IMT

Agro nova u S.Pazovi.Ljudi imaju sve nove delove.

Poslato sa WAS-LX1 uz pomoć Tapatoka
 
Pitao sam ja za nov reduktor menjača na više mesta i sad ono što me buni je da jedni kažu da nemaju, a drugi da ide isti reduktor kai i na IMT 539, e sad da li je to tako kao što ovi drugi tvrde.
 
Poklopac hidr bi mozds trazio polovan dobar, jer novi bez icega je dosta skup, i opet najbolje staviti gore sve novo, barem balansnu oprugu
 
pozdrav svima,nebih da skrecem sa teme ali me interesuje dali neko zna dali mogu na imt 558 da idu prednje gume 6.50-16 ali dijagonalne ili kako ih neki zovu vucne,proizvodjac firestone...hvala,poz.....
 
Svaka s oznakom 6.50-16 je dijagonalna guma. Čini mi se da mješaš pojmove...

Ti želiš naprijed staviti gume kao što idu za traktore s prednjom vučom? Ako je tako, nemoj, slaba opravljivost po blatu, pošto nemaš prednju vuču te gume kupe blato u sebe i jako se slabo čiste. Skoro su duplo skuplje od običnih guma, volan zna vibrirati u vožnji po asfaltu kad se takve gume namontiraju a montažom "vučnih" guma po ničemu nisi u dobitku, možeš samo izgubiti...
 
Ciji poklopac hidrulike kupiti indijski ili onaj domaći koji je bolji.
Upravo malo pre pricao sa drugom, on kupio nov indijski, kaze nije precizno odliven (ruzno izgleda), zatim, rupe gde se srafi sediste su bez navoja. On primetio tek kada je sve sklopio i hteo da namesti sediste. Tako da je morao skidati i nositi kod strugara da mu reze navoje.
Kaze hidraulik nije precizan kao pre pa je u oranju imao problema.
Skoro ga je zamenio sa originalnim polovnim i sve je ok.

Послато са SM-J710F уз помоћ Тапатока
 
Na 533 hoce pustit ulje sa lijeve strane dole gdje je ventil za pritisak....ima neka rupica fabricki i tu pusta....Zna li neko razlog,a ventil je skidat i preciscen
 
Razlog je pritisak a onaj dekl loše rješen mora dobar dihtung i diht masa namazati.A ta rupica je odozdo od vijka što drži karter nepušta zbog nje.Mene je mučila bakarna podloška na onoj cjevi što ide od tog dekla gdje ventil gore na kućište filtera.Pusti ulje i salije pod dekl reko bi da pušta ventil a curi ispod podloške.Ako nisi stavio nove podloške obrati pažnju možda ti s nje sliva a ti misliš da je na ventil
 
Upravo malo pre pricao sa drugom, on kupio nov indijski, kaze nije precizno odliven (ruzno izgleda), zatim, rupe gde se srafi sediste su bez navoja. On primetio tek kada je sve sklopio i hteo da namesti sediste. Tako da je morao skidati i nositi kod strugara da mu reze navoje.
Kaze hidraulik nije precizan kao pre pa je u oranju imao problema.
Skoro ga je zamenio sa originalnim polovnim i sve je ok.

Послато са SM-J710F уз помоћ Тапатока

Ima i onaj nas domaci iz Mladenovca mislim cijena skoro ista i ima orginal ostao na skladistu ali skup 500 eura skoro.
A sve to radi podizne poluge ispala iz navoja i ostalo na jednoj i napukao poklopac .
 
Stric je vario kod sebe poklopac na 533

- - - - - - - - - -

Miso 272...pogledaj ako imas 533 dal ima taj zasjek kod tebe sa donju stranu gdje poklopac nalijeze.Na mom fergi ima i poslije generalne hoce pustit koju kap dok kod komsije tu cesto pusta....Mozel bit kakva greska u ventilu
 
Kao sto kolega vec rece, mozda bi se moglo zavariti, naravno zavisi od toga kako je pukao.
A ako vec nije moguce zavariti ja sam samo za polovan!

Послато са SM-J710F уз помоћ Тапатока
 
- - - - - - - - - -

Miso 272...pogledaj ako imas 533 dal ima taj zasjek kod tebe sa donju stranu gdje poklopac nalijeze.Na mom fergi ima i poslije generalne hoce pustit koju kap dok kod komsije tu cesto pusta....Mozel bit kakva greska u ventilu[/QUOTE] Ima to je od brezona ako si pažljivo čitao moj post kada traktor radi obriši pa pogledaj.
 
539, posle 6700 rč sam ga prvi put rastavio na pola i to zbog kardanske lamele......
Jesenas u bacanju veštaka samo se zaustavio kardan....
Rastavim, kupim obe lamele nove i na kraju ih nisam ni ugradio, čekam da i motor izda pa će onda biti sve u kompletu rađeno....
Ovako me kvar izašao 5 zakovica po 9 din. komad = 45 dinara !!!! i malo bušenja....
Na 6700rč lamela pogonska je skoro pri kraju (ostalo još 1mm obloga do zakovica) a na kardanskoj skoro da se i ne primeti da je radila.....


9a56b813cea4fa08c3d5c0307fb2174c.jpg
086d44eadffcf9cf07a8378ca9318055.jpg
34a9307eff8fa6e6a27f3418606f96f5.jpg


Послато са SM-J510FN уз помоћ Тапатока
 
Bušio nove između...... inače nisam bio za ovu vrstu remonta ali me kolega ubedio da to uradim.... i ne kajem se.
 
Nazad
Vrh