IMT

Ima brezone kroz sredinu u pravu si... Na njih se sarafi sklop klackalica ventila. al ostatak sve sarafi koji se sarafe direkt u blok.
Druze da se ne uvredis.Siris pamet po forumu,citam i ranije stranice a koliko vidim nikad nisi otvorio imr motor.Jednom ko skine glavu zapamti 50%,kazes skidao si a nisi zapamtio osnovno.Neke savete i clanove treba zaobici.
 
Sta da kupe kad su sve banke i poverioci ( citaj tajkuni i bagra lopovska neotesana) uzeli....

Послато са GT-I9506 уз помоћ Тапатока
 
Pogledaj jos bolje.
Sve su brezoni sa navrtkama.
Jedino su za klackalice dvostepeni.


E **greška li ga sad... Ne znam ko koga pravi ludim...

ZNAM sa 100000% sigurnoscu da je navoj iskinut na SARAFU, nisam toliko blesav. Dal ima ostale brezone ili nema to mi je trenutno manje bitno vise ne skidam glavu s traktora 2 puta godisnje, te sam tegobe prosao.

Ja i na 539 i na 549 imam SARAFE pa nisam jednom skidao glavu majku mu poljubim... Brezoni su na klackalicama i to priznajem da sam pogrijesio.


Evo iskopao na brzinu neku sliku s interneta: Vidi se da ima i brezon na kraju glave i 4 na klackalicama ostali su sarafi.

 
Bobo, moracemo ti dati 'keca' iz poznavanja IMT-a. Ocena je privremena dok ne pripremis/obnovis gradivo..
Da bi popravio ocenu moraces platiti komisiji jagnjetinu ili prasetinu u solidnom poljoprivrednom restoranu.
 
Sta reci o kvalitetu ja sam posle osvezavanja motora posle kupovine traktora na celih 120 sati menjao dihtung.A znam i lika koji je 3 puta u godini menjao isti.

Послато са LG-K420 уз помоћ Тапатока
 
Kazem vam da je postupak stezanja koji sam naveo jedina kakva-takva garancija za ove sadasnje dihtunge.
Meni je samo zao sto ipak tada nisam sacekao originalni bakarni Perkins, ovako sam zaprljao i i blok i glavu.
Jednostavno, ne postoji mogucnost da sa jednim stezanjem bude obezbedjena hermeticnost sa ovakvim materijalima.
 
Kod mene je za 3 godine urađeno 3 motora.Procedura za stezanje glave svuda ispoštovana i ni jedan da kucnem u drvo ne pušta ali je svaka glava dotegnuta nakon preštelovanja ventila nakon par sati rada.
 
Ja kad sam na 558 radio generalnu pre 4 godine glavu sam stegao na 12kg. Nisam dotezao , od tad ima 1500 radnih sati. Jos nije produvao

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
IMT je zatvoren zbog dugovanja a ta dugovanja su prema domaćim bankama koje više ne postoje i prema radnicima
sad treba strani investitor koji će dobiti subvencije da pravi ono isto što je pravljeno i ranije
pa ko je ovde lud
Novcem za subvencije mogli smo i sami pokrenti prizvodnju a uz suvencije i povoljne kredite prodaja bi išla sigurno dobro
 
Nazad
Vrh