IMT

@deks очисти тај забетонирани хладњак на трактору....не диже температуру?

Послато са Леново К6 Ноте уз помоћ плуга
 
@deks очисти тај забетонирани хладњак на трактору....не диже температуру?

Послато са Леново К6 Ноте уз помоћ плуга
I ja sam sad tek video kad sam otvorio masku. Zacudilo me kad pre je navukao ovoliko krsa. Ne, nikad ne prelazi 50°c

Послато са SM-J710F уз помоћ Тапатока
 
Ja prvi put cujem da zupcasta pumpa nije namenjena za usis,slobodno je vi stavite gde vam odgovara samo da ne bude visina usisnog stuba vislja od 0.5-0.7 m. i nista ne brinite da li ce ona da radi na suvo ili ne...jer pod 1. dok je pumpa i razvodnik u odlicnom stanju ulje se ne moze vratiti nazad,a pod 2. i da se vrati pumpa ce ga povuci za par sekundi sto joj to nista ne skodi jer su biksne u njoj dovoljno nauljene da garantujem rad i 10.minuta bez ulja.
 
Na IMT 577 godiste 1990 noviji model kabine namestio sam gumu izmedju haube i kabine i sad mi prenosi vibraciju na 1200-1400 obrtaja sa haube na kabinu. Interesuje me stezanje haube, da li kad se steze hauba imaju neke gume-plastike koje se postavljaju kao podloske jer saraf da bi stegao mora da se podbace velike platne inace bi glava sarafa prosla kroz te rupe. Tu bi smanjio prenos vibracije. Ako neko zna molio bih za pomoc kako to izgleda. Predpostavljam da je nesto bilo, medjutim godinama je verovatno propalo i izbaceno. Sad ne duva ali vibrira :)
 
A nije pumpa skupa od 577 dođe 200 eura razmišljam o okretaču pa mi trebaju i poluge i to.
Razvodnici nisu skupi jednom uložiš i to bude to.
 
Na IMT 577 godiste 1990 noviji model kabine namestio sam gumu izmedju haube i kabine i sad mi prenosi vibraciju na 1200-1400 obrtaja sa haube na kabinu. Interesuje me stezanje haube, da li kad se steze hauba imaju neke gume-plastike koje se postavljaju kao podloske jer saraf da bi stegao mora da se podbace velike platne inace bi glava sarafa prosla kroz te rupe. Tu bi smanjio prenos vibracije. Ako neko zna molio bih za pomoc kako to izgleda. Predpostavljam da je nesto bilo, medjutim godinama je verovatno propalo i izbaceno. Sad ne duva ali vibrira :)
ukucaj u pretraživac silen blokove imaš puno izbora i kombinacija šta se može ubaciti i od cega cak i polovni
 
Da li 560 moze vuci sjetvospremac od 2,8m??
Ima naprijed dasku, 26 opruga i 2 reda valjaka, koji nisu od zice, nego od flaha????
 
Da li 560 moze vuci sjetvospremac od 2,8m??
Ima naprijed dasku, 26 opruga i 2 reda valjaka, koji nisu od zice, nego od flaha????

Ja sam sa 558 i kasnije sa 560 vukao 2,9 spremac sa daskom i duplim frezama, 558 se sa sve tegovima malo propinjao u transportu ali zato 560 nije imao problema ni u transportu ni u radu

- - - - - - - - - -



Prilagodi samo staru gumu sa perusackog valjka sa beraca sempetera, imas debljinu, centralnu rupu samo spoljni precnik prilagodis tj iseces
 
ima li kardansko vratilo aksijalni luft. ako je to ok, onda pogledaj rucicu za ukljucivanje kardana, razglaba se pa kuglica unutra ne drzi dovoljno. skini poklopac na kojem je rucica za ukljucivanje i bice ti jasno.
 
Ja vučem germinator od 2,6 sa 40 opruga i 2 -reda valjaka. Nije mu svejedno kad idem drugom al vuče nekako.
Mislim da će moći da vuče, mada sve zavisi od zemljišta u terena.

Sve su to vecinom blage uzbrdice, nista strasno, sada imam 2m i moram ga dobro centrirati da pokrije tragove, on mi radi odlicno, al tjeram trag do traga....evo i link oglasa, bojim se da je dugacak, pa da nece dizati traktor

https://cackalo.hr/oglas/oprema-obrada-tla-479/sjetvospremac-2-80m-pecko-93818
 
Nazad
Vrh