IMT

Zavisi šta planira da radi sa utovaračem
za stajnjak, zemlju i sl. nema problema
Kod rođaka 539 nosi prednji već preko 20god. i nikad nije pukao rukavac
evo mog 542
a278ad596344793.jpg
[/URL] [/IMG]

Углавном би радио са свим што си набројао.
 
Zavisi na kakvom terenu se nalazi gomila sa stajnjakom. Ako se recimo zabada u gomilu blago uzbrdo a treba da krene u rikverc kontra, blago nizbrdo, onda moze lako da se tovari. Ali ako je bocni nagib, ili treba u rikverc uzbrdo, pa jos ako je napravljena rupa od dugogodisnjeg tovarenja. Ko je tako nesto probao sa malim 2wd traktorom, zna o cemu pricam.

Zavisi sta je balirano, ali recimo da je 120x120 bala oko 250kg.
 
Zavisi na kakvom terenu se nalazi gomila sa stajnjakom. Ako se recimo zabada u gomilu blago uzbrdo a treba da krene u rikverc kontra, blago nizbrdo, onda moze lako da se tovari. Ali ako je bocni nagib, ili treba u rikverc uzbrdo, pa jos ako je napravljena rupa od dugogodisnjeg tovarenja. Ko je tako nesto probao sa malim 2wd traktorom, zna o cemu pricam.

Zavisi sta je balirano, ali recimo da je 120x120 bala oko 250kg.

Код мене је благо узбрдо кад треба да се захвати а низбрдо кад се иде у рикверц. Ђубре лежи на равном нема рупа . Само би било заватај, изручуј и не мисли. :osmeh:
 
Kod mene nosi do 700kg, ali je pozeljno imati malo tegova napred.
Nosio sam u rasipacu 600kg djubriva, prskalica Morava 600l, Majevica 4 reda koja po katalogu ima 600kg bez semena.
 
Bez problema ce to raditi. Sa stricevim 533 se tovari stajnjak 30+ godina oko 20-30 prikolica godisnje i nista nije puklo nigde. Pozeljno je da kasika je umerene velicine, da ne hvala bas kubik stajnjaka. Tegovi na polugama su obavezna oprema inace ce priklizavati kada je kasika natovarena a podloga musava (sto je obavezna situacija kod pregorelog stajnjaka).
 
Хвала свима на одговорима . Који утоваривачи су за њега? Има оних којима се кашика не помера клиповима и оних који могу да пимерају кашику.
 
Teg se oslanja na donju poteznicu ovom dijagonalnom staglom koja ide ispod toplinga, poluge su rasterecene, a utovarivac koristi pumpu traktora, prikacen je na poklopcu gde se kaci izvod za kipovanje. Povrat iz razvodnika je vratio kroz otvor pored rucice menjaca gde se sipa ulje.
 
Ja sam vidjao na fergi onaj sa okruglom konstrukcijom, kazu kao da je on fabricki..
A ovakav jedan sam video na rakovici, covek isto tvrdi da je fabricki na traktoru
 
Nazad
Vrh