IMT

Ja imam 55 godina i kad sam ucio zanat kod privatnika to se u nasem kraju tako zvalo pun dizel- direktno ubrizgavanje polu dizel ubrizgavanje u pretkomori glave motora sada se takvi motori i ne prave tako da nije ni cudo sto vecina nezna za taj izraz.

Odluči se, jel tako piše u knjigama il se "to tako kod vas zvalo"?

Majstor te krivo naučio al izraz "polu-dizel" ili "pun dizel" ne piše ni u jednoj stručnoj literaturi...

Takvi motori se dan-danas prave (ali se nikad nisu zvali tim nazivima) u IMR u Rakovici, ako u međuvremenu niej i IMR propao ;)
 
Kao i 577, kad je sve kako treba pali ga akumulator od 100Ah na - bez problema. DM motori isto lako pale jer je alnaser kao kod S motora a dosta manje kubika imaju pa se zato lako vrti. Sa linijskom pumpom kad motor upali na - prvih par sekundi radi svaki klip kao posvadjan sa susednim, kod rotacione motor ili radi kako treba ili ne radi.
Jos jedan dokaz slicnosti izmedju IMT i JD traktora. :ppozdrav:
 
Ako ne bi postojala jedna rakovica 65,sa motorom DM34,verovatno bi se slozio...ali ovako...to pali na 70ah na minus xx na sami dodir,bez grejaca...

Moja isto pali lagano bez grejaca(od kako smo je kupili nije koristen)

- - - - - - - - - -

kod mene na masey-u fabricki ima sprej na prekidac i elektro grejac u bloku motora radjen za dansko trziste tj uvezen iz Danske .

na sprej pali odmah a grejac nikada nisam probao a i neznam dali radi na 220v ili mu treba jos nesto sto nisam dobio uz traktor jer na grejacu imam samo dve buksne a dzek je okrugao

Video par komada iz Danske izgledaju ko moj ursus 78god
 
Takodje ne postoji ni IMT ili Rakovica motor vec iskljucivo Perkins(od koga je kupljena licenca).
A Perkins i JD su engleskog porekla, dakle prvo rodjaci :osmeh: pa zato jdenako lako pale..
Izraz poludizel se nekada odnosio na dizel motore sa srednjim stepenom kompresije(14-16:1) koji su palili sa tzv. uzarenom glavom.
Jedan od tih je i nekadasnji Aran iz Rijeke, a i gomila takvih nemackih i austrijskih motora.
Pokretanje je islo uz pomoc tzv. CIKA, parceta upaljenog pamuka.
@Bobo
Ako te zaista interesuje da vidis izraz 'poludizel' nadji knjigu od Ing.Milos Z.Vujic iz '61 godine i naci ces detaljno opisan princip rada poludizel motora.
Motori sa pretkomorama za koje je neko ovde rekao da su poludizeli su nesto drugo.
 
Tema je IMT i tema su dizel motori s pretkomorama i dizel motori s direktnim ubrizgavanjem.

Iskreno, čuo jesam za ove motore kojima se glava užarivala let-lampom prije prvog paljenja al me nije nikad zanimalo kako se zovu i evo iznenađen sam da u literaturi postoji izraz polu-dizel motor. Bila su u selu dva LANZ-Buldoga prije mog rođenja koji su takve motore imali al ja ih se ne sjećam.

Cjela ova rasprava se vodi oko krivog nazivanja IMR motora ugrađenog u IMT traktor kao polu-dizel što on nikako nije...
 
Vrtlozna komora ili predkomora se nalaze u glavi motora i to se naziva polu dizel a pun dizel ima vrtloznu komoru u klipu ima dosta knjiga koje o tome pisu pa procitajte.:ppozdrav:

Znam ja dobro sta je vrtlozna komora ili predkomora i sta je direktan dizel ili taj tvoj poludizel,procitao sam ja tebe sta si hteo reci al na neki svoj nacin i nekim jezikom koji se verovatno koristi samo kod vas,al nebitno sad oko tih izraza,ono na cega sam se ja osvrnuo je tvoja izjava da taj tvoj famozni poludizel motor uvlaci smesu preko usisnog ventila sto nema veze sa zivotom na tom tipu motora
 
Ne baš tako davno kada sam ja išao na praksu a i kasnije sam od dosta majstora čuo podelu na pun dizel i polu dizel. Pod pun dizel su smatrali motore čije su vrtložne komore u klipu a polu dizel čije se vrtložne komore nalaze u glavi motora.
Ako neko to do sada nije čuo ili našao u stručnoj literaturi, ne znači da se to tako nije zvalo i ne znači da treba čoveka prozivati na tri stranice zbog toga.
Tako da nije teško razumeti da su u toj podeli motori na IMT poludizeli a na primer motor FAP-FAMOS pun dizel.
 
Ja za taj izras sam davno cuo od oca posto mi je otac auto mehanicar i ovo sto Slavkos kaze to je tacno oni su na taj nacin delili motore sto je on naveo i dan danas u zadruzi svi stari majstori koriste taj izraz pun dizel i polu dizel!
 
Ovogodisnje oranje, temperature ujutro oko nule ili stepen ispod, svoj 560 sam palio sa vartom 70Ah koja je u septembru premasila 3 godine starosti. Podrazumijeva se da ga grijem dobrih 40ak sekundi i verglanje nastupa, crn dim i vatra je tu. :osmeh: Sladje mi pali u ovoj kombinaciji nego sa silverom od 100Ah kojem ce tek u januaru 3 godine starosti. Totalno promasena investicija!! Od sad bos ili varta. :ppozdrav:
 
Ja za taj izras sam davno cuo od oca posto mi je otac auto mehanicar i ovo sto Slavkos kaze to je tacno oni su na taj nacin delili motore sto je on naveo i dan danas u zadruzi svi stari majstori koriste taj izraz pun dizel i polu dizel!

ako tako kažu majstori, misliš da je to ispravno????

po meni izraz bi bio čisti dizel, ako bi netko tražio u prijevodu na neki drugi jezik, bi značilo da ide samo na dizel, a poludizel, da može ići na dizel ili možda benzin ili mješavinu ta dva goriva, ili nešto treće nedefinirano.......a ti izrazi su došli iz razloga ljudske nepismenosti......tj. tehničke nepismenosti.....imao sam stručnu literaturu iz 1954, tamo se spominju direktno ubrizgavanje, komore itd......tako da se davno pričalo o tome......a ljudi opet pričaju po svom....

isto kao i bosch pumpa.....zapravo se radi u pvp pumpi, ili pumpa visokog pritiska.....a zasto bosch, jer je bosch najčešće radio te pumpe, barem kod nas, pa je od tuda i naziv, majstor na njoj pročitao bosch, i odmah tom djelu dizel motora dao i taj naziv, i nema šanse da se taj dio drugačije zove, jer na njoj piše njezino ime.......:bravo::cool::ppozdrav::osmeh:
 
Nazad
Vrh