IMT

Ok, ali to nisu smislili strucnjaci imr,ipm,ili imt nego lucas-CAV inzinjeri a nasi i ostali ga samo prekopirali a imaju ga liniske pumpe a kod dpa pumpe se nalazi na korektoru i ima malo drugaciju funkciju.
 
koje gorivo sipate u traktore? i kakva su vam iskustva sto se tice razlike u potrosnji, zivahnosti traktora?

Послато са SM-J710F уз помоћ Тапатока
 
Poslednja izmena:
Do sad sam sipao ED a ove godine sam uzeo GU malo da miksujemo ovaj ED mi nekako zdravo posno deluje na potrošnju ne gledam...
 
Uglavnom GU zato sto je jeftinije a ED je blji ali skuplji, u potrosnji mislim da nema nikakve razlike teoriski bi trebalo manje da teosi ED ali sa nasim starim motorima nema gotovo nikave razlike.
 
Danas kad sam se vracao sa oranja na asvaltu mi pukne ventilator kais. Nisam primetio odmah,vec kada je temperatura dosla skoro do crvenog. Stanem ugasim on na onaj odusak od hladnjaka tera paru i poceo je malo antifriz da izbacuje napolje. Moze li ovo ostaviti neke ozbiljnije posledice?
 
ne bi trebalo, meni se jos davno dvaput desilo da ostane bez vode i da prokuva i ne vidim nikakve ozbiljnije posledice radi i sad isto kao i tad.

Послато са SM-J710F уз помоћ Тапатока
 
pa ako je krenuo da dize temperaturu do te granice, sta drugo uraditi osim ga ugasiti? ne moze da se ohladi ako mu je pukao kais il nema vode

Послато са SM-J710F уз помоћ Тапатока
 
Ne treba pustiti motor da se naglo ohladi, ako je prethodno pregrijan. Posto nemas remen, naravno da ga moras ugasiti, ali si poslije 5 min trebao da ga nakratko upalis, pa na 10 min, zatim pola sata, i tako da se postepeno ohladi.
 
Ako se toliko bas jako pregrije rakovicin s44 (IMT 577, rakovica 76 i slicni traktori), najbolje ga je ostaviti da se skroz ohladi nakon gasenja. Kad se klip rasiri u stublini, hoce prilikom paljena "povuci" stublinu za sobom a to nije jeftin sport...
 
Cim sam ga ugasio okreno sam mu par puta vodenu pumpu. Zatim je stajao jedno 5-10 min dok nisam namestio kais. Upalio i dovezao kuci.
 
Meni vec drugi dan u oranju prokuvava. Vodena pumpa dobra. Motor nema ni 150h od generalne. Puca od snage. Juce "ajde" bilo toplo oko 15h pa zato otisao u crveno i poceo da kipi na cep. Veceras oko 23h iako je zahladilo nocu opet prokuvao al srecom njiva na 50m od kuce pa sam ga doterao u dvoriste i ugasio. Isto sisti voda na cep. U oba slucaja sam ga ugasio i ostavio da se hladi. M34
Jedina stavka koja je nova u celom sistemu je smrdljivi termostat koji cu sutra da iscupam i bacim. Otvara on, nije da ne otvara ali izgleda brljavi a i on je nov teleoptikov.
 
Dobrinčan, nemoj da brineš, biće sve to u redu.

To je zato što nisi dovoljno podmazivao traktor. Sreća, pa imam ja rešenje za tebe.
 
Kod S44 motora prilikom pregrevanja hoće da pukne blok između 3 i 4 klipa.To sam video na nekoliko motora a zašto se na svima dešava isto ne znam.Remen treba kontrolisati s vremena na vreme da ne bi došlo do neprijatnih situacija.
 
Meni vec drugi dan u oranju prokuvava. Vodena pumpa dobra. Motor nema ni 150h od generalne. Puca od snage. Juce "ajde" bilo toplo oko 15h pa zato otisao u crveno i poceo da kipi na cep. Veceras oko 23h iako je zahladilo nocu opet prokuvao al srecom njiva na 50m od kuce pa sam ga doterao u dvoriste i ugasio. Isto sisti voda na cep. U oba slucaja sam ga ugasio i ostavio da se hladi. M34
Jedina stavka koja je nova u celom sistemu je smrdljivi termostat koji cu sutra da iscupam i bacim. Otvara on, nije da ne otvara ali izgleda brljavi a i on je nov teleoptikov.

Da pogodim... U hladnjaku je vjerovatno skroz bila cista voda. Sad ti se nahvatalo kamenca unutar hladnjaka i smanjilo mu protok (ako vec nije izvana postopan) Hladnjak skini, isperi limuntusom rastopljenim u vreloj vodi, rastvara kamenac, cudo jedno. Ako se i tad bude grijao, jbm li ga nesto ne stima drugo...

A moze jednostavno biti da je i termostat los
 
Meni se isto grejao na repistu m34 juce poslepodne, kada je zahladilo drzi na 80 strepeni pa sve tako dok raonik nisam zveknuo na mestu gde je nekada bio salas. Inace i kod nas je bio problem hladnjak, tj kamenac. Ocistili sa nekim sredstvom i par godina ide dobro sada. Inace potrosnja iznenadjujuce dobra oko 13l/kj u repistu.
 
Nastavio sam danas da orem sa njim,radi sve normalno. Temperaturu je cak drzao za nijansu manje nego prethodnih dana.
 
Da pogodim... U hladnjaku je vjerovatno skroz bila cista voda. Sad ti se nahvatalo kamenca unutar hladnjaka i smanjilo mu protok (ako vec nije izvana postopan) Hladnjak skini, isperi limuntusom rastopljenim u vreloj vodi, rastvara kamenac, cudo jedno. Ako se i tad bude grijao, jbm li ga nesto ne stima drugo...

A moze jednostavno biti da je i termostat los

Hladnjak cist. S vremena na vreme mu zveknem po dve kesice limuntusa.
Izvadio termostat i radi lepo. 70stepeni samo tako po danasnjem suncu. A smrdljivi termostat kad sam izvadio on ukrivo naseo na leziste. Joj kako li je samo leteo u smece
 
Nazad
Vrh