IMT

Ne nego na dvokraku polugu kroz koju se provlaci podizno vratilo u stvari ona nije dvokraka nego podeljena na dvoje u nju ili na nju se naslanja klipnjaca koja je povezana odnosno ispod klipa pravi naziv je izbrazdana ppoluga mislim nisam siguran to se sve u praksi lepo vidi kud se sta krece i dokle dolazi .
 
Ne nego na dvokraku polugu kroz koju se provlaci podizno vratilo u stvari ona nije dvokraka nego podeljena na dvoje u nju ili na nju se naslanja klipnjaca koja je povezana odnosno ispod klipa pravi naziv je izbrazdana ppoluga mislim nisam siguran to se sve u praksi lepo vidi kud se sta krece i dokle dolazi .

Ako mislimo na istu stvar, ja zbilja nikad nisam ni znao da to "koljeno" može doći u kontakt s tanjurastim zupčanikom? Da je ne znam kako loše podešen hidraulik, bezbroj puta sam se sa zakopčanom tanjuračom "objesio" s 539 da su zadnji točkovi bili u zraku i probavao sam i rikverc i naprijed da se izvučem i nikad problema...

Stvarno prvi glas. Možda to dođe kad se pikse na vratilu pojedu pa vratilo "propadne" prema tanjurastom al opet mi ne ide u glavu kako se ta dva djela mogu dodirivati- Baš ako bude prilike skidati poklopac hidraulika kod koga, garant ću se sjetiti to pogledati.
 
Ne znam na sta si mislio ali kod 533/9 nista od hidraulike nije u "dometu" tanjirastog, kucistem su podijeljeni a kroz onaj mali otvor na vrhu iznad konusnog mislim da poluge nemaju sanse da dodju do tanjirastog. Mozda se nismo razumjeli ali eto
 
Da baš tako razumete obojica ovo za kontakt sa tanjirastim odnosise na 558 560 565 567 577 kod malih nije u dometu najbolje se vidi kada se vadi tanjurasti napolje a ploča gore pa kad poluge odu previše dodje do kontakta kod malih 533539 nemože do toga doći tanjirasti stoiji sa druge strane mislim na drugu stranu se i vadi pa sam tanjirasti je izmešten jedno tri centa na drugu stranu pa nema ni kontakta.malo za posmatranje kad se otvara kad se rade kočnice menja semeringa ona dva svašta može da se vidi.

- - - - - - - - - -

A mene je to ponelo da razmišljam kad sam vido tanjirasti po polla kao ošmirglan sav se sija a druga polovina mat crna od ulja poluga koja ga dohvatila obradjena kao glodalom .
 
Tako je ,kako ko zove ja sam čito u katalogu,kod onih gde je tanjirasti sa desne nemože dovatiti tanjirasti tu može na kucište a kod onih gde ide sa leva ide direkt na tanjirasti eto to je najveći problem kad je hidraulik raštelovan i kakve su posledice.
 
Nema teoretske sanse da cese tanjirasti,prosle zime sam ga menjao i nema dodirnih tacaka sa hidraulikom.Ove zime sam toliko puta skidao plocu hidraulike da sam odlepio,oblik odlivka kucista je takav da nedozvoljava
 
Piso sam nije mi pukla ploča nikad a nisam bio prisutan kad pukne ali potpisujem da je to uzrok, od pritiska mislim da nemože ima ventil nikad nisam našao da je ventil blokiro obično odliva ispod norme koju bi moro držati.

- - - - - - - - - -

Nema teoretske sanse da cese tanjirasti,prosle zime sam ga menjao i nema dodirnih tacaka sa hidraulikom.Ove zime sam toliko puta skidao plocu hidraulike da sam odlepio,oblik odlivka kucista je takav da nedozvoljava
Ništa čudno nedodiruje znači dobro je podešen ,nepratiš, to se desi kad digne previše postoje norme koje su dozvoljene kako za male tako i za velike traktore a kad se loše podesi ili se rašteluje može da ide puno dalje .

