу вучу када иде у рикверц или не.Мој комшија је раније радио у задрузи као тракториста и он тврди да 577 и 5106 нису у то време имали предњу вучу у ходу у назад и да је безброј пута прошао због тога кроз врзину, шта је истина.
 
Nije tako puno cekao, negde je pisano oko cene one subvencionisane ne secam se sad ako neko zna nek napise da ne idem sad unazad

---------- Poruka napisana u 17:39 ---------- Prethodna poruka je at 17:38 ----------

Бобо на предходној страници си написао да 577 нема предњу вучу у рикверц или има проблема у рикверц са аутоматским укључивањем објасни ми то, има ли 577 предњу вучу када иде у рикверц или не.Мој комшија је раније радио у задрузи као тракториста и он тврди да 577 и 5106 нису у то време имали предњу вучу у ходу у назад и да је безброј пута прошао због тога кроз врзину, шта је истина.
nema 577 PV. unazad, jedino ako ima neko prepravljenu
 
uf ala ih sad klempaju ko stigne,pa ni boja im nije ista kabine i haube kao da ga prave srbi i bosanci,kakav je to kvalitet nase propale fabrike? jel motor domaci ili indijski?
 
Mogao je uzeti bar hidro volan...21 vek,nov traktor,a kilavi se ko pre 30 god...ima li grejno-ventilacioni uredjaj?
 
Da budemo realni ferga je "živ" otišao u legendu a ovi naši u IMT-u nemaju ni sluha ni smisla (verovatno ni para) da traktor koji se serijski proizvodi više od pola veka bar malo unaprede. Stavljali su mu 3-4 modela kabine, rotaciona ili linijska PVP ajd u zadnjih par godina i tuđe motore. Čak i model 539 P sa hidro volanom malo ko fali zbog kabine, puca sa svih strana.
Pa jel moguće da niko neće (ili ne može) da malo unaprede taj traktor???
 
Da budemo realni ferga je "živ" otišao u legendu a ovi naši u IMT-u nemaju ni sluha ni smisla (verovatno ni para) da traktor koji se serijski proizvodi više od pola veka bar malo unaprede. Stavljali su mu 3-4 modela kabine, rotaciona ili linijska PVP ajd u zadnjih par godina i tuđe motore. Čak i model 539 P sa hidro volanom malo ko fali zbog kabine, puca sa svih strana.
Pa jel moguće da niko neće (ili ne može) da malo unaprede taj traktor???

Zašto unapređivati nešto što je već i suviše dobro za našeg seljaka... :haha::haha::haha:
Malo crnog humora.
 
Nazad
Vrh