IMT

Mehanicki volan se podesava da naprijed tockovi budu uzi i nema lovljenja nikuda. To kod servo volana jos donekle i funkcionira al kod hidraulicnog apsolutno nema nikakve veze, samo se gume vise deru i traktor je nestabilniji po asfaltu. Opet naglasavam pricam za IMT gdje prednji post nije jednako tezak na lijevu i desnu stranu i gdje su u 99% slucajeva dijagonalne gume.

Sto kaze kolega landini, ako nemas luftova u prednjem trapu a imas hidraulicni volan slobodno bez ikakvih problema nastimaj da idu paralelno jedan s drugim i nece biti nikakvih poslijedica ni problema.
 
U uputstvu od mog jd piše naprijed uži za 5 do 8mm a podešava se tako da se mjeri naprijed i zabilježi.Pola kruga pretjerat da zabilježeno mjesto dođe nazad pa opet mjeriti.Moj je skino vanjske strane obije (jbg dosta je asvaltom pičio) preštelovao sam i sad idu nove gume.
 
Na svim traktorima koje sam vozio prednji trap je malko siri od zadnjeg. Tu mislim da sirinu unutrasnju ne od sredine do sredine tockova, a kada se uzme da su zadnje gume sire dobije se da po spoljnoj dimenziji bude jednako ili zadnje tockovi su siri. Prednost je kod oranja, sto prednji tocak teras komotno tj 4-5cm od ivice a ne da moras non stop drzati levo namotan volan... Na fergusonima mi je unutrasnja dimenzija identicna zbog prskanja i ulazenja u redove, mada bi i tu mogla ici prednjica rasirenije za jednu rupu pa bi pratila spolja ivica prednjih tockova spoljnu ivicu zadnjih tockova, mana je onda sto prednji tockovi prilaze zadnjima pa mislim da vise ljulja sa punom prskalicom...
 
Kako pise u prirucniku, tako sam i preneo a tako sam i kod mene uradio i nemam problema sa bezanjem levo desno. Jel vi vozite formulu ili traktor?


Ovako dok sam vozio imt imam ga i sada imam problem sa obilazenjem cak i baba na biciklu ako su malo zivahnije jer ide teretni promet kroz selo i nemam ljetnje dopodne da je obilazim a niti toliko da vozim iza nje. Kad sam presao na ovog rusa obilazim mopede kojima nije skinuta blokada i koji ne smiju da magaze po gasu lakse nego sa imt babu na biciklu , pa ti gledaj kako mora biti naspanovan prednji kraj kod jednog i drugog.
 
Samo cu ti reci da trenutno u dvoristu imam 5 IMT traktora i od tih 5 komada, na 4 sam ja stelovao trapove i apolutno ne znam o cemu pricas da je naucna fantastika terati IMT sa pravilno nastelovanim prednjim trapom..
 
Ај једно питање....можда је глупо ал ја незнам......јел може ово уље у четресдвојку?
6cfb54c5b654e2254ef05fe861b5a63b.jpg


Послато са Леново К6 Ноте уз помоћ плуга

naravno da može :ppozdrav:
 
Bojceticu, ne prica se ovdje i sirini trapa, nego o spuru (zaturu) prednjih tockova. Inace, kad vec spominjes podesavanje trapa, svaki IMT treba naprijed da se rasiri za jedno mjesto cim dodje iz tvornice da bi se tragovi prednjih i zadnjih tockova gadjali po sredini. Naprijed ga suze do kraja a nazad imas jos jedan zub za suzivanje samo sto to nekome na traci za sastavljanje nije bas bilo jasno pa su sastavljali kako im se svidjalo.

Po pitanju zatura prednjih tockova. Bubu ili si stalno nosio tegove naprijed na 577 ili si jednostavno samo imao srece da ti ne jede gume vise s vanjske strane i da ti se traktor ne otima po asfaltu. Nas 549 se jedva mogao voziti malo brze nego 539 koliko je prednji kraj bio nemiran. Za traktore bez prednje vuce i nema toliko veze jer su tockovi jednako optereceni ali s prednjom vucom je to zivo zlo. I nisam jedini kome se to dogadja a drugi se jednostavno naviknu da to tako mora i to postaje normalno ali nikako nije...
 
Bobo, traktori su vozeni sa i bez tegova, sa DV i bez, sa mehanickim i dobrim i losim kucistem i sa hidraulicnim volanima. I jos jedna stvar, ni jednom nije pumpa na fabrickom podesavanju, sto u kombinaciji sa tockovima 13.6 38 znaci da me Belarus 82 pretekao nije..
 
Ne znam sta da ti kazem... Vidis da nisam jedini s tim problemom. Prije nisam smio pustiti volan u voznji vecom brzinom, stalno neke korekcije morale biti. Od kako su tockovi parelelno podeseni nikakvih korekcijanema, sve minimalno...


Inace, obracun da brenu stigao. 24 radna sata ukupno imaju podjeljeno na 3 mehanicara. 550€e+PDV =690€ ukupno. To je Ok s obzirom da je zbog zujanja jos jednom skidan mjenjac i rastavljan.

Dakle:
1300€ MD commerce
200€ konusno-tanjurasti
180€ remont lamele i kvacila
150€ lezajevi konusnog zupcanika
120€ nov medjuzupcanik rikverca+iglice i odstojnici koje u njega idu
700€ ruke


2650€ ako nisam stogod zaboravio.
 
Na traktorima koji imaju poprecnu sponu koja spaja lijevi i desni tocak, produzujes ili skracujes duzinu spone uvrtanjem ili izvrtanjem krajnika, ovisno u kojem pravcu zelis da tockovi idu. Na 539 ili slicnom traktoru koji nema poprecnu sponu, dovoljno je jednu produljiti ili skratiti (ovisno o potrebi) i to je sva mudrost.

Zatur tockova mjeris vodoravno u vidini glavcine tocka s prednje i zadnje strane tocka. Naravno nakon svakog podesavanja s mahanickim volanom poteras traktor metar u naprijed i onda mjeris da sve "sjedne" na mjesto ako ima ikakvog lufta.
 
Skoro sam mijenjo pakne na fergi i sad na desnom tocku kad idem unazad nece da koci,padne papuca skroz ,dok kad idem naprijed solidno koci....ako je nastelujem onda nazad kad idem dobro koci al odigne papucu skroz gore kad krenem naprijed....da nije otkinlo jednu oblogu (ja sam ih nitovo)
 
To ti se vjerovatno desava zbog velikog lufta na nosacu poluge koja napinje pakne, jbg ne znam kako se zove tacno, ona ide od kucista diferencijala u dobos uz trubu, i na ulazu u dobos ona dobije vertikalnog lufta i onda se desava da propada papuca u rikverc
 
nisam ga uzeo, stiglo sa traktorom davne 1971 godine i jos nigde ispucalo nije, pase original na ovaj drugi tip filtera, nista budzio nisam samo natakao , jedino sam nosac drugi pravio za suvi filter

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh