IMT

Za ficu se dan danas proizvode djelovi i mehanike i limarije i to sto kazes skupo da te glava boli 6 dana kad cujes. Tatin kolega u NJemackoj ima radionu i odavde odvozi ficeke gore i gore ih sredjuje i prodaje za masne pare. Kaze da ficeka i vespi ne moze nasmagati koliko su trazeni. Sta god da nadjem od fice, sve da kupim na hrpu i kad dodje ja mu to dajem a on sretan ko malo djete. Naj trazenije za ficu su okviri oko farova, svijetlo za registarsku plocicu, i opceniti svi aluminijski ili niklovani djelovi. U biti to je naj skuplje za kupiti, za mehaniku je lako...
 
Ma ne mora nov nego nisam nasao ni polovan ni nov nigde koji bi velicinom odgovarao. Ajde mi kazi na pp kolko cenis taj filter ako je na prodaju a moze i neka slika.
 
Preradiš staro kućište filtera.
Počupaš zicani filter i u gornjem delu navariš parče šparinga i dugačku šipku sa navojem m8 i u donjem delu izbusis rupu.
Ubacis suvi filter sklopiš i u donjem delu gde je rupa staviš gumu i podlošku i ušafiš i imaš suvi filter.
 
Preradiš staro kućište filtera.
Počupaš zicani filter i u gornjem delu navariš parče šparinga i dugačku šipku sa navojem m8 i u donjem delu izbusis rupu.
Ubacis suvi filter sklopiš i u donjem delu gde je rupa staviš gumu i podlošku i ušafiš i imaš suvi filter.


O ovome vec neko vrijeme razmisljam ALI (uvijek ima ali) filter bi stojao "naopako" tj prasina bi mu se lijepila iznutra a ne izvana ako me razumijete. Gledam i trazim gdje bih nasao kuciste suhog filtera za 539 al sve je nesto preglomazno i nezgrapno za ugradnju u njega pa je jos uvijek nazalost uljni na njemu koji mi pije krv u ovim mjesecima dok malciram vocnjake ljudima...
 
Sta je to toliki problem u uljnom fulteru ? Nisam imao nikada problema sa njim doduse na drugom traktoru .
 
Ja puno malciram usluzno vocnjake i ljudi posto placaju cekaju da treva preraste preko haube da se ne kosi cesto. Imam i talozni predfilter koji ima prozirnu posudu na sebi i kojeg redovno cistim vise puta na dan ali dolje se ulozak postopa sa kojekakvim peludom i sjemenkama trave da je to cudo jedno. Miniwashom ga moram prati koliko se postopa. Tako postopan filter upija ulje u sebe i meni doslovce "popije" svo ulje iz posude tj ulje se popne gore u ulozak cim upalim traktor. skinem usisnu cijev dok traktor radi i dolje vidim dno posude tako da tu filtracije zraka skoro i nema...

Dok ide-ide sta da mu ja radim.
 
Stavi neku najlon čarapu preko ciklonskog otprašivača. Prašina će proći, ali semenke, trunje, pleva i sl. neće. Na bocu, (ili na priključak za kočnice) namesti pištolj za vazduh i povremeno razduvaj to što se nakupilo na čarapi. Tako ovde rade ljudi koji imaju krunjače koje pogoni traktor...
 
Ideja je dobra, moram i to isprobati. Znam da kolega na zmaju 780 ima duplo presmotanu jutenu vrecu na usisnom situ i da opet bude svega i svacega u posudi filtera.
 
Cudi me da teras tako na silu i da ti nista nije palo na pamet da olaksas sebi posao. Stavi ovo od Rusa i resio si 90% posla jedino sto moras da stavis redukciju izmedju originalne cevi i ove plastike posto se precnici razlikuju:

2uyrfbo.jpg
 
Pa kazem ti da bi mi dopizdilo vise svaki dan cistiti i sipati ulje u filter...

Nemam ja toliko puno malciranja al kad se zareda onda je problem. Ovako filter ko filter, radi al jedva cekam da naidje kuciste za suhi koje bi fino pasalo na 539. Ne da ga bas trazim ali ako naidje kupac sam.
 
Otiđi Bobo uveče kod neke komšinice.Malo popričaj sa njom,a posle priče uzmi jedne njene čarape i stavi duplo na filter,glava da te ne boli.Tako ćeš jednom posetom rešiti dve stvari.Jesi li razumeo.:ideja:
 
Bobo a šta radiš onda sa hladnjakom kad ti toliko zaštopa filter vazduha?! Imam i ja taj tarup i razbacivao sam njime slamu. Puno više prašine i pleve nego kod košenja bilo koje trave. Na par krugova izduvavam hladnjak motornim duvačem jer krene temperatura nahvata na hladnjak kao ćebe. Ali filter vazduha nikad nije tako začepilo
 
Imam termostat ugradjen u traktor i antifriz. Hladnjak moze biti do pola zastopan i ne dize temperaturu a jos sam ispod gdje je prostor izmedju haube i hladnjaka nagurao krpu jer mi je najvise krsa vukao odozdo posto ima previse lufta a svukud okolo je hladnjak zasuskan samo odozdo nije.
 
Nazad
Vrh