IMT

imam ovakav sat na 549, samo lijepse malo izgleda nego ovaj (lampice i podloga su u istoj boji a ne ovakve smedje) na 1200 radnih sati je brojac otkazao poslusnost, otvorio sam ga i plasticni zupcanici na samim brojevima su se srunili. skinuo sat sa stojadina koji ima mesingane te zupcanike i teraj dalje. Kad otkaze bilo koji od instrumenata svaka kazaljka se posebno moze zamjeuti, nije nikakav problem. Sve se lijepo vidi kad se lampice pale, nemam nikakve zamjerke za ovaj sat i nema da kazaljka skace, mirno stoji na svim okretajima.
 
Meni se bas svidja taj traktometar. Kod prijatelja na Fergi nakucao 2500rc i radio je bez greske. A skala od obrtaja ni malo ne skace. Jedino merac za gorivo igra u tanjiranju ako je manje od pola rezervoara.
 
Hvala svima na odgovorima. U planu mi je da stavim taj sat u 577 kad bude otisao kod Majstor Ivana u Padinu pa cisto da se raspitam...

Послато са GT-I9195 уз помоћ Тапатока
 
Meni se bas svidja taj traktometar. Kod prijatelja na Fergi nakucao 2500rc i radio je bez greske. A skala od obrtaja ni malo ne skace. Jedino merac za gorivo igra u tanjiranju ako je manje od pola rezervoara.

To nije do sata nego do IMT rezervoara koji nema pregrade u sebi pa kako se ljulja gorivo tako podize i spusta plovak u rezervoaru. Instrument je tocan i pokazuje ono sto mu plovak iz rezervoara salje... Meni je od tog silnog skakanja plovka namotaj u istom potrosen (pokidan) i samo mi radi kontakt rezerve i to je sasvim dovoljno.
 
To nije do sata nego do IMT rezervoara koji nema pregrade u sebi pa kako se ljulja gorivo tako podize i spusta plovak u rezervoaru. Instrument je tocan i pokazuje ono sto mu plovak iz rezervoara salje... Meni je od tog silnog skakanja plovka namotaj u istom potrosen (pokidan) i samo mi radi kontakt rezerve i to je sasvim dovoljno.
Kolega, kako nema pregrade
 
To nije do sata nego do IMT rezervoara koji nema pregrade u sebi pa kako se ljulja gorivo tako podize i spusta plovak u rezervoaru. Instrument je tocan i pokazuje ono sto mu plovak iz rezervoara salje... Meni je od tog silnog skakanja plovka namotaj u istom potrosen (pokidan) i samo mi radi kontakt rezerve i to je sasvim dovoljno.
Da do rezervoara i plovka. Gorivo se stalno bucka, plovak skakuce i igra skala. Mozda je na vecim traktorima to reseno ali ovako je bilo na 539 sa limarijom kao tvoj 549.
 
Pa mora da skakuce skala nije to auto koji ide po ravnom,kakve god da ima pregrade gorivo se non stop ljulja a merac i skala to prate,a kako je to samo traktor nikom se ne isplati da tu sad ugradjuju neku softversku napredniju elektroniku.Meni na 542 ne radi skala/tako kupljen/tako da ne znam koliko skakuce a voleo bi i da skakuce samo da radi.
 
Kolega, kako nema pregrade

Ja koliko sam gledao u rezervoar u njemu nema nista. Kod mene je rezervoar na 549 30l kao na 539 samo sto imam plovak i usis goriva s gornje strane... Kazaljka dok je radila konstantno je skakala kao luda, od nje je bilo koristi samo u mirovanju, caj i u transportu je bilo pola rezervoara gore-dolje.

Bitno mi je da radi svjetlo od rezerve i to mi je dovoljan pokazatelj koliko jos mogu raditi...
 
Da i na SKIP-u mi je kazaljka puuuuuno mirnija nego na 549, s njime radim na svakakvom terenu i bas se ljulja, nema da kazaljka luduje u satu kao sto je to na 549 bio slucaj. Moguce je da je sat u tabli "usporen" nekim otporom pa da zato ne skace dok na 549 to nisu radili tako...
 
Na nekim modelima zastavinih vozila pored meraca je postojao ajd daga nazovem klip i cilindar od plastike naravno cilindar fiksiran na meracu a klip vezan za polugu plovka i to je sluzilo da umiri nagle promene nivoa,a mana tog sistema je bila sto kada se zavuce prljavstina izmedju klipa i cilindra onda se plovak naravno ukoci i skala ostane tu gde je,e onda majstori lepo izbace klip i vise nema problema,cak sam i ja to radio.
 
Kom se svidjelo kome ne, nastavak izvjestaja s remonta IMT 5106. DA, jos uvijek nije sastavljen ;)

Brojimo sitno ;)



Jucer namontirani mjenjac i centralno kuciste, preslozene kocnice i podesen kousno-tanjurasti. Danas reduktori, trube, semerinzi na poluosovinama, cjevi za kocnice.

Ostalo je jos pospajati hidraulicna crijeva i poluge u kabini, namontorati poklopac mjenjaca, namontorati tockove i poluge hidraulika, nasuti ulje, odzraciti kocnice i gas kuci ;)

Sve je odradjeno kako je i dogovoreno, da traktor bude spraman za ugaranje strnista a zetva kod nas jos nije ni pocela...
 
Nazad
Vrh