IMT

Bobo kose poluge sto idu ispod glavnih greda prednjeg utovarivaca na skipu su paralelogram?

Ta poluga je samo dio cjele sprege koja čini paralelogram. Nosač cilindra koji naginje prednju kašiku se cjeli još zakreće a ta šipka što ide ispod utovarivača ga stalno drži u istom položaju u odnosu na ostatak bagera (podlogu).
 
slike.php
[/URL][/IMG]
slike.php
[/URL][/IMG]
Poznanik se ponovio,lepo uskladjena prednja vuca radi bez greske.
 
Ovo su braca Mladenovic radili.

Послато са SM-J710F уз помоћ Тапатока
 
Ljudi, bez da se iko uvredi, za 558 + cena ugradje ima MTZ 552 sa koliko toliko udobnom i tihom kabinom, i ostane para za odrzavanje.

Послато са HTC Desire 825 уз помоћ Тапатока
 
Za cenu ugradnje prednje vuce moze se kupiti ceo traktor sa prednjom vucom tipa T40 ili Mtz 52 i imas dva traktora. Ta cena je opravdana za prave ljubitelje 558 traktora. Bio je pre mesec dana u poljo emisiji covek iz okoline Kg. sa slicnim poduhvatom. Na 558 je dodao motor S44, prednja vuca od 577 a kuciste menjaca od 565dv. Koliko ga je sve kostalo ne secam se.
 
Da kao sto kazes netreba to porediti to rade pravi zaljubljenici,plus kod 558 je velika prednost sto nije previse masivan pa kad se stavi prednja vuca penje se uz masnu banderu sto je zanimljivo ljudima u brdovitom delu Srbije.
 
I onda dodas jos malo pa kupis 820 pa jos malo onda kupis nekog zapadnjaka polovnog ali udobnog itd ovo su imali znaci taj novac ne racunas onda kupis jedan deo pa od sledecih para platis majstora da to sklepa i lakse podneses trosak .To je otprilike nasa stvarnost u poljoprivredi polako se pretvaramo u Cubu gde se voze oni oldtajmeri za koje nemaju delova nego ih sami prave,da je sve kako treba ljudi bi kupovali nove a ovi bi skupljali prasinu
 
Ugradnju prednje vuče za 2500€ u prastari 558 mi nitko ne može opravdati osim nekog ko voli IMT još više nego ja al treba biti realan...
 
Samo jedna mala ispravka, u te pare ulazi i hidraulicni volan.

Da budem iskren ni ja nisam za to, traktor je mator i tu nema dileme.
Ali opet moramo razumeti da nema bas svako sredstava da kupi drugi traktor nego mu ovo ispadne povoljnija opcija.
To sto neki kazu mogao je da kupi rusa za te pare, pa slazem se da je mogao i sigurno covek nije toliko ogranicen ali treba razumeti da postoji jedna mala "zackoljica" kod rusa.
On nije za brdovite predele, previse je visok, i ja zivim u brdovitom delu, svakakvih traktora ima ali se jos niko nije odlucio za rusa samo iz tog razloga.


Послато са SM-J710F уз помоћ Тапатока
 
Nazad
Vrh