IMT

Ursus nije isti za uporedjivanje jer on ima direkno ubrizgavanje,a ovaj indirekno zato on i nema grejac.
 
Probaj dizel auto upaliti bez da čekaš grijače, pitanje da li će i ovako upaliti ako uopće i upali...

Što vas to toliko pati? Ako je zima, griješ ga i pališ normalno...
 
Od sinoc :)
3f4ee32962e62bab627df7248499b02d.jpg


Poslato sa WAS-LX1 uz pomoć Tapatoka
 
Probaj dizel auto upaliti bez da čekaš grijače, pitanje da li će i ovako upaliti ako uopće i upali...

Što vas to toliko pati? Ako je zima, griješ ga i pališ normalno...
Pred koju godinu sam vozio Golf 3,motor od Audia A4,1.9tdi 66kw..Grijači nisu bili spojeni uopče,;Dvije godine sam ga vozio tako,nije bilo zime a da nije upalio na prvo paljenje..Strašan motor,svi se čudili i nisu verovali..

A ovo kako pali IMT,to je normalno..Moj MF 590,kad tako upali s grejačem ja sretan :)
 
Ne znam, kolega, ništa alu znam za bezbroj primjera gdje baš na VW motorima nije radio jedan grijač pa je bilo verglanja cjelo čudo dok sastavi. Kolega je s golfom 3 ove jeseni (nema ni mjesec dana) ujutro izvukao 3 akumulatora i nije uspio upaliti radi JEDNOG grijača neispravnog... Tvoj auto je možda u zatvorenoj garaži pa je zato palio.

Uglavnom, s grijačem 50 puta oblje pali. Tako i traktori. Gledam baš na youtube-u JD traktori imaju grijač kao dodatnu opremu i to griječ u vidu onog što grije antifriz a JD s videa (8370R) ima u kabini dugme na koje je spojen start sprej i dok verglaš da mu malo daš starta. Valjda ameri ne vjeruju u grijače il koji bog...
 
Verovatno imaju i grejače ali Ryan ne zna. To je čitav onaj proces kad mu da kontakt. Zanimljivo je to za start sprej, i da nov traktor onako teško, da ne kažem jedva upali. Neće ni da pokažu često sve...
 
Pratimo slične kanale po "jubitubiju" ;)

Milane: Često čujem na raznim "cold stert" videima da JD traktor nema grijač jedino "block heater" što se uštekava u živu struju i grije antifriz. al mnogi JD-i verglaju dosta dok prvi puta upale a stare krame su imale na instrument tabli jedan "priključak" koji otvoriš, natakneš na njega start i kad krene motor okretati, gurneš bocu da plin poteče i traktor upali... Ima dosta videa gdje to pokazuju.

IMT je za njih SVEMIRSKI BROD ;)
 
Petre, ne razumem, misliš da sam u pravu ili ne?
Ume da bude zanimljiv njegov kanal, lepo je sve to upakovano ali dosta je nedorečenih stvari. Mislim da je on oko mehanike dosta slab za razliku od njegovog brata ali opet kad nešto zagusti, i brat zove majstora. A prošao je kao JD školu na koledžu. :osmeh:
Znam da je njihovo poznavanje JD traktora milion puta veće od mog ali mislim da su naši ljudi generalno domišljatiji, vispreniji i samim tim veći majstori za bilo kakve popravke svega, ne samo traktora.
 
VW pumpa dizna motori (1,9 i 2,0) pale bez grejaca do 5 stepeni, a ispod toga greju ali kratko i pale verovatno najbolje od svih auto dizela(narodski na cvoku).
To nije za poredjenje sa starim motorima iz golfa dvojke i trojke. Covek je napisao da je imao motor iz A4 a to je bio PD motor, pa je zato i palio bez grejaca.
 
VW pumpa dizna motori (1,9 i 2,0) pale bez grejaca do 5 stepeni, a ispod toga greju ali kratko i pale verovatno najbolje od svih auto dizela(narodski na cvoku).
To nije za poredjenje sa starim motorima iz golfa dvojke i trojke. Covek je napisao da je imao motor iz A4 a to je bio PD motor, pa je zato i palio bez grejaca.
Nije bio PD motor,klasična boš pumpa.
Auto vani bio uvijek i nikad problema za paljenje, gijač nikad nije čuo :)
 
Nazad
Vrh