IMT

Veruj mi da ni sam nisam spreman za eksperimentisanje.Kočnice lepo rade pa ne bi da se igram.
 
U volan od starijih Steyr traktora u volan ide atf ulje,u moju imt 210 sto je bio kod mene sam sipao atf u volan ali nikad nisam probao niti cuo da ga neko sipa u kocioni sistem.
 
Ja mislim da jedino onaj sitroen sto ima hidraulicno vesanje koristi isto ulje za vesanje i za kocnice i za servo svi drugi sistemi koriste kociona ulja i nista deugo al opet ako taj sitroen koristi mozda ima neke logike i sa atfom u kocnicama pogotovo ako je traktor u pitanju.
 
Proveo danas 11 sati u traktoru i nisam imao nikakvih problema sa kočnicama...

Послато са SM-J530F уз помоћ Тапатока
 
Mixer zato nisi imao problema jer ulje nije došlo do glavnog kočionog.... Ja bi to ispustio i to tako što bih svuk'o crevo sa glavnog,pustio ulje,skinuo posudu dooobro oprao,vratio nazad i sipao novo ulje a ti kako hoćeš. ATF je masno ulje i nije za kočnice. Jednom kad dođe do gumica napraviće ti harakiri. Veruj mi 90-ih smo se nagledali svega i svačega u kočionim sistemima. Od zejtina,motornog ulja,hidrauličnog ulja (misle ako su kočnice hidraulične pa valjda može traktorsko hidraulično ulje da ide) do rakije.
Ima sistema gde ne ide UK ulje, ali IMT nur bremse oil DOT3 - DOT4 - DOT5.
 
Ja mislim da jedino onaj sitroen sto ima hidraulicno vesanje koristi isto ulje za vesanje i za kocnice i za servo svi drugi sistemi koriste kociona ulja i nista deugo al opet ako taj sitroen koristi mozda ima neke logike i sa atfom u kocnicama pogotovo ako je traktor u pitanju.
U citroen ide LHM ulje, tako sipam u kočnice u Internacional i radi odlično. To ulje ide u mokre kočnice. U bocu od ulja.


Poslano sa mog HTC Desire 828 koristeći Tapatalk
 
InternationalNisam znao koje ulje ide ali znam da je zajednicko za sve sisteme. Kako god bilo treba sipati ono sto propisuje proizvođač i nema greške.
 
Poslednja izmena:

Kolege kaplje mi nafta na ovom krugu na bos pumpi u pitanju je 539,jel zna neko kako da resim to,usvinji mi ceo motor
 
Zalomila mi se dva srafa (brezona) tamo napred kod kocnica sto drze prednji kraj kabine na imt 539, kako sad da ih izvadim,znam da treba busit i ubacivat onu kao ureznicu sa kontra navojem ali kako je to zapeklo i koroziralo bojim se da i to ne zalomim pa tek onda sledi veselje
 
Zalomila mi se dva srafa (brezona) tamo napred kod kocnica sto drze prednji kraj kabine na imt 539, kako sad da ih izvadim,znam da treba busit i ubacivat onu kao ureznicu sa kontra navojem ali kako je to zapeklo i koroziralo bojim se da i to ne zalomim pa tek onda sledi veselje
Mi smo pre par godina imali isti problem i uspeli da izvadimo,doduse malo sporije je islo busenje(tvrdi srafovi) a posle toga smo mu namestili dodatno ojacanje ispod
 
One kabine od 560 i 577 stari tip su imale napred onaj nosac sto se prvrtao gde onaj poklopac otvor gde se podesava lamela to je bila prava stvar tako nesto slicno bi trebalo napravit,nego reci mi jesil uvrtao i kontra navoj ili samo busio zalomljeni sraf
 
Busio pa nabio torex i odvio

- - - - - - - - - -


Tako smo i namestili nosac,a sraf smo probusili nabili torex i odvili
 
Pitanje za ozbiljne. :)

Kako su se pokazali IMT 542-549 godiste proizvodnje negde u periodu od 2003-2006, sa onim tankim krovom na kabini(zaboravio da slikam)...? Ima oko 1500rh pravih, stim da verovatno nikada u njivi nije bio i jedini prikljucak mu je bila prikolica, koristio se samo za po selu/asvaltu 95%, ali je ostavljen davno u supu i gume su se izduvale i tu gde su bile presavijene su istrulile i popucale od stajanja.... Pre par godina samo stavljene sve 4 nove gume napravile mozda 100rh vozanja po asvaltu, i od tada opet stoji.... Gledao sam ga jos pre oko godinu dana mozda i vise, ali tada nije bio na prodaju... Sada je javio da jeste. Trazi oko 3500-4000e za njega... Skroz sam zaboravio, ali mislim da ima fabricki hidro volan,...( Da li je uopste bilo tada fabrickih sa hidro volanom...? ) Traktor bi radio samo povrsinske radove u ispomoci starijem bratu ako slucajno stane.... Plug spremac tanjiracu nikada ne bih video... Da li se uopste vredi upustati u tako nesto i razmisljati o tome, ili je kvalitet delova los i za izbegavati...? Zeleo bih da Cujem Vase misljenje....?
 
Nazad
Vrh