IMT

Kad sam kupio rakovicu 76 dobio sam napred celu garnituru tegova,posto je hidraulik volan nisam skidao jedno vreme te tegove,za 3 meseca sam osisao gume na pola.Skinuo i nikad nisam vratio,ostao samo onaj prvi teg i ponekad stavim jos jedan zbog silo kombajna ili tezeg prikljucka.
 
Ja od prvog dana kupovine do danas nikad skidao tegove IMT 577 DV a cuo sam i da se prednji trap manje haba sa tegovima nego bez, meni to bas i nema logike ali meni traktor nekako krnjavo izgleda bez tegova.Mozda ako je traktor bez prednje vuce i netreba ih stalno nosat
 
Kod Vlade je kardan od prednje vuce sa leve strane. Tockovi kod DV se steluju da prednja strana bude 4-8mm kraca od zadnje strane i nema problema sigurno. Moguce da mu je jeo gume ako je napravio dosta sati u oranju sa plugom ravnjakom.

Ok, kardan s druge strane, to nisam znao a ovo ovlačenje točkova s prednje strane pije vode samo za radijalne gume, provjereno i ispitano. Ja na 549 ne mogu skinuti tegove kad su sastavni dio felge, napravio sam ih 100% paralelne i nikakvih problema više namam s jedenjem guma a u žetvi po vralom asfaltu se iz dana u dan primjećivalo kako prednje gume doslovce nestaju.

Kod mene je tvornički bio naštiman zatur točkova s prednje strane na 8mm. Probao sam ga smanjivati, ništa, traktor se znao otimati po cesti. Čitajuć britanski forum, vidio sam da i pojedinci tamo imaju poteškoća i jedan je napisao da je isturio sasvim malo prednje točkove i da se njemu od tad prednje gume jedu puno manje. Kod mene su već godinama skoro paralelni točkovi, tj za 1-2mm su istureni, na ravnici se ne mora vršiti nikakva korekcija volanom dok to na zaturenim točkovima nije bio slučaj, stalno ga moraš "hvatati" po cesti.

Ne znam kako se 577 ponaša ali svakako se treba malo poigrati dok se ne nađe neka zlatna sredina.

A i sama kvaliteta guma jako utječe na ubrzanu potrošnju tako da i to treba uzeti u obzir.
 
Da meni je kardan sa leve strane. Ide on dobar deo leta bez tegova. Provericu raspon tockova jos jednom,jel najbolje kad se meri raspon meriti od felne do felne ili od gume do gume? Nije to neki problem,samo me nervira sto je ne trosi ravnomerno.
 
Ranije u temi je pominjan neki termostat iz putnickog programa koji bi odgovarao za IMT.

Uspeo sam da nadjem oznaku takvog, Calorstat TH5962.82J. Precnik 54mm, temperatura otvaranja 82*C. Ugradjivan je u VW, VW broj dela je 032121110F i 03L121113A

Trebalo bi da pase, pod uslovom da je precnik IMT termostata 54mm. Da li neko zna da li je to taj precnik ?
 
Ranije u temi je pominjan neki termostat iz putnickog programa koji bi odgovarao za IMT.

Uspeo sam da nadjem oznaku takvog, Calorstat TH5962.82J. Precnik 54mm, temperatura otvaranja 82*C. Ugradjivan je u VW, VW broj dela je 032121110F i 03L121113A

Trebalo bi da pase, pod uslovom da je precnik IMT termostata 54mm. Da li neko zna da li je to taj precnik ?
Petre mozes da uzmes termostat od renoa 4,ubacuje se u crevo.
 
Ljudi jel zna neko gde bih mogao naci cilindar tocka za 560, (mokro kocenje) ili set za reparaciju ako ga je moguce reparirati?

Послато са SM-J710F уз помоћ Тапатока
 
Manji je problem sto je mokro, nego je vlazno

Послато са SM-J710F уз помоћ Тапатока
 
Hvala ti kolega, nasao sam u juselu.

Послато са SM-J710F уз помоћ Тапатока
 
Ranije u temi je pominjan neki termostat iz putnickog programa koji bi odgovarao za IMT.

Uspeo sam da nadjem oznaku takvog, Calorstat TH5962.82J. Precnik 54mm, temperatura otvaranja 82*C. Ugradjivan je u VW, VW broj dela je 032121110F i 03L121113A

Trebalo bi da pase, pod uslovom da je precnik IMT termostata 54mm. Da li neko zna da li je to taj precnik ?

ja ne kontam
kako si našao koji odgovara,ako pitaš može li taj?
ja ti mogu dati kat brojeve termostata za koji hoćeš auto,al to ničemu ne služi jer ne znamo koji paše
 
Petre mozes da uzmes termostat od renoa 4,ubacuje se u crevo.
Znam, to mi je alternativa ako ovo ne uspe. Vise mi se svidja fabricka varijanta.

ja ne kontam
kako si našao koji odgovara,ako pitaš može li taj?
ja ti mogu dati kat brojeve termostata za koji hoćeš auto,al to ničemu ne služi jer ne znamo koji paše

Pogresno sam se izrazio, nasao sam termostat koji vrlo verovatno pase ali ne zelim da nekog slazem, vec mi je potrebno neko da potvrdi da je precnik IMT termostata 54mm. Ja cu svakako naruciti ovaj termostat pa kad licno proverim javljam.

Pase od Zastave i juga

E to je informacija koja mi je bila potrebna, po katalogu na yuga 45 ide 54mm termostat koji otvara na 88 *C, Calorstat TH1473.88J. TH5962.82J je istog precnika, samo otvara na 82*C sto je gotovo identicno fabrickom termostatu.

Evo i sinisa1979 kaze da je fi termostata 54mm
http://poljoinfo.com/showthread.php?239-IMR-Rakovica&p=570966&viewfull=1#post570966
 
Jel' zna neko oznaku iglicastog lezaja koji se nalazi na kardanskom vratilu od imt 539, htio bih promijeniti vratilo, pa predpostavljam da je tesko skinuti stari lezaj bez ostecenja. Probao bih naci nov u kvalitetu ako je u standardu, valjda nije sta namjensko.
 
Nazad
Vrh