IMT

Mislim da su bolji suvi grejaci od fabrickog ako nista brze se zagreju. Da li ima neke prevelike potrebe za njima ako je motor generalno uradjen - nema. Da li skodi da ih imate - ne skodi.
Samo treba poklopce pretkomora izbusiti i napraviti reducire kod strugara, a kad je vec sve rastavljeno sto da ne, nije skupo.

A sto se tice poboljsavanja 558 sa drugim motorom, prednjom vucom, novom kabinom itd.
Da li je to posle takvog tretmana i dalje 558 ? On i dalje nema vise od 2-2.5 t mase i fabricki menjac sa samo 3 brzine i slab hidraulik (kao na 533-539). 577 DV plus nova kabina mnogo bolja opcija OSIM u vocarstvu gde tako nabudzeni 558 i te kako ima smisla. 577 nema sanse da udje u redove, presirok je, dok 558 nekako i moze. Naravno za takav vocarski traktor 533-549 je mnogo bolja baza bas zbog jos kompaktnijih dimenzija. 542/549 sa duplom vucom, i M34 motorom je odlican traktor za rad u vocnjaku.

I da vecina automobilskih releja grejaca drzi upaljene grejace tacno do trenutka prekida verglanja. Tek auti noviji od 1990. otprilike imaju dogrevanje 15s pa do cak 2minuta radi boljeg rada na hladno. Ti releji su malo komplikovaniji za ugradnju jer takodje motor mora da ima senzor temperature specijalno za relej
 
Sto su bolji ''suvi'' grijaci, jel' sto ne prave plamen u usisnoj grani? Naravno da je bolja opcija ispravan fabricki grijac sa naftom i ispravna brava paljenja.
 
Evo ovdje je još pred kućom starog gazde 29.12.2009.g. :


Ovo je s puta kući:


Jedna kad je stigao kući:


I jedna ovako:


Naspram starijih modela ovaj noviji ima PUNO komforniju kabinu uključujuć prednje i zadnje komande, sjedalo, prostranost, grijanje šajbe koje se otvaraju i bočne i zadnja. Novi ima hidraulični volan, drugačiji prednji utovarivač s nosačima gdje se može proturiti kardan prednje vuče bez problema, pumpa hidraulična spojena direkt na radilicu s prednje strane... Možda ima još čega ali to su glavne razlike.

Ima još slika, ove su najljepše od svih ;) Inače IMP SKIP B-51 ako koga zanima oznaka ovog modela. Stari je BN-77, BN-79, BN-80, BN-81 (ima još modela ovo iz glave nabrajam) Od kojih mi se BN-77 najviše sviđa zbog pravog bočnog pomaka ovo što ostali imaju je golo govno ako se radi na tjesnom prostoru. Ne znam zašto su to mjenjali...
Bobo jel moze slika kako je hidraulicna pumpa spojena direkt na radilicu,nije nista hitno.hvala unapred
 
Na remenici radilice ima gumena spojka koja je proturena između koljevke i hladnjaka i koja ide direkt na prednju stranu. Pumpa stoji unutar nosača prednjih tegova i odozdol je zaštićena debelom pločevinom da se ne ošteti. Slika sad nemam al bit će uskoro ak ose sjetim pošto sam 15km od bagera trenutno...
 
Sa suvim grejacima ne možeš nikako ugušiti motor. Predugo koriscenje fabričkog grejača potroši sav kiseonik iz usisne grane i motor teško pali. Prekratko i ne zagreje se dovoljno. Sa suvim grejacima nema potrebe za vremensk relejem jer se retko kad koriste. Uključiš izbrojis 5-15s u zavisnosti od spoljne temperature i palis. Da ne valjaju ne bi ih ugradjivali u bukvalno svaki dizel auto. Vuku po 10ak ampera svaki pa puta 3 ili 4. Anlaser vuce 300+ A. Dakle oko 10ak %. To jeste mana ali nije znacajno. Fabrički grejac može da procuri ovi ne mogu.

