IMT

Ma nije skoro sam menjao kocnice a culo se i pre toga. Da li moze da bude luft konusno tanjirasti zupcanik?
 
Ruka na 539 kakva je kod mene bila tvornička:




Ruka na komšijinom 539 koja ima kataloški broj kao i IMT 540:





Odmah počeo listati oglase i jedan 540 se prodavao u djelove i odmah sam išao po te ruke. Volan je osjetno lakši za motanje.

Bobo, problem nije ovo sto si slikao vec do neprecizno napravljenog kucista volana, sastavljeno kuciste van traktora ti ne mozes normalno motati jer rupe nisu u osama, nadje se neko ispravno ali i corava kokos nadje zrno. Za ovu izradu koja pravi mala privreda za imt je cak i ona sto pravi belarus kvaliteta i preciznost japanskog seika u odnosu na one cccp mehanicke "vekere" koji su se nekad pravili.
 
Ne kažem da je ovo problem kod MIRMAG-a, samo je NA napomenuo da se na ovaj način može olakšati otpor na volanu pa sam zato i postavio slike...
 
Ne kažem da je ovo problem kod MIRMAG-a, samo je NA napomenuo da se na ovaj način može olakšati otpor na volanu pa sam zato i postavio slike...

To je rjesenje za laksi volan ako je "normalno" lagan ili ispravan. Recimo ovih dana popravka imt je nocna mora , indijci prave djelove koji nisu 100% kompatibilni sa original IMT djelovima. Zavisno od kog indijskog proizvodjaca ali neki djelovi se moraju preradjivati , recimo na korpi itd. , popravka imt postaje nocna mora za majstore koji hoce da posteno urade svoj posao.
 
Ma nije skoro sam menjao kocnice a culo se i pre toga. Da li moze da bude luft konusno tanjirasti zupcanik
Može da bude i da je popustio tanjirasti na šarafima al to su nagađanja dok na skineš lijevu trubu dole.Onda sve prekontroliši al može i neko iskusan da ga cima napred nazad dok je u brzini obično prvoj Ako se ne vraća na trzaj i pritom se čuje zvuk popustio je.
 
E sad jos vise verujem u onu pricu kad je Bobo govorio da neki ljudi 2-3 god.nisu znali za 4-5-tu.Malocas stignem kuci tako sto sam vozio celi 12km po magistrali u 4,i to ne bi sad znao da me ne pozove drugar da me pita zasto se vucem kao puz po putu/video me u prolazu/,a ju mu samouvereno jos kazem "Pa to je to pun gas peta u sredini menjac napred...i jos mu obrazlazem kako su to price jer vidim da jedva da je malo brzi od fergusona"Cirkus...:osmeh:sad ce dodje da ga vodim na pice sto me kaze edukovao:sta:Jbg to je to kada ga vozim jednom mesecno i permutujem da je kao na autu.
 
To sam ja pisao. Slučajno sjeo u komšijin 539 jednom prilikom i vidio da ima dosta lakši volan od mojeg i vidio sam da on tvorničli ima ugrađene te "gornje ruke" na rukavcima. Odmah sam kupio od 540 te ruke i ugradio kod sebe i volan je dosta lakši a ne gubi se ništa na anšlagu. Još je netko na forumu produžio tvorničke ruke i dobio dosta lakši volan.

I ja sam to uradio slikacu sutra...
 
Kolege aj mala pomoc.577 mi gura ulje na na hidraulicnoj ploci..Da li je zbog toga sto nisam stavio dihtung samo sam namazao silikon ili moze biti da i pumpa pravi neki podpritisak pa da izbacuje ulje.Nisam primetio do danas.Poluge su mi bile spustene danas sam ih podigao i raspalio 10 ali nisam nista nosio traktor je isao prazan.Primetio sam da mi pada rucka za podizanje poluga ja sumnjam da se odpustila matica na rucki.Probao sam da stanem na poluge i drze...Rasklapanje mi ne gine al aj ako neko ima predstavu sta moze biti.
 
Gde ti tacno propusta ulje? Meni je dok sam stelovao hidrauliku na IMT 540 propustio na srafu cevi za kipovanje, ali to je zato sto nije bila nastelovana rucica pa je kad nije mogao vise da tera ulje u cilindar poluga, izbacio ulje tu, mozda je i tebi do rucice. Jel propusta samo kad su poluge skroz gore?
 
Sreca moja pa ne moram da skidam plocu.Skinuo sam lim kod biraca brzina obrisao lepo plocu i sve okolo kao ono pusta na maloj ploci od cevi sto ide u pumpu.Namazao sam sa silikonom i sad drzi samo sto sam izgleda preterao pa sad jako tesko propusta ulje izgleda da sam zacepio rupicu.Al to cu sutra da sredim ako je do toga...
456e6fdfee66421d8d766a4e9c9f7b23.jpg
 
Da pitam ove stručne ljude za savet.Na mom 539 primetio da na boci od kompresora,na onom dole ispusnom ventilu ide crno ulje kad pritisnem da malo izađe kondenzat.Ranije bi išla samo voda, a sad crno ulje.Kompresor radi ali mi se čini malo slabije.Šta je u pitanju?
 
Nazad
Vrh