IMT

Da li neko od vas ima nožni gas na IMT-u 560??Ako neko ima zamolio bih da postavi sliku da vidim kako je to riješeno.Inače moj IMT :D
 
Hmmm...zanimljiva ideja,razmisliću još malo o tome,inače Bubu imaš li ti IMT traktor, pitam zbog nožnog gasa da vidim kako izgleda na slici
 
samo za vase oci a ..... :D
dsc01751.jpg

dsc01882.jpg
 
Evo i komšijine mašine.... malo sam ga ganjao sa grabljama, da mu ne zarđaju zupčanici od stojanja:

2mm8r42.jpg
 
Stvarno. Kakva mu je to plinska ringla mesto usisne cevi? :sta:
Post je spojen: [time]1280302859[/time]
_________________________________________________
I malo mi se ne sviđa kako je rešio problem rotacije. Npr ako ide putem, ljudi koji su mu sa desne straneje neće ni videti. Zato sam ja svoju izdigao iznad kabine - em nemaš disko klub unutar kabine, em se vidi rotacija iz svih pravaca. Ali da ne idem u off...
 
Matić je napisao(la):
na auspuhu ima namotana čelična mrežica koja ima ulogu iskrolovca, pa te možda to buni....

Attila M. je napisao(la):
Stvarno. Kakva mu je to plinska ringla mesto usisne cevi? :sta:
Post je spojen: [time]1280270459[/time]
_________________________________________________
I malo mi se ne sviđa kako je rešio problem rotacije. Npr ako ide putem, ljudi koji su mu sa desne straneje neće ni videti. Zato sam ja svoju izdigao iznad kabine - em nemaš disko klub unutar kabine, em se vidi rotacija iz svih pravaca. Ali da ne idem u off...
Rotacija mora biti tamo postavljena jer inače nemože da ga utera u garažu....

MONTOYA je napisao(la):
najzad Mićo da poteraš pravu mašinu :D ::svaka cast::
Dalo bi se uraditi par prepravki, pa bi bila sasvim solidna mašina od mališe, ali i ovako može da posluži svrsi, kad su svi ostali zauzeti....
 
Ovako, imam jedno pitanje na hidrauliku od IMT-A 565 kuglica je za dizanje.
A, ona rucica od kipe sta bi se desilo kad bi nju do gore digo jer vidim da i ona iam neku mogučnost dizanja.!?! :sta: :sta:
 
Drugu stavi dole u obelezeni prostor izmedju strelica. nevalja ni mnogo nisko da je spustis. A nesmes dizati drugu rucicu sem ako ne kipujes. Druga se koristi npr. za regulaciju dubine oranja i li bilo koje druge prikljucne masine. Nadam se da sam potrevio odgovor na tvoje pitanje ili si ti pitao nesto drugo? Pozdrav :cao:
 
Kada bi nju digao do gore poluge bi se podigle do samog kraja ali bi pumpa i dalje pravila pritisak i ako ti ne funkcionise sigurnosni ventil na pumpi vrlo je moguce da bi ti pukla ploca hidraulika zato to nemoj da radis!
Inace, tom malom rucicom podesavas reagovanje hidraulika - brzo/sporo i plivajuci hidraulik.
 
@Mityoo

Ne, ne, mislimo baš na onu stvarčicu srebrne boje što stoji na mestu cevi za usis vazduha (ona cev što vodi u uljani prečistač vazduha). Direktno je ispred šajbe i baš upada u oko. :ppozdrav:
 
Attila M. je napisao(la):
@Mityoo

Ne, ne, mislimo baš na onu stvarčicu srebrne boje što stoji na mestu cevi za usis vazduha (ona cev što vodi u uljani prečistač vazduha). Direktno je ispred šajbe i baš upada u oko. :ppozdrav:
pa to je neki centrifugalni separator prašine, samo što nije njegov fabrički, nego neki aluminijumski od neznam ni ja čega....
North ARMY je napisao(la):
Koje bi prepravke uradio ?? :D
Naprimer:
Pedala gasa (navikao sam na nožni gas)
otvaranje prozora (mala je kabina, a samo zadnje staklo se otvara a i ono malo pa nema dovoljno cirkulacije vzduha i strašno je toplo u njemu)
Udobnije sedište (ovo koje je u njemu mi je mnogo neudobno)
Kočnice namestiti da rade kako treba(nevolem kad nikad nisam siguran da mogu da se zaustavim kad ja hoću)
Blatobrani na prednje točkove(nevolem kad baca vodu i blato na i u kabinu)
I tako još koješta... ovo sam se na brzinu setio.... Sa vitalnim delovima traktora(motor, menjač, hidraulik) sam uglavnom zadovoljan, i jedino mi fali kvačilo kardana koje je kod zetora nezavisno od pedale kvačila motora, ali tu baš i nema leka... tako da bi to nekako navikao...
 
Nazad
Vrh