E da grejače nikako ne povezivati direktno na bravu ako želite da vam traje više od 3 paljenja. Samo preko releja(običnog od 30A), najbolje za svaki grejac po relej, eventualno 2 po releju. Ako je relej 50A onda može i 3 na 1
 
Na remenici radilice ima gumena spojka koja je proturena između koljevke i hladnjaka i koja ide direkt na prednju stranu. Pumpa stoji unutar nosača prednjih tegova i odozdol je zaštićena debelom pločevinom da se ne ošteti. Slika sad nemam al bit će uskoro ak ose sjetim pošto sam 15km od bagera trenutno...
Kolega mozda to nije lose resenje i za klasicni 577 za dodatnu hidrauliku.sigurno je jace i bolje nego ona njegova pomocna pumpa?

- - - - - - - - - -

Sa suvim grejacima ne možeš nikako ugušiti motor. Predugo koriscenje fabričkog grejača potroši sav kiseonik iz usisne grane i motor teško pali. Prekratko i ne zagreje se dovoljno. Sa suvim grejacima nema potrebe za vremensk relejem jer se retko kad koriste. Uključiš izbrojis 5-15s u zavisnosti od spoljne temperature i palis. Da ne valjaju ne bi ih ugradjivali u bukvalno svaki dizel auto. Vuku po 10ak ampera svaki pa puta 3 ili 4. Anlaser vuce 300+ A. Dakle oko 10ak %. To jeste mana ali nije znacajno. Fabrički grejac može da procuri ovi ne mogu.

E da grejače nikako ne povezivati direktno na bravu ako želite da vam traje više od 3 paljenja. Samo preko releja(običnog od 30A), najbolje za svaki grejac po relej, eventualno 2 po releju. Ako je relej 50A onda može i 3 na 1
cuo sam da je nekada imt 533 imao slavinicu kojom se rucno zatvarao protok nafte ka grejacu,valjda zbog sigurnosti
 
Sa suvim grejacima ne možeš nikako ugušiti motor. Predugo koriscenje fabričkog grejača potroši sav kiseonik iz usisne grane i motor teško pali. Prekratko i ne zagreje se dovoljno. Sa suvim grejacima nema potrebe za vremensk relejem jer se retko kad koriste. Uključiš izbrojis 5-15s u zavisnosti od spoljne temperature i palis. Da ne valjaju ne bi ih ugradjivali u bukvalno svaki dizel auto. Vuku po 10ak ampera svaki pa puta 3 ili 4. Anlaser vuce 300+ A. Dakle oko 10ak %. To jeste mana ali nije znacajno. Fabrički grejac može da procuri ovi ne mogu.

E da grejače nikako ne povezivati direktno na bravu ako želite da vam traje više od 3 paljenja. Samo preko releja(običnog od 30A), najbolje za svaki grejac po relej, eventualno 2 po releju. Ako je relej 50A onda može i 3 na 1
Zasto ce potrositi kiseonik, kad se upali nafta, ''pukne'' u grani, pa neces vise drzati kljuc na grijanju nego startujes motor. I dok motor ne ''sastavi'' imas konstantno plamen, a to valjda nesto znaci, dok kod suvog to vazduha sto je ugrijao izbaci u prvom krugu radilice napolje. Bar moje misljenje.
 
Ja sam vec ranije pisao da ti kako ste ih sad nazvali suvim grejacima nista NE VALJAJU efekat ni 20% u odnosu na automobilske motore,pogotovu kod 533 gde anlaser jedva okrece a kada povuku 30-40 Ampera onda aku,jos teze vrti.Bez fabrickog grejaca BAKLJE nema boljeg resenja.

- - - - - - - - - -

I ko je dosao do stadijuma da mu motor tesko pali i po minut nakon toga sastavlja rad,umesto modifikacije bolje neka razgleda paletu ponuda delova za generalnu,i tu nema promasaja.
 
