IMT

pozzz.motor mi je od universala i on nosi 95 miimetra pa sa mislio da ga busim na 98,5 mmm i klipove od 100mm da skinem na 98,5 jer imaju dovoljno mesa za skidajle ,ai ima tu puno zebancije ,najbolje nove hizne i reseno nego sto nisu kvalitetne.
 
Evo sto smo gledali IMT 2050 Perkins motor cijena je 25000 KM ( 12 890 EUR)
Evo slike:
29y391z.jpg

2pt1jdd.jpg

rucw77.jpg

2extw9d.jpg

zno7s8.jpg
 
U ovoj mojoj knjizi nema podataka o klipovima fi 95mm tako da ti ja dalje ne mogu pomoci. Nego koji je to motor na univerzalu,jel onaj sa lancanim razvodom? Zar nije kod njih fi 88.92mm?
 
Decko je vise zbunjen od dva ludaka u buretu..... Pa sto ne kazes da nije Perkins motor nego Univerzal-Fiat ?! Jaoo.... ajd sad lepo predji u temu o Univerzalima ,verujem da je otvorena do sad.
 
Evo sto smo gledali IMT 2050 Perkins motor cijena je 25000 KM ( 12 890 EUR)
Gledao sam ga i ja, malo mi taj Perkins cudan, sve na njemu "tvik" srafovi. Inace traktor je prodat,ali po pogodbi kupac mora cekati mjesec dana do isporuke, dok ga izreklamiraju a usput kazu da ne mogu da nabave jos primjeraka. Ovaj je navodno onaj eksponat sa ovogodisnjeg NS sajma.
 
nudi mi jedan kolega imt 560 za neke male pare pa bih pitao kakav je to traktor i kako se pokazao kod vas
 
Zavisi koliko su to male pare jer 560 baš i nisu na ceni, pogotovo oni sa starom limarijom. Ako je neka bagatela, svaki traktor je ok ako zadovoljava tvoje potrebe.

560 je dobar orač, ako nije teška zemlja može da vuče 2 x 14" plug. Pogodan setvospremač za njega je do 2.5m. Slabo je okretan, pa nije baš za uzana dvorišta i neku međurednu obradu, dosta je bučan i podložan je curenju svake vrste pa bude stalno musav i mastan. Kočnice su mu slaba tačka jer se često kvare, al' kad su ispravne koči solidno. Ja ga imam i zadovoljan sam sa njime kad već nemam bolji, al' čim dođem do love menjam ga za neki udobniji (i malo jači). Ni dan danas ne mogu da prežalim što umesto njega nisam uzeo 577 jer su bili sličnih cena u vreme kad sam ja kupovao mog (pre desetak godina, govorim o polovnjacima).

Dakle sve zavisi koliko su to male pare i šta tebi treba...
 
Ja imam 560 novi tip. Pre 4 godine uradjena generalna, od tada ni kapi uljanigde nije pokazao, a obradjujem svojih 15 hektara, plus usluzno. A koristim ga bukvalno za sve, oranje, spremanj, sejanje, prskanj, kultiviranje, branje, baliranje itd... I jako sam zadovoljan sa njim
 
Nazad
Vrh