IMT

Nesko@Broj motora na 533 je na desnoj strani bloka iznad diname skroz na vrhu ukucan odgore.
 
Hidraulika na traktoru,sirok pojam.Posteno da ti kazem neznam od cega da krenes,sve moze biti:sta:
Kod mene je problem na IMT-u da polako podize,bio on vruc,hladan,na leru ili patos gas,on ima svoj sporohodni tempo podizanja.Cim ima prikljucak pozadi zakacen on ide sporo,tako da u oranju mogu lagano na 15 metara od kraja da podizem plug,i on taman izadje na kraju njive.Ali ako ocu odmah da dizem,e onda moram da cekam.To mi ostaje kao neresiv problem::samo bes::
 
Hidraulika na traktoru,sirok pojam.Posteno da ti kazem neznam od cega da krenes,sve moze biti:sta:
Kod mene je problem na IMT-u da polako podize,bio on vruc,hladan,na leru ili patos gas,on ima svoj sporohodni tempo podizanja.Cim ima prikljucak pozadi zakacen on ide sporo,tako da u oranju mogu lagano na 15 metara od kraja da podizem plug,i on taman izadje na kraju njive.Ali ako ocu odmah da dizem,e onda moram da cekam.To mi ostaje kao neresiv problem::samo bes::
jesi probao skinuti poklopac i nastelovati polugice
 
Hidraulika na traktoru,sirok pojam.Posteno da ti kazem neznam od cega da krenes,sve moze biti:sta:
Kod mene je problem na IMT-u da polako podize,bio on vruc,hladan,na leru ili patos gas,on ima svoj sporohodni tempo podizanja.Cim ima prikljucak pozadi zakacen on ide sporo,tako da u oranju mogu lagano na 15 metara od kraja da podizem plug,i on taman izadje na kraju njive.Ali ako ocu odmah da dizem,e onda moram da cekam.To mi ostaje kao neresiv problem::samo bes::
To sa sporim dizanjem je bilo kod suraka na 539, i da ne davim sta je sve radjeno, uglavnom je "kvar" uocio neki hidraulicar iz S. Mitrovice. Spakovali su u fabrici u pumpu duze opruge ventila nego sto idu, uglavnom iste su zamijenjene standardnim i otada dize kao sto treba.
 
Danas počela da me zeza hidraulika na IMT 5106
dešava se da plug diže samo na leru,čim dodam gas on ga pusti dole,
zna li neko šta to može biti :sta:
Meni se to desilo pre par godina na imt 577, razlog je bio zapušen uljni filter hidraulike (zdrobio je ležaj u zupčaniku prednje vuče, i opiljci su zapušili filter). Na leru je dizao nekako, a čim sam dao gas je spuštao dole, zato što pri većim obrtajima je pomoćna pumpa usrkala i ono malo ulja što ja prošlo kroz filter, a klipna pumpa ostala bez ulja.
 
Pa baš kao što i vidiš na snimku,u Somboru na železničkoj jednog 577 koriste već 30 god. za preparkiravanje vagona.Sistem je prost traktor se popne na šine zatim spusti metalne točkove pomoću hidraulike,al se ne podigne previše samo toliko da ti metalni točkovi drže pravac a ovi gumeni (traktorski) i dalje služe za pogon.Kad završi podigne metalne točkove u vis i samo piči.
 
Eto...da je levak sad na ovom forumu,on bi od table lima to resio za cas posla!
Cuo sam se neki dan sa njim telefonom,mogao sam ga pitati,skroz zaboravio:sjasi:


Inace problem sa sporim podizanjem je odavno.Hvala na savetima,moram to polako ove zime resiti:ppozdrav:

---------- Poruka napisana u 01:46 ---------- Prethodna poruka je at 01:44 ----------

Jedno pitanje,jel ima neko ovakva krila od ove stare kabine za ferdzu.Trebala bi mi obadva ::novac::
jjqlxv.jpg
 
danas ću ispustiti ono malo ulja pa krenuti od njega,
to je najlogičnije da dve zubčaste pumpe odvuku ulje pa za klipnu nema dovoljno,ne znam kako mi odmah nije palo na pamet...bivši vlasnik mi rekao da je skoro stavio nov filter
 
Ako je razlog prljav filter onda ti ni klipna pumpa nije baš u sjajnom stanju.Kada ti je plug podignut i ti ugasiš traktor dali ti se plug odmah počinje spuštati? (Naravno kad je traktor ugrejan.)
 
Nazad
Vrh