Ja na 558 imam "suve" grejače od Golfa 2. Jeste da kad zavergla izbaci onaj topao vazduh ali oni vuku 40A struje i veoma brzo se ugreju 10-20sec. Ja kad palim grejem prvo "baklju oko 2min" i onda priključim suve na 20 sec i evo jutros upali. Jedino me muče akomulatori pa moram sa kola da prespojim. Loš kvalitet akomulatora i na velikom minusu ne mogu da zaverglaju dovoljno dugo jedva par sekundi i onda loše. Povrate se oni ali džabe kad trebao da upali oni zajebali.
 
Zasto ce potrositi kiseonik, kad se upali nafta, ''pukne'' u grani, pa neces vise drzati kljuc na grijanju nego startujes motor. I dok motor ne ''sastavi'' imas konstantno plamen, a to valjda nesto znaci, dok kod suvog to vazduha sto je ugrijao izbaci u prvom krugu radilice napolje. Bar moje misljenje.

JAKO GRIJEŠIŠ!

Dakle bravicu na IMT kad gurneš u lijevo na prvi zub, uključuje se grijač. kad "pukne iz grane" ključ se zakreće na drugi zub u lijevu stranu jer na tom zubu grijač i dalje radi dok anlaser okreće motor i tu traktor pali ko mina. Pisao sam ovo VIŠE puta al očito da nitko ne čita.

Vidio sam bezbroj ljudi, uključi griječ u lijevo, kad se čuje puckanje on gasi grijač i pali ga zakretanjem ključa u desno. Džabe grijanja takvog...

Traktori koji imaju jednu bravicu i za kontakt i za paljenje (nove linije IMT traktora), oni UVIJEK prilikom paljenja uključuje grijač samo ovisi o vanjskim uvjetima oćeš ga čekat da se javi ili ćeš samo paliti.
 
JAKO GRIJEŠIŠ!

Dakle bravicu na IMT kad gurneš u lijevo na prvi zub, uključuje se grijač. kad "pukne iz grane" ključ se zakreće na drugi zub u lijevu stranu jer na tom zubu grijač i dalje radi dok anlaser okreće motor i tu traktor pali ko mina. Pisao sam ovo VIŠE puta al očito da nitko ne čita.

Vidio sam bezbroj ljudi, uključi griječ u lijevo, kad se čuje puckanje on gasi grijač i pali ga zakretanjem ključa u desno. Džabe grijanja takvog...

Traktori koji imaju jednu bravicu i za kontakt i za paljenje (nove linije IMT traktora), oni UVIJEK prilikom paljenja uključuje grijač samo ovisi o vanjskim uvjetima oćeš ga čekat da se javi ili ćeš samo paliti.
Neverovatno da i ja znam ljude koji ne znaju da postoji letnje i zimsko paljenje. Jedino kažu da ovaj plameni ima brzi koji za par sekundi usija i može da pali ne crpi mnogo akumulator.
 
Neverovatno da i ja znam ljude koji ne znaju da postoji letnje i zimsko paljenje. Jedino kažu da ovaj plameni ima brzi koji za par sekundi usija i može da pali ne crpi mnogo akumulator.
Ja sad kad sam menjao grejac zakacim mu naftu i struju da probam jer mi se desavalo da kupim a on ne radi.
I bas me iznenadio, posle samo 3-4 sec. se usija, ne znam da li je to taj brzi ili sta li je vec, uglavnom traktor pali super.

Послато са SM-J710F уз помоћ Тапатока
 
Kad se vec spominje 558, da li neko moze da mi objasni kako da skinem hladnjak ili jos bolje ako ima neki snimak? Procurio je ...
 
Treba da kad ima naftu da se upali. Ako se ne upali ne pušta naftu. Kod starih oće da se začepi i onda ne ide nafta.
 
Nazad
Vrh