IMT

Ako je sa žabicama najbolje da ga skida kompletnog
odvrnu se 4 šafa sa glavčine pa se zavrnu o ona dva slobodna mesta i služe kao radafciger
ako nije dugo skidano a sigurno nije verovatno će trebati i neki drveni malj u ispomoć
 
Hvala na odgovorima, skinuo sam tocak po uputstvima.


20180124_154255.jpg
[/URL][/IMG]
20180124_154303.jpg
[/URL][/IMG]
20180124_154312.jpg
[/URL][/IMG]
20180124_154525.jpg
[/URL][/IMG]
 
Poslednja izmena:
Nije mi stradao konusno tanjirasti, nego sam sve to morao da rasturim da dodjem do zupcanika za automatsko ukljucivanje prednje vuce.

20180125_144613.jpg
[/URL][/IMG]

20180125_144623.jpg
[/URL][/IMG]

20180125_144631.jpg
[/URL][/IMG]
20180125_144641.jpg
[/URL][/IMG]
20180125_144648.jpg
[/URL][/IMG]
 
Nisam nikad imao prilike da vidim kako to izgleda na 5106 rastavljeno,sad mi jasno zasto je njima boljka konusno tanjirasti,konstruktora treba toljagom po glavi.......
 
Ne zaboravi da uvek moze da se stavi od 560 konusno tanjirasti par koji je prakticno neunistiv jer ima dosta bolje uzubljenje ali onda Brena ide brzo kao fensi smensi traktori :D
 
Nisam nikad imao prilike da vidim kako to izgleda na 5106 rastavljeno,sad mi jasno zasto je njima boljka konusno tanjirasti,konstruktora treba toljagom po glavi.......

A famozni Petar Grbić i dan-danas piše po facebooku da brena nema problem s konusno-tanjurastim parom i da su to gluposti te da je taj traktor sposoban bez ikakvih problema raditi sve teže poslove u poljoprivredi...

Mogao bih mu u usta pljunuti a neki ga dižu u nebesa...


5106/5136 nemaju problem s ničime dok god se koriste za ono za šta su zamišljeni. To su trebali biti "mali traktori" za kombinate koji bi bacali gnojivo s velikim rasipačima, sijali s velikim sijačicama, vukli sjetvospremače i prikolice u transportu. Ti traktori nisu namjenjani ni za oranje ni za tanjuranje zato i imaju tako slabe trupove i mjenjače s bezveznim rasporedom brzina.

Štos je što su ih privatnici počeli kupovati kao "veliki traktor" za rad na zemlji i samo za teške poslove i tu kreću problemi.

5106 u 1. teško vuče 3x14" jer u toj brzini ide 11km/h što je za oranje prebrzo a motor za tu težinu traktora nejačak pa mora u sporima a to ždere reduktor i prave se opiljci "na kile" u mjenjaču. Mjenjač koji nema nikakav pravi filter ulja i kad se to upari s "gazdom" koji nikad ne mjenja ulje u mjenjaču kreću žestoki problemi.

5136 u 1. vuče 3x14" ako ćeš do koljena al 135ks za 3x14" tu opet nema neke isplativosti. Taj motor je za taj slabuški mejnjač prejak i 5136 nema samo probleme s diferencijalom, nego znaju i mjenjači stradavati. Ima kolega 2 5136 i malo malo nešto u mjenjaču ili diferencijalu.

5106 ima tu sreću da ima lijen motor i tu smiren šofer može napraviti posla i posla s takvim traktorom. Pogotovo kad su forumaši napisali da se mjenjač na ulazu uspori. nisam vjerovao koliki je to preporod za 5106...
 
Jel može objašnjenje u par reči za nas koji nismo baš toliko vični mehanici.

Verovatno nisi nikad otvarao 539 pa zato nisi razumeo.....
evo clan Bobo se malo raspisao pa da se neponavljamo......
a evo i jedno pitanje za one koji znaju,reduktor za izvod kardana na imt dal on ubrzava ili usporava obrtaje,zanima me za 549 posto mu je 1 brzina malo spora a 2 brza za setvu pa razmisljam ako taj reduktor ubrzava da ga stavim na 549 ako je moguce i da sejem 2 brzinom na manjem gasu....
 
Stvar je prosta, kod tebe je direktno vratilo i treba da je oko kardan tzv. 540 eco kako na novijim traktorima pise. Ugradnjom one budze od 560-577 nazad mozes da biras da li ce ti biti isti kardan samo duze direktno vratilo ili krace vratilo i zupcanici da dobijes 540 ili u drugoj varijanti 1000.
 
@danger: Mi smo to ugradili na 549.

2jtpfr.jpg
[/IMG]

Sad imamo 540 okretaja kardana na punom gasu (2250 o/min.). Kako Bubu kaže sa može i opcija 1000 okretaja, al nisam se sa tim zamarao jer nam 1000 ne treba na 549. Samo imaj u vidu da ćeš sve kardane morat skraćivat i ne znam dal ćeš ga morat isključivat kad digneš priključak zbog blizine reduktora.
 
Nazad
Vrh