- - - - - - - - - -

koji traktor imaš

- - - - - - - - - -

samo izvadi dif a da vidiš kad ručno dižeš gde sta ide i koliko se pomera.
 
Žare ovog puta nisi u pravu. Klipnjača-izbrazdana poluga ne može dodirnuti dif. A što se tiče sigurnosnog ventila,jako su retki slučajevi ali se desi da zaglavi... Pogotovo kada voda udje u menjač.
 
Samo skinite čizmu i gledajte a neko nek podize poluge rukom dotle nemam šta raspravljati pa kad se uverite onda mozemo ako nisi radio ovo sto pisem to št o prepostavljate to ostavi za sebe.
 
Ma nema šanse a koliko znam SVAKI imt ima tanjurasti s lijeve strane, nema ni jedan s desne tako da mi ni to nije jano o čemu se priča. Ta tzv. Šapa kad se hidraulik previše podiže upire u okomiti dio kućišta, i pošto poluge ne mogu ići višlje od te točka cilindar hidraulika koji je vezan za prednji kraj poklopca kreće prema prednjoj strani traktora i zato poklopac hidraulika i puca gdje puca ako se desi neko preopterećenje ili se neispravno koristi izvod za kipanje Sigurnosni može odraditi jednu određenu količinu ulja ali ne može na nekom većem gasu propustiti toliko ulja da rasterećuje cilindar i tako ne slomi ploču hidraulika.
 
Pokusavao sam uzeti nesto visoko sa zadnjim utovarivacem, pa nisam imao dovoljnu visinu poteznica.Onda pocetnicka greska, pomaknem granicnik na hidrauliku, bez da provjerim imaju li poteznice jos slobodnog hoda.Dalje je islo lako, kada je sapa oslonila od kuciste, a pumpa gurala ulje negdje je moralo izaci, i ispostavilo se da je cilinar bio najslabija tacka.To kad je zveknulo, k'o m48, sav sam poskocio, i eto prezivio poklopac a cilindar zvekn'o i dobro da je tako mnogo je jevtiniji od poklopca. Inace 560 je traktor.
 
E tako je to objasnise Matic i Sova samo sto u nasim glavama mislimo da je od pritiska i ulja uopste nemamo pravu sliku kud se dole sta krece a nisu dzaba propisane visine dokle smeju da putujnu ramena kad se naslomi metal na metal sila je og romna pa je pocepa ko trule gace daje od ulja i tereta pukla bi cim odvoji teret od zemlje nego na kraju kad nema vise gde . Da dodam rupa na ventilu moze da propusti i duplo vise ulja u minuti nego sto pumpa gura.

- - - - - - - - - -

E sad da pojasnim kod malih imt 533 539 540 542 549 znaci traktori koji nemaju bocni reduktora kod njih diferencijal ide sa desne strane a kod velikh sa leve bas zato sto imaju bocne reduktore sto kroz reduktor se menja pravac rotacije poluosovina .Pa kod ovih velikih je putanja sape tacno iznad diferencijala a kod malih je dif malo smaknut iz te putanje.
 
E tako je to objasnise Matic i Sova samo sto u nasim glavama mislimo da je od pritiska i ulja uopste nemamo pravu sliku kud se dole sta krece a nisu dzaba propisane visine dokle smeju da putujnu ramena kad se naslomi metal na metal sila je og romna pa je pocepa ko trule gace daje od ulja i tereta pukla bi cim odvoji teret od zemlje nego na kraju kad nema vise gde . Da dodam rupa na ventilu moze da propusti i duplo vise ulja u minuti nego sto pumpa gura.

- - - - - - - - - -

E sad da pojasnim kod malih imt 533 539 540 542 549 znaci traktori koji nemaju bocni reduktora kod njih diferencijal ide sa desne strane a kod velikh sa leve bas zato sto imaju bocne reduktore sto kroz reduktor se menja pravac rotacije poluosovina .Pa kod ovih velikih je putanja sape tacno iznad diferencijala a kod malih je dif malo smaknut iz te putanje.
U pravu si
 
Nazad
Vrh