IMT

Hoce, hoce, ali sam mu ja izgleda mator, valjda mu treba kakav punacak sremac u ranim tridesetim...:haha:
 
Sta mogu da ti kazu iz Kovacice lik je trgovac, i zna cene trakora a traktor je u oglasima vise od 2 meseca, pa se samo po sebi kaze.
 
Pa ima par stvari koje asociraju na stari tip
nosač kabine, jedan par ventila pomoćne hidraulike, stari tip poluga


- Nosač kabine je od starog tipa ali je kućište kvačila novog tipa i možda su nekad i bili original nosači tu al su se možda šarafi polomili. Da je stari tip kućišta, tu nema dvojbe da je sklapano al ovo ne izgleda tako.

- NI JEDAN par ventila pomoćne hidraulike, samo običnu cjev za kipanje ima koliko ja vidim

- Ovaj tip poluga imaju i novije linije 577. Kod nas su rijetki s novim tipom poluga a ima baš dosta 577 nove linije.


Ne bih rekao da je ovaj traktor "od starog novi" jer je pre uredno odrađeno, obično se vidi bar na jednom mjestu neki propust il nešto van standarda a ovdje toga, koliko se sa slika vidi, nema.

Nedavno gledao jedan 1989.g. kod prvog vlasnika. Zadnje felge s tegovima kao što ima 5106 a naprijed obične poluge na rukavcima...
 
Slazem se montojom,a kad se uvelicaju slike vidi se i motor da je farban ,nekad ranije ima farbe na nosacima,.
 
@Danger, pitao sam malo prije u vuk-komercu za vratilo, kaze 48 maraka, i caure cini mi se po 2,5 maraka komad.
Ide pakovanje pod njihovim imenom, Indijsko valjda.
Sada sam provjeravao ponovo, (bilo mi nesto sumnjivo) ovaj magarac od trgovca mi rekao za vratilo od 539, za 549 kaze nikada nisu ni imali.A lijepo ga pitao za 549. Sorry.

- - - - - - - - - -

Danger, zvao sam sada drugu trgovinu, i imaju Indijsku za 560 (e sad, ti znas pase li to na 549). Cijena, sitnica 207 maraka, ali mi je rekao da je to kao puna cijena i bla,bla, bla, a da moze da je koriguje (zato sto mu je simpatican moj glas) na 165 maraka.


Hvala na trudu,uspeo sam naci u NS za 80e,vec sastavljeno..........
 
Sad sam ga još malo bolje pogledao i tvrdim da je ovo zadnja serija starog tipa (85god.) sa presloženom limarijom

Svaka čast na oštrom oku... Nisam stručan da govorim išta o 577 al meni ovo izgleda jako fino odrađeno ako je to prepakovan traktor...



Steva44: Vidi se golim okom da je motor farban i bez uvecavanja... Štoviše, farba meni nije ni na zadnjem mjestu što se traktora tiče tako da ne zagledam u te sitnice.
 
E ajd dajte kometar da li je ovo normalno paljenje bez grejanja na oko 0 ,a navodno ima pravi 1400 r.c.Ja mislim da nije smeo ovoliko da vergla?
[video=youtube_share;iPUDXSp_o_O]https://youtu.be/iPUDXSp_o_O[/video]
 
Glackop,na 0 stepenito je skroz normalno paljenje ,jos bez grejaca,pod uslovom da nije paljen pre toga.
 
Pre toga nije paljen najmanje 10 dana,i cekao sam prvi mraz namerno bez grejaca da vidim kako ce upali,iskreno ja sam mislio da ce okrene najvise jedan krug ali me razocarao jer je do +10 i navise palio na pip tj na prvi klip kakvi cela radilica da okrene,a kupio ga u Maju tako da mu je ovo prva zima za testiranje.
 
Meni deluje da lose pali, odnosno mnogo vergla. Jedino ako je to normalno za te motore. Nije da se hvalim, ali moj C 360 na toj temperaturi okrene neki put i upali, a grejac naravno nema. Radni sati naravno nepoznati.
 
Nazad
Vrh