IMT

Le leeee,sad kad ja pocnem sta sve moze 549,neki dan sam sa dve pune zmajevke zrna kuruza krenuo 5 nije ni zadimio.......
nego jel pravio neko skoro na 549 nosac tegova napred?

Ako ima novi tip koljevke (koja ide samo iznad mosta) izbjegavaj bilo kakve tegove kaciti na nju. Dosta su slabe i pucaju. Gledaj da se nosac tegova hvata jos negdje iza a ne samo naprijed na koljevku. A ako je stari tip koljevke koji ide i iznad i ispod mosta, na nju kaci sta te volja, ta je duplo masivnija i izdrzljivija...
 
vcw6qh.jpg


- - - - - - - - - -

2004 je godiste,gde ovaj spada......
 
Sad sam trazio po kompjuteru ,nemogu da nadjem,odvrne se vucnik prednji ,tu ide 2 srafa,i 2 srafa [mislim prvo izvaris flahove debele i povaris] tu kod maske nadam se da razumes ,ako ne slikacu,.

- - - - - - - - - -

hs842c.jpg
 
Do koliko obrtaja je zdravo ga cipovati na pvp
Meni je odvrnut vec sigurno 15 godina na 2800 obrtaja , uvek vozen pun gas . Jos mu nikad nista nije bilo. Ljudi mi vec zvuk motora poznaju na 549. Svi vikali smanji raspasce se a on ne posustaje.Dok sam imao goodyear gume po navigaciji je isao 40km/ i stavim istu dimenziju samo cultor kad su se ove potrosile , ne moze vise od 38km/h. Iste gume 12.4/28 a good year i sire i u vislje. Ne znam dali bi bio brzi sa 13.6 i dali 13.6 pasu na ove felne

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
To je ustvari razlika u kolevci zbog hidro volana i obicnog,sad videh......da deluje malo jace......

Ima novi tip koljevke i s mehanickim volanom... Npr novi tip koljevke dignem bez problema i nosim kud hocu, sa starim tipom koljevke se napatim da ju i podignem a kamo li da ju negdje utovarim... Stara je puuuno masivnija.

Stari tip van traktora:




I moja nakon treceg i najuspjesnijeg zavarivanja i pojacavanja:
 
Le leeee,sad kad ja pocnem sta sve moze 549,neki dan sam sa dve pune zmajevke zrna kuruza krenuo 5 nije ni zadimio.......
nego jel pravio neko skoro na 549 nosac tegova napred?

Ја на мој 549, само ставим тањирасти зубчаник од ИМТ-а, на предњу потезницу, и то само када је закачена 6 реди пнеуматска сејачица. И сасвим је довољно да "не плива".
 
Ima novi tip koljevke i s mehanickim volanom... Npr novi tip koljevke dignem bez problema i nosim kud hocu, sa starim tipom koljevke se napatim da ju i podignem a kamo li da ju negdje utovarim... Stara je puuuno masivnija.

Stari tip van traktora:




I moja nakon treceg i najuspjesnijeg zavarivanja i pojacavanja:

Не би да се правим паметан али друга слика ти све испричала . То што има на старој на другој слици на новој нема и ето проблема.
 
Не би да се правим паметан али друга слика ти све испричала . То што има на старој на другој слици на новој нема и ето проблема.

Zato i kazem da je stari tip koljevka jeci za metanje tegova naprijed a ove nove mi se i nisu pokazale nesto... Pitao sam u MD komercu za koljevku i kaze da imaju i livenu i naj noviji tip od plovecine varen jer se puno ljudi zalilo na livenu da su pucale. Dakle, to nije problem samo na nasem kraju nego je to opcenito lose uradjena koljevka za 549DV novije generacije, Kud je oslabljena po mom misljenju jos je i supalj odlijevak...
 
i da isprave greške na određenim modelima, te da ih malo moderniziraju, a 539 da ostave u izvornom obliku......jer i tafe 42 je poboljšani 539......
 
Nazad
Vrh